"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Duben 2014

DW Aktuality - 2. Whocon

30. dubna 2014 v 19:09 | Doctor |  Aktuality
Jak všichni (snad ;D) víme, minulý rok se konal v Brně první officiální con pro české a slovenské fanoušky na seriál Doctor Who, letos se koná další a je již vyhlášeno datum konání (3. - 5. října), brzy bude spuštěn i předprodej. ;))
Více se dočtete zde a na stránkách Whoconu (http://whocon.cz/2014). ;))

Wolf Quest ("Hledání vlka")

27. dubna 2014 v 18:50 | Doctor |  Multiplayer Games
Wolf Quest je hra jež se dá hrát jako single player i jako multiplayer.
Jedná se o simulátor v němž hrajete za vlka a vznikla někdy v roce 2007-2010 (vytvořila Minnesotská Zoo a eduweb). Hra má dva díly - Amethyst Mountain v němž se naučíte samostatně lovit, dorozumívat s vlky cizí smečky (celkem 3 oblasti) a úkolem hry je najít si parnera, což je potřeba chcete-li skusit i druhý díl

s názvem Slough Creek. V tomto dílu si najdete oblast svého doupěte a úkolem je založit smečku a ochránit mláďata, ukončením hry je přesun mláďat do jiné vyznačené oblasti.
Ovládání hry je velice podobné ostatním takovýmto hrám. Pohyb šipkami či klávesami A,S,W,D. Vytí vlka docíllíte tlačítkem "H", za pomoci tlačítka "J" váš vlk zavrtí ocasem a skáče se tlačítkem "X".
Chcete-li změnit denní dobu zmáčkněte tlačítko "Z". Chcete-li stopovat
zmáčkněte "V".
Mimo jiné je tabulka s ovládáním hry přímo ve hře.
V nastavení hry ("Esc") se nachází i tabulka se statistikami.
Při lovu laní můžete vymýšlet i strategie - na základě znalosti terénu a
vlastností laně. A doporučuji vždy vyhlídnout si slabší laň, tak jako
tomu to je v přírodě - lépe se skolí, když jste začínající hráč.

Download a officiální stránky Wolf Questu zde: www.wolfquest.org/downloads.php
Original soundtracky zde:
Vítej na mé lodi - D&S

25. dubna 2014 v 16:01 | Stvořitel |  Fanfiction

Vítej na mé lodi

Hleděl z okna na zamračenou blesky protkanou oblohu. Stál v nejvyšším patře hotelu, kde se musel ubytovat, aby měl výhled na svou indigovou Tardis, která se potřebovala nabít. Hleděl na oblohu se zaujetím. Byl si jist, že se právě dnes stane něco velkého.
Oblohu proťal blesk, ani ne za pár sekund se ozval hrom. Hvězdy nebyly vůbec vidět. Vzduch chladl a vítr nabíral na síle. Obrovské okno se třáslo v poryvu větru a celá budova duněla při každém hromu. Na zemský povrch se začaly snášet kapky. Zprvu malé neškodné, ale pak se zvětšovaly a byly ochotny nehezky zbičovat každého, kdo by vytáhl nos.
Právě v tu dobu muže stojícího u oken svého apartmá překvapil, již na pohled vysoký muž v černém oblečení. Kroužil okolo Tardis a prohlížel si jí s neskrývaným zájmem. Poté se pozorně rozhlédl kolem. Vypadalo to, že někoho hledal.
Nejspíš obdivuje krásu staré policejní budky - pomyslel si muž, ale něco mu říkalo, že je v tom něco víc. To mu však potvrdil sám muž - spíše kluk - když mu pohlédl i na takovou dálku do očí. Ještě než dotyčný sklopil pohled, všiml si, že se ten kluk ušklíbl a rozešel pryč.
O chvíli později někdo zabušil na jeho dveře. Pohlédl na dveře a čekal, co se bude dít. Neznámí opět zabušil, ale tentokrát hlasitěji. Ještě jednou se koukl na modrou budku, podobné té telefonní a přešel ke dveřím.
Jedinou výhradu, kterou měl k ubytování, byla kukátka. Kdyby tu byla, nemusel by si dělat takové starosti. I přesto věděl přesně, kdo za dveřmi stojí. Přesně takhle se cítil, když se střetl s jeho pohledem.
Povzdechl si a tiše otevřel. Díval se do země a vyhledal návštěvníkovi boty. Byly černé s poměrně vysokou platformou, měli černé tkaničky, tak se dalo usoudit, že byli šněrovací. Pohledem stoupal, boty měl dotyčný do půlky lýtek. Kalhoty, které byly zastrčené v botách, byly též černé, u pasu mu visel řetěz a na ruce, kterou měl zastrčenou v kapse, se houpal stříbrný řetízek. Na druhé, která byla ledabyle podél těla, měl černý látkový náramek vyšívaný bílou nití.
Až teď si všiml, že nemá žádnou pláštěnku, nebo bundu, kterou by se mohl chránit před nepřízní počasí. Měl krátké bílé triko, ale rukávy a dolní okraj trika, byl zvláště roztrhaný. Přes triko měl černou rozepnutou vestičku. Krk měl útlý a na něm seděla krásně tvarované tvář.
Podlouhlé úzké rty v úšklebku, malý, téměř ženský nos, a velké modré oči, které si stejným způsobem prohlížely hnědovlasého muže.
"Uděláš mi čaj?" zeptal se a stále sledoval každý pohyb druhého muže.
"Kdo jsi?" ten jeho otázku ignoroval. Tmavovlasý jej propaloval pohledem. Též ignoroval otázku. Hnědovlasému byl však sympatický, měl takový pocit, že do velice dobře zná, měl pocit, že na dotyčné zapomněl, ale to bylo nemožné.
"Pojď dál," odstoupil od dveří a kývl hlavou na znamení souhlasu.
"Můžu se vysprchovat?" zeptal a rozhlížel se po obrovském pokoji.
Hnědovlasý povytáhl obočí a díval se na druhého zkoumavým pohledem: "Nějak rychle se tu zabydluješ… Dveře vlevo," kývl a sám se odebral do kuchyně. Nechal vařit vodu a podíval se ven z okna. Ani ne za pár minut vroucí vodou zaléval čaj pro neznámého.
S hrnkem čaje v ruce vešel do obýváku spojeného s ložnicí. Z koupelny se ozýval proud vody a tak se pohodlně posadil do křesla, kde téměř usnul. Z polospánku ho vytrhla rána.
"Jsi v pořádku," zvolal a přešel ke dveřím od koupelny. Opřel se o zeď vedle a zaposlouchal se.
"Um… Ano," ozvalo se po chvíli.
"Kdy ses naposledy sprchoval?" neodpustil si rýpnutí.
"Před chvílí-" byl zaražen.
"Déšť se nepočítá," utrousil muž vně dveří.
"Em… Pak to budou dva dny…" zamumlal. "Jak ti mám říkat?" Ozvalo se po chvíli.
"Každý mi říká Doctor," pousmál se hnědovlasý a odebral se zpět ke křeslu. Zanedlouho se i černovlasý odebral do pokoje k Doctorovi.
"Jak mám říkat já tobě?" Zeptal se muž usazený v křesle. Hypnotizoval hladinu čaje v hrníčku. Černovlasý si hrníček vzal do rukou. Přitiskl si na něj dlaně a nechal si je ohřívat.
"Říkej mi, jak chceš," zamumlal a pohlédl na svého hostitele. "Každý mi říká jinak."
"Ale jak se jmenuješ?" nedal se tak snadno odbýt Doctor.
"To je nepodstatné," řekl již normálním hlasem a napil se čaje. Poté hrníček odložil a začal zírat na nohy.
"Jména jsou důležitá," pokýval významně hlavou Doctor.
"Opravdu? Proč si tedy říkáš Doctor?" neodpustil si druhý.
"Ale o tom se tady nebavíme."
"Já si své jméno nepamatuji," řekl nakonec černovlasý a Doctor se na něj udiveně podíval.
"Co si tedy dělal u Tardis?" řekl zvýšeným hlasem.
"U Tardis?" promnul si bradu a vypadalo to, že přemýšlí. "Ty myslíš tu policejní budku že? No, a proto tu jsem."
"Cože?" teď se Doctor neubránil udivenému výkřiku.
"No, jo. Víš, chtěl jsem se zeptat -" odmlčel se a prohlížel si hnědovlasého. Ten si připadal jako pod rentgenem, ale nijak se nebránil. "Chtěl jsem se zeptat, jestli si mě vezmeš sebou na svou loď."
"Jak víš o strojích času?" Tázavě a trochu prozíravě se zvednutým obočím na něj zíral. Zdál se moc mladý a nezkušený na to, aby byl pozemšťan a věděl něco víc o strojích času, zároveň mu připomínal něco velmi starého a známého, myšlenka ho vedla k jedinému závěru, ale ten se zdál velmi absurdní a nepřípustný.
"Můj stroj se před nějakým časem rozbil," jeho tvář se bolestně zkřivila.
"A po mě chceš co? Abych ti ho spravil?" měřil si ho pohledem a čekal, co z něj vypadne. Ten však zarytě mlčel a přemýšlel.
"To snad ani nebude nutné," usmál se a odhalil své rovné zuby. Jeho špičáky byly ostré jako tuby nějaké šelmy, které je připraveny kousnout.
"Že nebude?" pousmál se hnědovlasý, ale stále mu nedocházelo, kam tím druhý míří.
"Chtěl bych cestovat s tebou," pohlédl na něj a jemně se usmál. Věděl, že toho žádá moc, ale jeho loď byla nefunkční, a když cítil přítomnost jemu podobného člověka, cítil touhu se opět kouknout do vesmíru.
"Tak to v žádném případě," pronesl Doctor a změřil si ho pohledem.
"A to jako proč?" nedal se tak snadno odbýt.
"Neznám tě a pak mi tu také tvrdíš, že si nepamatuješ své jméno… Promiň, ale tohle si na krk nevezmu," osvětlil svůj důvod.
"Co to plácáš?" zeptal se udivený kluk s modrýma očima. "Já si nepamatuji pouze věci, které se udály před sedmi měsíci."
"A své jméno," neodpustil si Doctor.
"Říkám ti, říkej mi, jak chceš," pozvedl hlavu a nafoukl tváře. Doctor se usmál.
"Dobrá tedy, zítra vyrážím," zvedl se z křesla a otočil se ke stěně.
"Co to má znamenat?" jeho tvář byla celá napjatá a propaloval záda svého hostitele.
"To znamená: Vítej na mé lodi… Rene," odkráčel do kuchyně a nechal svého nového spolucestujícího vzpamatovat. Koneckonců byl rád, že mu opět čas rychle uteče, a bude mít někoho s kým jej sdílet. Ovšem zprvu si na toho kluka dá pozor.

Impressive Title

22. dubna 2014 v 20:30 | Doctor |  O IT
Impressive Title je multiplayerová hra, která měla také campaně pro jednoho hráče - Tutorial
(seznámení se hrou a nastavením hry), Halfblood a pak Preset_Creator v němž si můžete zkoušet itemy, zkoumat mapy, zkoušet speciální velikost charakteru, kterou může nastavit v multiplayru jen admin.

Hru Impressive Title začal tvořit KovuLKD někdy v roce 2009 jako hru, která je fandomem animovaného filmu Lví král.
Tato hra byla velice oblíbená a stále se zde něco dělo, jenže hru musel KovuLKD někdy koncem roku 2010 ukončit kvůli hackrům. Hráči žádali její návrat, proto se později vrátila jako Impressive Title 2, ale stejně nakonec server padl. KovuLKD poté vytvořil novou hru s názvem Feral Heart jež má jinou grafiku a zároveň má základy starého IT, jenže práce na tomto servru také netrvala věčně a pro nové hráče je již uzavřen (moc registrovaných).
Hra se dočkala "znovuzrození"díky servru Impressive World, jež byl startem pro zrod dalších mnoha dnešních servrů.Herní popis:
V této hře si vytvoříte kočkovitou šelmu (v dnešních servrech i jinou)
- můžete si tam zvolit vlastní hřívu, tvar hlavy, ocasu, křídel a takzvanou "tuft", což je další druh srsti/hřívy. Také si navolíte barvy své postavy.Vaše cesta začíná na mapě Default, která je také přednastavenou domovskou mapou a z ní můžete cestovat skrz portály na další mapy.
První mapou, kterou by jste měli navštívit je Ice, protože se zde nacházejí zajíci a ti dávají
útok "Cure" - jež jak vyplývá z názvu léčí. Jsou tam samosebou další zvířata
a další útoky
z nichž nejvýznamější útoky jsou "Tame" - s jeho pomocí ochočíte zvíře,
Zoom - urazíte s ním větší vzdálenost za kratší čas a já
mám pak oblíbený Lunge jenž je takový menší zoom
útok, ale s útočnou silou a pak stojí za zmínění "Roar" - řevem nachvíli omráčíte kořist a zraníte ji, i když je dál z vašeho dosahu.
Útoky můžete také získat z "Drawpointů" - sebráním modrého krystalu získáte náhodně útok.

Ve hře si můžete také chatovat s ostatními hráči. Ve hře jsou 3 typy chatu - General (zde se píší údaje o přihlášení), Local (zde píšou všichni hráči aktuální mapy) a Party
chat v němž jsou pozvané osoby a jen pozvaní vidí co tam napíšete. Svým přátelům můžete také poslat tajnou zprávu - Private Message.
Přátele si do "Friend listu" dáte buď kliknutím na hráče a dáte "Adds" nebo napište do chatu toto (jméno musí být správně napsáno, jako ověření se podívejte do online friends, až bude váš přítel online): /friend NAME.
Oblíbenou činností v této hře jsou RPG, je to lepší v tom, že ke hře přidáte i pohyb.
Pohybujete se šipkamy nebo klávesami A,S,W,D - létání tlačítkem "C" a klávesou 3 a 9 nebo šipkami řídíte směr letu. Skáčete za pomoci mezerníku a když zmáčknete Shift měli byjste se plížit a když zmáčknete Caps lock mění se běh v chůzi a naopak. Jedna rada - při lovu či autopohybu na mapě si dávejte pozor na to, aby
jste nepsali do chatu. Klávesa Esc vám zobrazí nabídku. Klávesy F1, F2, F3, F4 a F5 jsou pohledy lva.
Pro lov jsou vhodné
první dva a třetí je dobrý pro tvorbu videjí a fotografií. Klávesa F6 - F12 jsou emoty.
Nastavení hlavy se dělá tlačítkem alt.
A zmáčknete-li "H" objeví se vám tabulka s možností "Go home" která vás pošle na Default nebo se zde dají měnit dimense.
V multiplayeru se také může vaše postava "schoulit do klubíčka", lehnout si (použití kláves "X" a "Y")
a také tančit - to vše a více se nachází v tabulce, kterou získáte zmáčknutím tlačítka "J".
Tlačítko "ě" vám zobrazí útoky.
A další věcí je to, že si v nastavení můžete nastavit autopohyb úst, díky němuž vaše postava bude hýbat ústy, když něco napíšete do chatu.

V této hře je také nastavena změna počasí a střídání dne a noci. Občas dokonce spatříte padat hvězdy.

Screeny ze hry získáte zmáčknutím print screenu nebo použítím Frapsu či jiného vám známého programu.


Hudba Impressive Title:
1) Title - úvodní muzika / 2) Hudba použitá v campani Halfblood / 3) Ambient č. 2 / 4) Ambient č. 4 (můj oblíbený)Celkem bylo v IT 6 ambientů.

Impressive World

21. dubna 2014 v 21:13 | Doctor |  Servery
Impressive World je jedním z prvních servrů hry Impressive Title. Je to server, který zpočátku staré IT i připomínal, ale jelikoš byl prvním servrem, který začal s tvořením servrů IT, tak se na něj přihlašuje velké množství lidí, což nepříznivě ovlivnilo načítání při nalogování a také se velice seká kvůli tomu mapa. V IW najdete hráče (nebo jste
nalezli) z mnoha různých zemí, nejvíce je zde Rusů. Na Čechy a Slováky zde již narazíte stěží, protože jedna z českých
adminek Osire byla vyhozena, z nám neznámého důvodů a proto i druhá (Angelka) odešla. Rozhořčení Češi to nenechali jen tak a většina tento server opustila a zkusila jiný server, mnoho lidí co se zde (i ze starého IT) vidělo, se poté sešli na servru Soul Society, který vytvořila právě Osire, spolu s Angelkou, Shiranui a Yamadou jako česko-slovenský server. Server Impressive World je teď officiálně tedy ruský.
Tento server má skvělou grafiku, setkáte se v něm s mnoha lidmy různých národností a má mnoho svých originálních map a specifik.
Dříve o tomto serveru pojednával právě blog Angelky a Osire: http://impressive-world-official.blog.cz << Ale tento blog je již opušťěn a nepečuje se o něj, z již výše uvedených důvodů. Takže se na něj můžete podívat, ale to je tak vše - blog je zde uveden z důvodu historie servru.
Server byl založen na podzim roku 2011.

Vzhled servru se postupně měnil - nejprve byl jako IT (hudba i vzhled tabulky), poté se měnil - nejprve
nová textura očí a jiný vzhled tabulky/herního nastavení + nové
markingy, jiné drawpointy, poté měl vzhled inspirovaný keltskou kulturou (hudba, itemy, tabulka) a v dnešní době je vzhled je změněn se zachováním keltského stylu s vesmírnými prvky, zejména graficky byl vylepšen s přidáním nových itemů, nového běhu a map, staré mapy byli také upraveny.


Odkazy:
Zde se nachází DeviantArt servru: http://impressiveworld.deviantart.com
A zde odkaz na officiální stránku s downloadem a fórem: http://www.impressivetitle.ru

O blogu

21. dubna 2014 v 20:43 | tas-travellers |  O blogu
Administrátoři blogu jsou:

Doctor
~ Hlavní admin a designer
Něco o mě:
Mám přezdívky a jména Doctor, Levi a Esirnael. Tato jména jsou obvykle mnou zvolena nebo dána na základě nějakých charakteristik - a proč se ztoťožňuji právě s Doctorem? Je to jedna z mála seriálových postav a seriálů vůbec, co mě opravdu zaujali a žádná jiná postava z celé řady filmů a seriálů mi není tak podobná jako právě on (leda Zack fair a Akise Aru, ale ne ve všem ;D). Sic nemám opravdovou T.A.R.D.I.S, neumím se regenerovat a není mi v lidském měřítku tolik, co Doctorovi, ale charakterem je mi velmi blízký, i slib co si dal Doctor se velmi podobá tomu jmému, nemluvě o mém shodném chování již před seznámením se seriálem.
Jsem velice tvořivá osobnost, která se zajímá o velikou škálu věcí - ale především se můj zájem pohybuje v oblasti vědy, psychologie, esoteriky a umění. Učím se hrát na keyboard, příčnou flétnu a kytaru. Z hudby mám nejradši však epicko-lyrickou, relaxační a keltskou hudbu a pak rock. Dokážu však také ocenit dobrý nightcore, punk, pop a remixy. Velice často kreslím, v tom se snažím zkoušet nové styly a jsem samouk. Grafická tvorba u mě není výjimkou - také design je mým koníčkem. Zajímám se také o část informatiky - především, ale v programech na vytváření videjí, programování webů, hudby, kreseb a animací + 3D programy nápomocné v mé oblíbené hře Impressive Title.

Stvořitel
~ Technik blogu, tvořitel a pravá ruka Doctorova
Doplňující informace: Pohlédněte na Stvořitele v tom pravém světle...

TARDIS
~ Admin a ozdoba blogu, bez níž se naše příběhy nemohou obejít.

Scientist
~ Vědátor blogu a spisovatelka, která umí dát směr naší cestě

Guardian
~ Indigový ochránce a posel zpráv od nejvyššího

Operator Delta
~ Podnikatel v herní oblasti a informátor

Více informací o adminech (jako postav) se nachází v postranním sloupci blogu - chce-li o sobě nějaký z adminů něco dodat, ať to zde prosím doplní, protože právě zde má pro to prostor. ;)

______________________________________________________________________________________________

K blogu...

Blog se správně celým jménem nazývá "Travellers across time and space" - a zkratka je "T.A.S - Travellers" (Time And Space - Travellers)
Tento blog byl založen jako fan blog seriálu Doctor Who, anime a také proto, abychom zde uveřejnili část z naší tvorby - ať už se jedná o fanfiction, povídky či kresby a básně. Také se zde dozvíte nějaké informace ze světa hry Impressive Title (servrů) viz články "O IT" a Servery a získáte zde odkazy na zajímavé články ze světa esoteriky, vědy. A naleznete zde i recenze na nějaké seriály, knihy a filmy.
Trochu o tom pojednává článek s úvodem. Doufáme, že se Vám zde bude líbit, budete se zde vracet a rádi se zapojíte svým komentářem, či hlasem v anketě. ;)


DW Aktuality

21. dubna 2014 v 13:28 | Doctor |  Aktuality
Jaká DW akce se bude brzy konat? No bude to mnou očekávaný Imposible astronaut day a pokud jste DW fan či Whovian, tak víte o co se jedná. ;)) Jde o to napsat na ruce čárky podle toho kolikrát jste "viděli" Ticho - viz obrázek. Whoviané připravte se. ;))

Veselé velikonoce

20. dubna 2014 v 15:20 | Doctor
Dobrý den ve spolek,
Tak si tak projíždím fb a narazím na tento obrázek, který sem prostě nemohu nedát! :DDD
Co vy - jak oslavujete volno a máte rádi svátky? - kvůli volnu by jste ho rádi mít měli. ;))

Prostě to jinak nešlo...

17. dubna 2014 v 11:51 | Stvořitel |  Anime
Hoj lidi...
Tohle není jen můj první článek na blogu, ale také první článek ve které se budu vychloubal (červená se)...
Tak tedy... abych si to odůvodnil XD... Každý kdo se na tomto blogu podílí je nějakým způsobem blázen... Já jsem OTAKU... Miluji ANIME... a proto se vám tu chci ukázat pár mých ulovků :D...

To je prosím jeden z mých prvních úlovků :) Dostal jsem ho od nejlepší kámošky, které je taky magor do FAIRY TAIL :D člověk si zkrátka nevybírá :D

Každopádně... doufám že i toto souvisí s Anime :D A Doktůrku jestli ne :D pak to hoď tam kam to patří XD Já si jen chtěl pojistit 1. článek (1. skutečný článek o něčem) na blogu :D
Váš Stvořitel