"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Červenec 2014

Mám tvojí rybu.. - message for the Creator

31. července 2014 v 16:45 | Doctor |  Slabé chvilky Adminů
Jsi-li Stvořitel a právě čteš tuto zprávu tak věz, že tvá ryba je v ohrožení!
Jmenuji se Leodas a našel jsem jí! Mám tvojí rybu a mám velký hlad.. :DD >> takže jestli nedorazíš do Soul Society na svět Playground a nedáš si o ní závod, je po ní - absolutně po ní!
To je vše.. - přiď co nejdříve..

Důkazní materiál:

Empty Child day

31. července 2014 v 16:00 | Doctor |  Aktuality
Ahojda Whoviané! :DD
Pro ty, co ještě neví, nesledují fb či si nevzpomněli - nezapomeňte, že zítra je Empty Child den. O co go? :DD Je to pod obrázkem v AJ! x33 A pro ostatní "neangličtináře": máte si dát na profil tuto fotku a napsat do jména "Are you my mommy?" neboli "Jsi moje máma?".
So Allons-y! ;D

Whovians, Dweeks and the others..

29. července 2014 v 19:45 | Doctor |  Info
Zdravím Vás,
jak již vyplývá z názvu tento článek bude pojednávat o všemožných fanoušcích seriálu Doctor Who. Znáte ty výrazy jako je Whovian, Dweek, DW fan nebo dokonce fanatik, znáte ty neustálé hádky a rozepře na toto téma - ano/ne? Já Vám zde vylíčím svůj názor na to vše.
Whovian - podle oxfordského slovníku je to označení pro fanouška seriálu Doctor Who. Zní to logicky že?
Takže fanoušek, ale do jaké míry? Já jsem toho mínění, že Whovianem se může nazývat ta osoba, jež viděla alespoň obnovené série DW, ale nevadilo by tomu dotyčnému shlédnout i něco z Classic, na kterých vyrůstali i někteří naši Doctoři (např. z obnovených sérií David Tennant a Peter Capaldi), a protože i zde jsou důležité informace, na které občas odkazují obnovené série. Také by to měl být člověk, který má rád Doctora celkově jako osobnost a nelpí pouze na vzhledu, ale především na jeho výjímečný charakter. Dalším charakterem této osoby by mělo být nadšení, se kterým DW sleduje a rád vyhledává vše týkající se seriálu - informace, fotky, videa, písně či noty, ti co hrají na nástroj se pokoušejí zahrát nějakou DW píseň a občas tvoří věci týkající se seriálu. A neposledně se také Whovianem cítí. Také by měl být přirozeně inteligentní, chápavý, dobře dedukovat a zakládat si na vědomosti. Podle mě se může nazývat Whovianem i ten, kdo třeba nevyhledává, až tolik informací, ale důležitá je láska k seriálu, to ostatní obvykle přichází samo později..
Dweek - podle různých zdrojů se jedná o člověka zasednutého pouze na jeden charakter Doctora a sleduje jen díly s ním. Podle mě je to absolutní nesmysl a ten, kdo vymyslel tento název, ho vymyslel jen jako jakousi "obranu a výmluvu" před ostatními, jak vysvětlit své počínání - můj názor: "Jak trapné a dětinské.. -.-' " Nutno poznamenat, že za Dweeky se obvykle považují fanoušci jedenáctého Doctora tedy Matta Smithe.
DW Fanatik - za fanatika považuji opravdu "zažrané" Whoviany, kteří jsou se svým fandomem, až do extrémů. Tedy ty lidi, kteří zkoušejí rybí prsty s pudinkem, viděli celé Classic a Renewed díly včetně speciálů, Spin Offů a Audioknih, četli různé DW knihy, vyhledávají i rozhovory s herci a dívají se na filmy, kde prostě vystupují herci z DW. Nebojí šáhnout do peněženky pro další "DW rekvizity", originál všechny DVD či hudbu, oblečení a podobných věcí, co prostě mají něco co dočinění se seriálem. Také se jim líbí DW natolik, že "likují" a sdílejí skoro vše, co se jim dostane pod ruku, i když to nemusí být extra hezké.. Opravdu hard DW fanatici vás mohou i za to, že jste neshlédli a nepřečetli vše, co se okolo seriálu šustne tzv. ukamenovat - tudíš na vás spustí vlnu narážek a mnohdy i nadávek, někdy se jim nelíbí ani špatný pravopis jako příklad uvedu doctorovu loď. Správně se to má psát TARDIS či T.A.R.D.I.S, a když napíšete prostě Tardis nebo TARDIS začnete skloňovat, mohou jim rupnout nervy. ;))
DW Fan/fanoušek - dle mého názoru se jedná o člověka, co má rád DW, i když do něj není tak zažraný, ale není mu "proti srsti", když se objeví nějaká věc se DW týkající a rádi tento seriál presentují a nevadí jim se zapojit do konversace či akce se seriálu týkající.

To je můj názor na věc, vy máte určitě svůj a může se lišit ;)), nutno poznamenat, že v jiných zemích jsou fanoušci DW umírněnější než u nás (nemusí nutně všude a na všechny platit), což mě trochu mrzí, jakoby museli novodobí Češi vše kazit, snad se někdy vše obrátí a budeme zase krom nadávek rozdávat i vtipy na jisté úrovni..
~ Váš Doctor

Jako puzzle? - v žádném případě...

25. července 2014 v 19:55 | Stvořitel |  Pan S - "Deníček"
Ahoj deníčku,
Zdravím vás všechny, jenž čtete tento článek,
Inu poslouchejte, čtěte a přehánějte... Již delší dobu nad tím přemýšlím, ač mám skvělý fungující vztah, s někým koho miluji, ale vemte si to jako já. Každá kniha, film či seriál tvrdí téměř to samé - Jsou dvě hlavní postavy, které jsou sobě navzájem spřízněné duše. Všude se vykládá, jak k sobě dotyční sedí, a že spolu musí být do konce, ale podle mě, právě toto je ta největší kravina, co kdy člověk vymyslel.
Není možné, aby se dva lidi složili jako puzzlíky. Prostě a jednoduše to nejde, protože nebudem si lhát, ale právě rozdíly ve výšce, velikosti a ve všem ostatním dělá pár originální, zajímavý...
Právě rozdíly nás s tím druhým dávají do hromady ne? Tak mi prosím netvrďte, že ke svému protějšku pasujete jako puzzel -_-. Protože lidi, každé lidské tělo, pasuje ke každému jinému lidskému tělu, to čemu se ve filmech říká "jako puzzel" jsou totiš vlastnosti! Přesně ty nás navzájem doplňují a posilují...
To je asi vše... krásný zbytek dne...
Tvůj Yoshua
Váš Spořík :3

Teen Wolf - Video

25. července 2014 v 12:32 | Stvořitel |  Teen Wolf - videa
Ahoj lidi,
opět se ke slovu hlásím já... no nebudu vám nijak lhát a podobně, ale našel jsem jedno suprový video, které si musím pustit téměř každý den, proto se s ním chci podělit i s vámi (a i s vámi mý milý spoluadminové, protože jsem si jist, že vám to navnadí ke shlédnutí Teen Wolfu - doufám v to).
Video je o mé obíbené postavě.... ale co bych vám to tady popisovat *směje se* prostě se na něj koukněte sami. :3

Dále jistě budu přidávat různá videa, které se mi budou líbit, či mě zaujmout, tak se těšte.. budu jedině rád, když se vám budou líbit :3.
Stvořitel :3

Indiana Teller: Spring month - Sophie Audouin Mamikonian

24. července 2014 v 20:06 | Doctor & Stvořitel |  Oblíbené Knihy

Indiana Teller: Jarní Měsíc

Sophie Audouinová - Mamikonianová
Žánr: Fantasy román

Hl. postavy:
Indiana Teller - hrdina příběhu a vypravěč - achronaut
chůva - vlkodlačice co se stará o Indianu
Karl Teller - alfa vlkodlak a dědeček Indiany - vede svůj klan a je jedním z nejvyšších alfasamců - majitel ranče Lykos
Ambra Tellerová - babička Indiany a alfavlčice
Benjamin Teller - otec Indiany - vlkodlak jež měl nastoupit po Carlovi
Jessika Jenkonsová - matka Indiany a achronautka
Axel Brown - vlkoun a nejlepší přítel Indiany - jeho dědeček ho zachránil před Brandkelem
Gemma - Axelova partnerka jež ho proměnila ve vlkouna
Serafína - nejkrásnější vlčice bydlící poblíž ranče
Chuck - vlkodlak a Indianův přítel
Ned - vlkodlak který se uchází o Serafínu a Indianův přítel
Louis Brandkel - vlkodlak jež porušuje pravidla - sok Karla Tellera
Tyler Brandkel - syn Louise Brandkela a nápadník Kateřiny
Kateřina O´Hara - přítelkyně Indiany a kamarádka Tylerova - dcera Seamusova
Seamus O´Hara - otec Kateřiny a syn Josepha O´Hary

Vysvětlivky:
Achronaut - bytost jež dokáže cestovat časem do data svého narození nebo smrti, mají moc ovládat předměty a omračovat. Při cestování nestárnou. Má to tu nevýhodu, že se včas musí dostat do těla v místě odkud začali cestovat, jinak by mohli zemřít. Mají také vyvynutější smysly. Schopnosti se aktivují v závislosti na osobě, ale obvykle když dojde k nějaké krizové situace s psychickým vypětím.
Je to původně řecké slovo zkládající se z "a" = Náležící, "chronos" = čas a "naute" = cestovat - tzn. cestující v čase.

Popis:
Kniha vypráví o chlapci ve věku osmnácti let, jenž vyrůstá ve vlkodlačí rodině jež má ranč Lykos v Montaně, jeho matka je achronautka a otec vlkodlak. Dozvídá se, že jeho matka zabila z neznámého důvodu jeho otce. Oba prarodiče jeho matku nemají rádi, ale díky jejím schopnostem jí nechávají žít a získávají tím důležité informace díky nimž mají hojnost financí, které jsou mimo jiné potřeba pro udržení tajemství. Není to ale hlavní příjem peněz, rodina Tellerových totiž chová a prodává dobytek do všech koutů USA. U Indiany se stále do doby jeho dospělosti neprojevili vlkodlačí schopnosti, což u ostatních vyvolávalo negativní reakce - jak vlčat, tak i jeho prarodičů, kteří v to marně doufají. Bohužel i přes to jako "člověk" musí dodržovat některá přísná pravidla a zákony pro dobro smečky. Jeho odlišnost a touha být užitečný byla jedna z věcí, které ho později dovedli k nápadu jít na universitu, která byla zaměřená na účetnictví a bankovnictví, což ho velice zajímalo. Prarodiče mu dovolili tam jít pod podmínkou, že se nesmí zamilovat do žádné lidské dívky, jenže i přesto, že nechtěl žádnou ohrozit se beznadějně zamiloval do Kateřiny se kterou chtěl chodit i Brandkelův syn. Tak se oba snaží získat sympatie Kateřiny, jednoho dne se, ale stane nehoda v níž málem oba přijdou o život a projeví se Indianova schopnost, kterou se mu daří před ostatními tajit. Bylo to nehoda nebo dobře promyšlený úklad v němž jsou v sázce mnohé životy? Na to vše a více otázek musí najít Indiana odpovědi..

Při hledání na internetu jsem mimo jiné objevil jednu zajímavou stránku - tato kniha by totiž mohla být zfilmovaná -
rozhodně kdyby se to provedlo dobře bylo by to úžasné. Na již zmíněném odkazu se nachází rozpis postav a fotografie. Shodli jsme se se Stvořitelem, že všechny postavy až na Axela se slučují s našimi představami a charakterem postav a Stvořitel i navrhnul jiného herce, dokonce takového, co už si na vlkodlaka zahrál v seriálu Teen Wolf - Tylera Hoechlina. Dle mého takhle má vypadat Axel. ;)

Názor na knihu:
Já obvykle rád čtu dva typy knih je-li na to čas - fantasy nebo esotericky zaměřené. Raději čtu knihy, které mě nutí k zamyšlení a jsou dobrým zdrojem informací po kterých prahnu.. Také mám velice rád příběhy - fantasy knihy jsou plné příběhů, ale né všechny se mi zamlouvají a nemám čas číst vše na co narazím.. Tato kniha mně ale velice zaujala a mile překvapila. Je to kniha s velkým množstvím postav a složitějším dějem, co lze ale snadno pochopit. Také je tato kniha velice vtipná a občas se zde naleznou odkazy na fakta, osoby či díla z různých směrů. Co mám rád je také filosofie a psychologie a co se týče psychologie tak se mi také zamlouvá - hl. postava se dostává do různých obtížných či jiných situacích a je krásné a vtipné sledovat dané reakce. Celkově je to kniha, která nenechá vaší mysl "spát" a jakmile se začtete, tak vás nutí číst dál a dál až do konce. Poté zjístíte, že kniha má otevřený konec přímo vybízející a upozorňující na to, že tento příběh nekončí touto knihou, ale bude mít i následující díl na tento navazující. Budu se na něj velice těšit, až bude přeložen. ;)
~ Doctor

Inu, co by vám k této bezchybné knize řekl... Miluji originalitu, fantas-magory a příběhy k zamyšlení. Úplně ideální je, když je skvělý námět (což tato kniha jistě má) a je dobře sepsaná.
Takže, tato kniha splňuje veškerá moje kritéria. Knihu, až na pár karambolů, jsem přečetl jedním dechem. Musím uznat, že se vyhoupla k nejvyšším příčkám a těším se, až vyjde další díl. Každopádně nevím, co bych řekl k něčemu tak bezchybnému pouze snad: "Přečtěte si to!"
Dále si rád představuji, jak asi postavy a okolí vypadá, takže u mě jsou oblíbené knihy, nemám rád filmy, proto jsem byl docela zklamán plánovaným filmováním, ale na druhou stranu jsem docela zvědavý...
~ Stvořitel


Sanctum of Eventide

20. července 2014 v 15:05 | Doctor |  Servery
Sanctum of Eventide je jak již bylo zmíněno jeden z prvních servrů hry Impressive Title. Prvně jsem se o serveru dozvěděl někdy v roce 2012, tehdy už byl známý více mezi hráči, ale vyšel zřejmě již někdy v roce 2011.

Tento server byl oproti Impressive World napřed s lepší grafikou - hezčí textrury, markingy, nové itemy, mapy a modely s novými zvířaty - tenhle server byl známý pro své dinosaury. V tomto servru jste mohli potkat často i mnoho Čechů, byl to velice oblíbený server, jen jste "nemohli" mluvit na local chatu Česky - znal jsem případy, kdy někdo byl zabanován a nebyl žádný jiný oprávněný důvod. V roce 2013 a začátkem roku 2014 byla v tomto servru přidána nová křídla a pohyby - pravdu luxusní. Zvláštností, kterou měl tento server byli kameny a rostliny, co se dali zničit a dávali itemy - např. tumbleweed. Netrvalo to však dlouho a na jaře tohoto roku byl tento server pozastaven - teď se pracuje na novém serveru (Isle of Eventide)- prý je tvořen od úplných základů, nejspíše z důvodů errorů a lagů. Hudba se měnila také - na počátku to byli různé soundtracky ze starší doby a později v roce 2012 to byli irské či skotské melodie.
To co se mi na tomto servru, ale opravdu líbilo, že jako první měl item z DW - TARDIS.

Poznámka ohledně faktů v datech - nejsem si jist, zda-li to bylo takto přesně - je možné, že jsou zde chyby, kdyby byl někdo lépe informován tak prosím o komentář ve kterém vše uvede.

Foto se hry:
Charakter LeodasCharakter DiafirPrvní (a poslední) zkouška presetu (Irsal) v SoE - preset není stále dokončen.
 
 

Úvodem k esoterickým článkům

19. července 2014 v 17:20 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Já se velice zajímám o esoteriku, ale přímo vlastní zkušenosti s ní nemám - že bych například uměl levitovat, když to takhle přeženu ;DD, ale budu sem přidávat odkazy na krásné články z různých esoterických směrů - ty které uznám za nejvhodnější a co by se vám také mohli líbit - neříkám, že vše musí být absolutní pravda, ale pro zvídavou mysl, co má ráda zajímavosti duchovního rázu je to dobré ne? :)) Také zde budu uvádět případně zkušenosti jiných lidí či toho, co znám z knih a vypíšu zde o čem jsou některé mé oblíbené knihy a co v nich je poučného. ;) Již jsem zde uvedl nějaké články (o andělech a deja-vu) s esoterickou myšlenkou a budou se tu objevovat - s tím počítejte. ;))
~ Váš Doctor

Doctor Who Quiz - for Android

16. července 2014 v 13:30 | Doctor |  Info
Zdravím Whoviané, fanoušci DW a náhodní objevitelé tohoto blogu,
přemýšlíte někdy nad tím, jak přispět k dobré věci/projektu či plánu týkající se nějakým způsobem Doctora Who? Jestli ano mám tu článek a odkaz na něco, kde (konečně) můžete ukázat svůj potenciál, zvídavou mysl a vědomosti a nějak přispět. Jedná se o novou hru pro android formou kvízu, máte-li zájem tak více se dočtete právě ZDE! ; )))
Hru lze najít zde. << Nutno poznamenat, jak se dočtete, je stále ve vývoji a v počátcích. ;)
S pozdravem,
~ Váš Doctor