"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Květen 2014

Bad Wolf day is coming

29. května 2014 v 16:51 | Doctor |  Aktuality
Hello there,
tak nám ty dny pomalu, ale jistě do velkých prázdnin utíkají - rozhodně Whoviané neponechávají nic náhodě a každý den pro ně musí být něčím výjímečný, zajímavý, zábavný či nějak produktivní - alespoň u mě tomu tak je.. A jeden takový "výjímečný" den či akce se blíží, jedná se o Bad Wolf day - den, kdy pomůžete Rose a Doctorovi, aby se nalezli tím, že napíšete všude možně nápisy "bad wolf". Takže Allons-y! ;)
~Váš Doctor

Svět za zrcadlem

25. května 2014 v 21:01 | Doctor & Stvořitel |  Různé Informace
Euklídovský vesmír, jak se vyjadřuje matematika, Pythagorova věta sloužící i k vyšším účelům souvisejícím s vesmírem a Svět za zrcadlem, tím vším a i něčím jiným nás vždy překvapí náš učitel matematiky... Koukal jsem se na to, že je tématem týdne právě "Svět za zrcadlem", což je docela zajímavé téma. Víte, jaký je svět za zrcadlem? V mnohých filmech a seriálech je tento prvek použit a ani si to plně neuvědomujeme...
Svět za zrcadlem je svět opačný tomu našemu, takže zatímco v tomto světě je sůl slaná v tom za zrcadlem je sladká, zatímco zde platí gravitační zákon, ve světě za zrcadlem tomu tak být nemusí, zatímco zde mám rád modrou,
mám modrou Tardis a jsem hodný, tak ve světě za zrcadlem mám rád červenou, mám červenou Tardis a jsem
zlý,... Hm.. proč mám takový pocit deja-vu při myšlence, že by můj Valeyard vlastně mohl být mé já z tohoto světa? o.O" :DD Je možné, že jsme se vzájemně navštívili a zapomněli to po návratu do svého světa v zájmu zachování rovnováhy.. Svět ve kterým Master zachraňuje světy a dálekové vás nechtějí vyhladit a jsou mým nejlepšími přáteli - děsivá představa! ~w~
Tuto myšlenku jste mohli vidět v seriálu Merlin, Charmed nebo přečíst v knize Alenka ve světě za zrcadlem, mám ten dojem, že to bylo i v jednom dílu Stargate SG1 - rozhodně jedním zrcadlem prošel Dr. Daniel Jackson.

Stvořitelův dodatek: Právě se Scientist píšeme Vlk, čaroděj, Smrt a právě jsme u takový situce, kdy se dostali na druhou stranu, ale sem se to dostane za strašně dlouho dobu :D. Je to poměrně vtipné... no :D každopádně těšte se :) to je vše co byl zmínil, protože zbytek se zmíněn s článečku velice dobře odvedeném :) Není za co Pane D

Dva Salátisti a jeden útočný Banánista

23. května 2014 v 21:39 | Stvořitel |  Slabé chvilky Adminů

Salátisti vs. Banánista s banánem v ruce


Sedím vám takhle ve škole a k mé lavici s panem D přijde Banánista a dojídá banán. Zastaví se u naší lavice, jako už tolikrát a stále dojídá. Usměju se na něj jak mám ve zviku a on se vyloženě zašklebí.
Nejprve se slupkou od banánu pohodí a tak se na mě podívá. V duchu si tak říkám co asi může chtít, říkám si to, dokud tou slupkou neuděří on MOU lavici.
"Cooo?" lekne se Doctor a těměř nadskočí.
"To si utřeš," oznámil jsem mu a sledoval každý jeho pohyb.
Začne banán všude po stole roztírat. "Lepší?"
"Nikoliv," řekl a čekám, až vezme hard a setře to. To se však nestalo a jako naschvál mi vezme penál a Doctorovi pastelky. Začal jsem se šíleně smát a než jsem se zvedl, Doctor, který okamžitě vystartoval, se vracel s mým penálem a ozbrojeným Banánistou za zády.
Ten mu vrátil tušku, jako rytíř panovníkovi meč a v tu chvíli zazvonilo. Myslím, že jsem byl opět Švýcarsko, ale body se připisují Salátistům, za chycení a donucení k vrácení věcí Banánistu.

Ps: Pan D se k Banánistům hlasí taky :D Kde to jsme? :D Každopádně i vy můžete být hříčka přírody a být BanánoSalát :D
Nebojte se a napiště nám své zážitky s podobným vtipný problémem do komentářů, ať to nejsme stále mi, kdo baví.

Výprava do IQ Landie

23. května 2014 v 17:53 | Doctor |  Různé Informace
Hello there,
tento článek bude zajímavý pro ty, jež mají zájem o vědu, techniku či biologii a lidi, co mají rádi hudbu.
Varování: Tento článek obsahuje Spoilery týkající se IQ Landie, 
ten kdo se chce nechat překvapit, ať tento článek nečte. ;))
Společně se Stvořitelem jsme dne 22.5. 2014 navštívili vědecké centrum IQ Landia v Liberci. Budova centra se nachází hned vedle centra Babylon a u Babylonu je autobusová zastávka a staví zde linky 16,17,22,27,30,37 a 99. Před vchodem do budovy nás přivítal kovový Albert Einstein, co sedí na lavičce vedle vchodu. Také je před vchodem na vyzkoušení předchůdce telefonu - ten který přenáší zvuk z místa na druhé místo trupkou.
Uvnitř centra jsou různé sekce a každá z nich je nějakým způsobem zajímavá a přínosná. Mě osobně se nejvíc líbily expozice GEO, Člověk a Věda v domě. V expozici člověk - lidské tělo se nachází robot, zvukoměr, krevní pumpa, můžete si zde změřit krevní tlak a objem plic a zkusit si spolu s kamarádem/kamarádkou, kdo z vás má silnější mysl. V další místnosti zaměřené na smysly se můžete podívat na svět očima včely, koně, chameleona, psa a člověka. Můžete zde vyzkoušet své smysly. Na své si zde přijde sluch a zrak, já zjístil, že minimální hluboký tón, co slyším je hlasitý 16 Hz a nejvyšší až 15 000 Hz, v této výšce jsem tón slyšet přestával. V expozici GEO jsou zajímavá fakta o vesmíru, můžete se zde na skateboardu proletět vesmírem a skusit trenažér pro kosmonauty. A v expozici Věda v domě si můžete skusit zvednout se na kladkostroji, laserovou harfu, vidět průřez domácími přístroji, vyzkoušet si theremin, vidět hologram a předměty související se světlem.
To je tak vše, co Vám zde nastíním a napíšu, je toho zde o mnoho více k vidění (dodatek: mají zde i 3D promítání filmů v Planetáriu) a mnoho zajímavých věcí a faktů, jež neznáte nebo jste neměli možnost vidět a skusit na vlastní kůži. Nesmím Vám zde vše vykecat, což mám v oblibě. ;D
Ale i přes to, že je to drahé, to stojí opravdu za to a plně doporučuji všem zvídavým myslím! ;))

Planet Edition

17. května 2014 v 18:27 | Doctor |  Doctor Who edice
Ahojte! ^^
Zde je nová originální mnou vytvořená whovianská edice, v této edici můžete vidět některé z planet, co byli v nových sériích DW a byli nějak významné. Ani nevíte jakou mi to dalo práci - nejdřív se mi nechtěli vůbec zobrazit všechny obrázky, pak se mi nezobrazovali dva a pak jen jeden. Ani nevíte jaká to byla fuška! :"DD U toho jsem skusil hru, jestli se zobrazují všechny ostatní pro kontrolu a podařilo se mi udělat zatím v mé historii největší rekord a skoro jsem se dostal až ke Gallifrey. Je na prachy Snad se vám můj výběr planet, obrázků a samotná hra budou líbit, samosebou jsem se snažil o správné pořadí planet jak jdou v sériích.

Vlk, čaroděj, smrt - 2. Kapitola

17. května 2014 v 15:56 | S&S


Stvořitel: Zdravím vás po týdnu. Přináším vám sem 2. pokračování Vlk, čaroděj, smrt. Také bych se chtěl omluvit za chyby, protože mám s gramatikou a tím vším problém (To mi však nebrání psát příběhy že?). Opět děkuji Scientist, že mě nutí do psaní RPG a také děkuji Panu D za jeho podporu. Poté bych poprosil o nějaké ty komentíky, protože by mě skutečně zajímalo jak se vám to líbí.

Scientist: Krom toho že příjdu a najdu ihned chybu ve svém jméně, jsem poměrně spokojená. Spořík mi problémy s příběhem nedělá a Dionýsos (pokud jste četli Percy Jacksona, pochopíte) u mě žádné triumfy nemá. :D Přeji pěkné počtení.

(Zobrazí se po kliknutí na članek.)

Užíjte si naši malou šílenost.


Salátisti... :3

12. května 2014 v 20:31 | S&D |  Slabé chvilky Adminů
Zde vám ukážu mé telepatické spojení mezi mnou a Panem D (Doctorem). Sedím takhle u stolu a přede mnou na talíři leží hlávka ledového salátu. Tak se na ni zamilovaně koukám. Najednou napíše Pan D. "Pane S, měl jsem ledový salát."
Trošku se začervaném. "Jdu si ho dát taky," odepíšu a zakousnu se do ledového salátu.
To by bylo docela normální že? Jenže to by se Pan D nesměl kouknout na Hetalii, kde Itálie stále křičí: "Pastáááááá!"

Najednou Doctorovi hráblo. Začal křičet: "Saláááát!" Co mi zbývalo, než se toho chytit. Já přeci salát také miluji.

Tak Salátisti mý... Kdo je na tom stejně se slabostí pro salát? :D
Váš Stvořitel... ♥


Společné povídky

10. května 2014 v 20:06 | SDTS

Vlk, čaroděj, srmt

(Creator and Scietist)
Stačí klilnout na obrázek.

Vlk, čaroděj, smrt

10. května 2014 v 20:05 | S&S

Vlk, čaroděj, smrt

Dívka, která odposlouchává cizí rozhovor, se zaplate se Smrtí, o které do určité chvíle nevěděla. Smtr však někoho schání a požádá dívku o pomoc, protože je vlkodlak. Na to se k nim přidá čaroděj, který má podle vše být rovnováhou světa a jejich dobrobružství plné zvratů započíná...