"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Červen 2014

We all sometimes need a holiday..

24. června 2014 v 19:45 | Doctor
Aloha,
pozdrav z Havaje, který nám připomíná krásu prázdnin u moře. Delší dobu jsem nenapsal článek, ale ono i kdyby se chtělo, co napsat, tak jsem měl náročný týden, naštěstí prázdniny jsou za dveřmi (téměř) pro nás všechny - pro ty, co tvrdě makali i pro flákače. Já osobně je už potřebuji, spousta plánů na volný čas, potřeba odpočinku a zároveň možnost pro cestování. O prázdninách se budu snažit to tu rozjet - témat, co psát je mnoho, už jen to chce jen čas a prostor. x33 No a koho by zajímalo, co jsem dělal, když jsem byl vyčerpán, tak jsem hrál jednu oddychovou hru, ale zatím neřeknu jakou, pouze vyvolení poznají. ;DD Časem přidám její popis. :33
Allons-y vstříc dovolené!
~ Doctor ^^

Další významný den..

19. června 2014 v 17:04 | Doctor |  Aktuality
Dobrý den všem,
a to je datum 18.6. 2014 - to je jeden z možných "Bad Wolf" dnů, nebo to je také den, kdy byl oživen Jack Harkness a před devíti lety, jsme mohli poprvé vidět Davida Tennanta v Doctorovi Who v episodě Parting of the Ways.
Chtěl jsem "dozdobit" jeden plakát, ale někdo ho strhnul! :"c Rozhodně jsem se ale snažil o nějakou aktivitu.. x33

Hlasy v hlavě - šílenství nebo poselství andělů?

16. června 2014 v 20:47 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Dobrý den,
tak toto téma je také velmi dobré, zajímavé a zvlášť esotericky dobře zpracovatelné - "Hlasy v hlavě", hned při tomto názvu se my vybavila myšenka andělů, jenž mě také trochu inspirovali do jednoho slohu (nestál za to, ale když nevíte jak doplnit přímou řeč a nesmíte mluvit s nikým cizím ;D).
Někteří lidé slyší hlasy ve své hlavě - "Blázním nebo se to dá nějak racionálně vysvětlit?!" Snad na vše existuje jedno nebo více racionálních - tedy rozumných vysvětlení, jen musíme přijít na to jaké/á. Jedním z nich je, že máte rozdvojenou osobnost - to je pak otázka proč, někdy bývá uváděno astrální cestování, to je proces, kdy váš astrální dvojník opustí fyzické tělo - astrálně cestovat můžete i ve snu nebo mít tzv. lucidní snění, což je sen, který se velmi podobá realitě a tvoříte ho vy. A jak to souvisí s hlasy v hlavě? Tak, že když opustíte tělo a nějaký astrální "vetřelec" po nějakém prahne a objeví zrovna to vaše bez dvojníka, tak neváhá a snaží se ho obsadit - důsledkem toho můžete v dalších životech pocítit rozdvojenou osobnost. Neumím to přesně vysvětlit, pro přesnější vysvětlení by jste se museli zeptat zkušeného esoterika. ;))
Pak si rozdvojenou osobnost můžete vytvořit sami - také nevím, jak k tomu dochází, ale je to možné. Rozhodně k tomu obvykle bývá donucen člověk vnějšími okolnostmi. Čím více vám někdo ubližuje či nějak vás ponižuje a omezuje, tím více se prohlubují deprese a vaše duševní propast, ti vzdornější nebo slabší obvykle podlehnou a mohou se stát agresivními či uzavřenými lidmy s hodně negativní aurou.
A pak je tu třetí možnost a to je vzkaz od povolaných "z nebes" od andělů a archandělů. Tuto schopnost u sebe má rozvinutou málo lidí, ale každý se k tomu může dopracovat. Princip je takový: vy se zeptáte andělů a oni vám na to odpoví - vy to uslyšíte jakoby "znít" v jednom nebo obou z uší.
Informace jsem získal z knihy "Léčení s anděly - Doreen Virtue" - na později mám v plánu udělat přímo článek zaměřený na tuto knihu a její informace.


Píši dopis.. dne 13.6.2014

13. června 2014 v 21:55 | Doctor
Hm.. ehm.. píšu zas dopis a nevím, co do něj napsat.. Tak tedy: "Milá,.." Vědkyně nebo Scientist? Ok dáme tam Scientist.. Má raději toto oslovení..
"Milá Scientist,
tak ti zas jednou za čas píši dopis - to víš, to všechno lítání v Tardis a běhání sem a tam - však to znáš, samé timey wimey záležitosti a zachraňování tam, kde je mě potřeba. Zrovna nedávno jsem byl na nějaké planetě, ksakru, jak se to jen jmenovalo.. - Cantarios 5, docela drsná planeta s dost drsnými obyvateli. Víš jak vyprávějí různé biblické příběhy o ďáblovi a démonech, tak Ti pochází právě z této planety - dost nažhavení týpci, no ještě, že se mi podařilo odtamtud zavčas dostat - i jídlo tam bylo nejvěřitelně horké a pálivé a Cantarijská pálenka - ta je jen pro odvážné blázny, co chtějí mít spálený jícen, ještě, že jsem Pán Času! No, ale o to se zde nejedná, o tom Ti povyprávím, až se stavím na Zemi. Víš mám pro Tebe jednu velmi cennou zásilku, doufám, že ta firma FUPE ( flying universe post express ) - nevím kdo vymýšlí tak pitomé a směšné názvy! No vážně?! No pro případ nouze jsem tam přidal čip, takže monitoruji, každý pohyb tohoto dopisu - neboj jsem šikovný, nikdo nic neodhalí, pak ho klidně deaktivuj nebo přeprogramuj (kód L355 nebo protokol 6 u sonického šroubováku). ;))
No nic musím zas jít, je po mě sháňka. Kdyby něco tak na Zemi se stavím nejspíš v srpnu a sejdeme se třeba u London Eye, když ho máš tak ráda v úterý 22. okolo 15:30. Jinak přesný čas úplně nečekej - znáš mě a občas TARDIS má trochu problémy, ale budu se nanejvíš snažit, čekám na odpověď a pak se domluvíme.. ;)) Dopis napsán dne 13.6.2014 podle lidského počítání, jinak je to rok 5028 dne 13.12. - zajímavá shoda pátek třináctého je snad všude!
P.S. Vezmu sebou možná jednoho přítele.. - Je to můj nový společník..
S pozdravem
Doctor"

Komixy

11. června 2014 v 19:59 | Doctor
Zdravím,
tématikou tohoto článku jsou komixy - přednostně z Doctora Who. Když jsem si tak hledal obrázky, které by se hodili pro úpravu toho mého, narazil jsem na jeden můj oblíbený komix, ve kterém mimo mě vystupuje i můj dávný přítel-nepřítel Master.. ;) Samosebou na netu je plno komixů s tématem Doctora Who, ale já se s nimy všemy nechci moc hledat.. ;DD Samozřejmě jako komixově kreslené obrázky mám nejraději Doctor Who Legacy . A pro ten slíbený komix vám musím dát odkaz na DA.. ;)) Trochu si procvičíte Aj.. ;DD Here is it: http://k-rocket.deviantart.com/art/Doctor-Who-Unexpected-Page1-340111059 .
Dyštak napište do komentu prosím, jestli by jste zde chtěli raději barevnou versi mého komixu nebo černobílou.. ;)) Komix jsem tvořil do soutěžě pořádanou stránkou http://gallifrey.cz. A jako téma jsem si vybral "Oprava chameleónního obvodu".
By the way - dnes je prý jeden z možných dalších Bad Wolf dnů..
P.S. Dreamland vypadá graficky docela směšně a nedokonale, ale někdy si to zhlédnu.. ;DD
S pozdravem
~ Váš Doctor

Takový ten pocit.. - Dejavu

7. června 2014 v 20:57 | Doctor |  Zajímavosti
Už od začátku jsem věděl, že tento rok a tento školní rok není jen tak.. Né, že by to zapříčinil především přestup na "vyšší level".. Sice jsem čekal, že to bude tak "dramatické" a ten dopad je mnohem horší, než bychom si s panem S zasluhovali, ale to je už realita - změnit to nelze, i kdybychom se snažili sebevíc - vím o tom své (viz pevné body v čase). ;) But? Ale o tom tento článek není, toto téma týdne se nazývá "Takový ten pocit.." a první mou myšlenkou bylo "- Deja-vu" (čte se to [deža ví] - not amused! ;D).
Víte, já mám strašně dobrou dlouhodobou paměť a ta krátkodobá se snaží dělat paseku, ale vždy to umím nějak vyladit a vím, co na to v mém případě funguje, ale občas - zvlášť v tomto roce, jsem si častokrát na něco vzpomněl, jenže to byl ten pocit, kdy víte, že jste tu jistou činnost již dělal nebo tu svou myšlenku/slovo již vyřknul či slyšel, ale zároveň si nejste jisti kde a hlavně kdy..
A v tomto roce jsem tento pocit měl asi dvacetkrát, někdy jsem si dokázal vzpomenout kdy, a kde - srovnal jsem si to v hlavě s myšlenkami (já mám v hlavě systém ;D, i když je občas "wibbli-wobbli timey-wimey"). A nedávno jsem zjístil, že ten pocit dokonce mívám, i když bych neměl - tzn. když vím, že jsem to ještě nedělal, ale přesto mi to deja-vu nedá pokoj!
A co vy? Zaznamenali jste nějakou častější intenzitu tohoto či jiného pocitu?
By the way.. Přemýšlet nad významem tohoto slova mě prvně dal podnět seriál Charmed..
P.S. Scientist z nás nemůže, když mluvíme furt o tom, že máme deja-vu, zvlášť ze Stvořitele, který to má podložené navíc "časovou amnésií".. ;"DD

Výprava na hrad Houska

6. června 2014 v 22:05 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím všechny,
nedávno jsem podnikl výpravu ve stylu "Houskus Muzicus Cameralis" - totiž vypravil jsem se předvést své muzikantské umění na hrad Houska (hrad takto pojmenoval jeden šlechtic pro svého syna, který se jmenoval Housek). Tuhle příležitost jsem si nemohl přeci nechat ujít ne?! ;DD I když někteří se k tomu mohou postavit i jinak, jako například pan S. ;"DD Přišel jsem ráno na dvě vyučovací hodiny v takovém přiměřeném sáčku - není tak moc vznešené, ale ani není ošklivé, je takové starší a hodilo se na tuto příležitost.. Pan S říkal, že mi to sluší a pochvíli mi musel vytknout to, co jsem se chystal udělat - totiž opustit ho na jeden školní den.. "Víš ty, co seš? Ty mě chceš opustit! Víš ty co, já si bez Tebe počnu?!" Já se jen musel na něj trochu výmluvně podívat a říci: "Sorry,.. Chápej,. - ta příležitost! - zahrát si na hradě.." :"DD Když už přišel čas odejít, tak mě ještě Stvořitel vybízel k tomu, ať mu na památku přinesu tu kamennou housku, načež jsem musel říci: "No, to asi nepůjde,.. To bych asi musel vzít frézkou!" ;DD
Máte rádi cestování? Já ho rozhodně miluji, a jako u jednoho z mála lidí si užívám i cestu, rád jezdím po dálnici v autě a pozoruji krajinu, občas je to i skvělé pro probrání nějakých věcí s vaším spolusedícím. Já rád říkám, že nejvíc svobodný se cítím "na cestě"...
Tahle zkušenost byla vlastně moje první - prvně jsem si zahrál na kytaru v lese, při čemž stojánek nám dělala socha (ne plačící anděl to nebyl). :"DD Nu co? Lepší možnost se nenabízela, takhle jsem byl schopen hrát poměrně dobře na kytaru. A další věc, prvně hrát na hradu či zámku. Také jsem zde trochu výrazněji pokročil v tvorbě komixu, kde stačí doladit již poslední detaily a oskenovat či vyfotit.
Zahráli jsme to poměrně dobře - náš kytarový soubor a pak já se spoluflétnistkou.
To víte - někdo musí být multifunkční, nemůže vše zastat naše paní učitelka,.. Samosebou jsme hráli především Skotské a středověké melodie, dokonce dva hradní tance, ale ten co, jsem hrál je k nedohledání na Youtube, tak vám sem přidám leda nějaký jiný, který jsem našel při bádání na netu. mu

Bad Wolf day

3. června 2014 v 15:15 | Doctor |  Aktuality
Dobrý den,
dnes je Bad Wolf den - každý kdo čte mé články nebo je Whovian už ví o co jde, jak jste ten den oslavili?
P.S. chtěl jsem si počmárat ruku, ale nakonec při všem tom školním lítání jsem na to úplně zapomněl, ale vynahradím si to snad 18. 6. kdy je prý taky BWd - co je officiálnější nevím! ;"DD Navíc teď mě zaměstnává hodně práce na komixu. ;)

Návrat z Británie

2. června 2014 v 19:49 | Scientist |  Tvorba Scientist

Přezdívka

2. června 2014 v 18:17 | Scientist |  Slabé chvilky Adminů

Aktivita? :D

Milí lidičkové, mimozemšťané a další pochybné existence. :) Jelikož zde ode mě není krom mého a Spoříkova příběhu nic, rozhodla jsem se to změnit. So... is there anybody? Aktivita nám jednoznačně zaostává. Byla bych ráda, kdyby se někdo ozval na následující článek, jelikož je důležité, aby jste se k němu vyjádřili právě Vy, naši čtenáři.