"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Whovians, Dweeks and the others..

29. července 2014 v 19:45 | Doctor |  Info
Zdravím Vás,
jak již vyplývá z názvu tento článek bude pojednávat o všemožných fanoušcích seriálu Doctor Who. Znáte ty výrazy jako je Whovian, Dweek, DW fan nebo dokonce fanatik, znáte ty neustálé hádky a rozepře na toto téma - ano/ne? Já Vám zde vylíčím svůj názor na to vše.
Whovian - podle oxfordského slovníku je to označení pro fanouška seriálu Doctor Who. Zní to logicky že?
Takže fanoušek, ale do jaké míry? Já jsem toho mínění, že Whovianem se může nazývat ta osoba, jež viděla alespoň obnovené série DW, ale nevadilo by tomu dotyčnému shlédnout i něco z Classic, na kterých vyrůstali i někteří naši Doctoři (např. z obnovených sérií David Tennant a Peter Capaldi), a protože i zde jsou důležité informace, na které občas odkazují obnovené série. Také by to měl být člověk, který má rád Doctora celkově jako osobnost a nelpí pouze na vzhledu, ale především na jeho výjímečný charakter. Dalším charakterem této osoby by mělo být nadšení, se kterým DW sleduje a rád vyhledává vše týkající se seriálu - informace, fotky, videa, písně či noty, ti co hrají na nástroj se pokoušejí zahrát nějakou DW píseň a občas tvoří věci týkající se seriálu. A neposledně se také Whovianem cítí. Také by měl být přirozeně inteligentní, chápavý, dobře dedukovat a zakládat si na vědomosti. Podle mě se může nazývat Whovianem i ten, kdo třeba nevyhledává, až tolik informací, ale důležitá je láska k seriálu, to ostatní obvykle přichází samo později..
Dweek - podle různých zdrojů se jedná o člověka zasednutého pouze na jeden charakter Doctora a sleduje jen díly s ním. Podle mě je to absolutní nesmysl a ten, kdo vymyslel tento název, ho vymyslel jen jako jakousi "obranu a výmluvu" před ostatními, jak vysvětlit své počínání - můj názor: "Jak trapné a dětinské.. -.-' " Nutno poznamenat, že za Dweeky se obvykle považují fanoušci jedenáctého Doctora tedy Matta Smithe.
DW Fanatik - za fanatika považuji opravdu "zažrané" Whoviany, kteří jsou se svým fandomem, až do extrémů. Tedy ty lidi, kteří zkoušejí rybí prsty s pudinkem, viděli celé Classic a Renewed díly včetně speciálů, Spin Offů a Audioknih, četli různé DW knihy, vyhledávají i rozhovory s herci a dívají se na filmy, kde prostě vystupují herci z DW. Nebojí šáhnout do peněženky pro další "DW rekvizity", originál všechny DVD či hudbu, oblečení a podobných věcí, co prostě mají něco co dočinění se seriálem. Také se jim líbí DW natolik, že "likují" a sdílejí skoro vše, co se jim dostane pod ruku, i když to nemusí být extra hezké.. Opravdu hard DW fanatici vás mohou i za to, že jste neshlédli a nepřečetli vše, co se okolo seriálu šustne tzv. ukamenovat - tudíš na vás spustí vlnu narážek a mnohdy i nadávek, někdy se jim nelíbí ani špatný pravopis jako příklad uvedu doctorovu loď. Správně se to má psát TARDIS či T.A.R.D.I.S, a když napíšete prostě Tardis nebo TARDIS začnete skloňovat, mohou jim rupnout nervy. ;))
DW Fan/fanoušek - dle mého názoru se jedná o člověka, co má rád DW, i když do něj není tak zažraný, ale není mu "proti srsti", když se objeví nějaká věc se DW týkající a rádi tento seriál presentují a nevadí jim se zapojit do konversace či akce se seriálu týkající.

To je můj názor na věc, vy máte určitě svůj a může se lišit ;)), nutno poznamenat, že v jiných zemích jsou fanoušci DW umírněnější než u nás (nemusí nutně všude a na všechny platit), což mě trochu mrzí, jakoby museli novodobí Češi vše kazit, snad se někdy vše obrátí a budeme zase krom nadávek rozdávat i vtipy na jisté úrovni..
~ Váš Doctor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Souhlasíte s našimi názory ohledně fanouškovství DW?

Ano, ve všem. 50% (1)
Ano, ale jen v něčem.. 50% (1)
Nevím - nedělám si názory.. 0% (0)
Ne nesouhlasím. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama