"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Indiana Teller: Spring month - Sophie Audouin Mamikonian

24. července 2014 v 20:06 | Doctor & Stvořitel |  Oblíbené Knihy

Indiana Teller: Jarní Měsíc

Sophie Audouinová - Mamikonianová
Žánr: Fantasy román

Hl. postavy:
Indiana Teller - hrdina příběhu a vypravěč - achronaut
chůva - vlkodlačice co se stará o Indianu
Karl Teller - alfa vlkodlak a dědeček Indiany - vede svůj klan a je jedním z nejvyšších alfasamců - majitel ranče Lykos
Ambra Tellerová - babička Indiany a alfavlčice
Benjamin Teller - otec Indiany - vlkodlak jež měl nastoupit po Carlovi
Jessika Jenkonsová - matka Indiany a achronautka
Axel Brown - vlkoun a nejlepší přítel Indiany - jeho dědeček ho zachránil před Brandkelem
Gemma - Axelova partnerka jež ho proměnila ve vlkouna
Serafína - nejkrásnější vlčice bydlící poblíž ranče
Chuck - vlkodlak a Indianův přítel
Ned - vlkodlak který se uchází o Serafínu a Indianův přítel
Louis Brandkel - vlkodlak jež porušuje pravidla - sok Karla Tellera
Tyler Brandkel - syn Louise Brandkela a nápadník Kateřiny
Kateřina O´Hara - přítelkyně Indiany a kamarádka Tylerova - dcera Seamusova
Seamus O´Hara - otec Kateřiny a syn Josepha O´Hary

Vysvětlivky:
Achronaut - bytost jež dokáže cestovat časem do data svého narození nebo smrti, mají moc ovládat předměty a omračovat. Při cestování nestárnou. Má to tu nevýhodu, že se včas musí dostat do těla v místě odkud začali cestovat, jinak by mohli zemřít. Mají také vyvynutější smysly. Schopnosti se aktivují v závislosti na osobě, ale obvykle když dojde k nějaké krizové situace s psychickým vypětím.
Je to původně řecké slovo zkládající se z "a" = Náležící, "chronos" = čas a "naute" = cestovat - tzn. cestující v čase.

Popis:
Kniha vypráví o chlapci ve věku osmnácti let, jenž vyrůstá ve vlkodlačí rodině jež má ranč Lykos v Montaně, jeho matka je achronautka a otec vlkodlak. Dozvídá se, že jeho matka zabila z neznámého důvodu jeho otce. Oba prarodiče jeho matku nemají rádi, ale díky jejím schopnostem jí nechávají žít a získávají tím důležité informace díky nimž mají hojnost financí, které jsou mimo jiné potřeba pro udržení tajemství. Není to ale hlavní příjem peněz, rodina Tellerových totiž chová a prodává dobytek do všech koutů USA. U Indiany se stále do doby jeho dospělosti neprojevili vlkodlačí schopnosti, což u ostatních vyvolávalo negativní reakce - jak vlčat, tak i jeho prarodičů, kteří v to marně doufají. Bohužel i přes to jako "člověk" musí dodržovat některá přísná pravidla a zákony pro dobro smečky. Jeho odlišnost a touha být užitečný byla jedna z věcí, které ho později dovedli k nápadu jít na universitu, která byla zaměřená na účetnictví a bankovnictví, což ho velice zajímalo. Prarodiče mu dovolili tam jít pod podmínkou, že se nesmí zamilovat do žádné lidské dívky, jenže i přesto, že nechtěl žádnou ohrozit se beznadějně zamiloval do Kateřiny se kterou chtěl chodit i Brandkelův syn. Tak se oba snaží získat sympatie Kateřiny, jednoho dne se, ale stane nehoda v níž málem oba přijdou o život a projeví se Indianova schopnost, kterou se mu daří před ostatními tajit. Bylo to nehoda nebo dobře promyšlený úklad v němž jsou v sázce mnohé životy? Na to vše a více otázek musí najít Indiana odpovědi..

Při hledání na internetu jsem mimo jiné objevil jednu zajímavou stránku - tato kniha by totiž mohla být zfilmovaná -
rozhodně kdyby se to provedlo dobře bylo by to úžasné. Na již zmíněném odkazu se nachází rozpis postav a fotografie. Shodli jsme se se Stvořitelem, že všechny postavy až na Axela se slučují s našimi představami a charakterem postav a Stvořitel i navrhnul jiného herce, dokonce takového, co už si na vlkodlaka zahrál v seriálu Teen Wolf - Tylera Hoechlina. Dle mého takhle má vypadat Axel. ;)

Názor na knihu:
Já obvykle rád čtu dva typy knih je-li na to čas - fantasy nebo esotericky zaměřené. Raději čtu knihy, které mě nutí k zamyšlení a jsou dobrým zdrojem informací po kterých prahnu.. Také mám velice rád příběhy - fantasy knihy jsou plné příběhů, ale né všechny se mi zamlouvají a nemám čas číst vše na co narazím.. Tato kniha mně ale velice zaujala a mile překvapila. Je to kniha s velkým množstvím postav a složitějším dějem, co lze ale snadno pochopit. Také je tato kniha velice vtipná a občas se zde naleznou odkazy na fakta, osoby či díla z různých směrů. Co mám rád je také filosofie a psychologie a co se týče psychologie tak se mi také zamlouvá - hl. postava se dostává do různých obtížných či jiných situacích a je krásné a vtipné sledovat dané reakce. Celkově je to kniha, která nenechá vaší mysl "spát" a jakmile se začtete, tak vás nutí číst dál a dál až do konce. Poté zjístíte, že kniha má otevřený konec přímo vybízející a upozorňující na to, že tento příběh nekončí touto knihou, ale bude mít i následující díl na tento navazující. Budu se na něj velice těšit, až bude přeložen. ;)
~ Doctor

Inu, co by vám k této bezchybné knize řekl... Miluji originalitu, fantas-magory a příběhy k zamyšlení. Úplně ideální je, když je skvělý námět (což tato kniha jistě má) a je dobře sepsaná.
Takže, tato kniha splňuje veškerá moje kritéria. Knihu, až na pár karambolů, jsem přečetl jedním dechem. Musím uznat, že se vyhoupla k nejvyšším příčkám a těším se, až vyjde další díl. Každopádně nevím, co bych řekl k něčemu tak bezchybnému pouze snad: "Přečtěte si to!"
Dále si rád představuji, jak asi postavy a okolí vypadá, takže u mě jsou oblíbené knihy, nemám rád filmy, proto jsem byl docela zklamán plánovaným filmováním, ale na druhou stranu jsem docela zvědavý...
~ StvořitelChceteli si přečíst i jinou recenzi, tak jsem našel i další - více zde ;))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama