"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Srpen 2014

Ztracené vzpomínky - minulé životy

31. srpna 2014 v 17:59 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Zdravím,
zas jedno hezké téma na zpracování tu máme - ztracené vzpomínky. :) Jsou dvě možnosti ztracených vzpomínek - ty, co máme z tohoto života nebo ty z minulého. Vzpomínky, co zapomínáme v tomto buď chceme zapomenout nebo je zapomeneme nechtěně či postupem času - protože pořekadlo "opakování matka moudrosti" není od věci. Když si něco nezopakujeme, tak na to obvykle velmi rychle zapomeneme. Také je třeba rozlišovat krátkodobou a dlouhodobou paměť. Dlouhodobá se trénuje lépe a když si tam něco "uložíme", tak to tam po jistou dobu zůstane - jak dlouho záleží na opakování - častém vzpomínání nebo po jaké době jí použijete. Já mám dlouhodobou paměť velmi dobrou, ale krátkodobou jako u mnoha jiných lidí horší. Někdo zapomene i ve vteřině, co dělal nebo viděl či jedl.
Co se týče vzpomínek na minulé životy, tak většina lidí si nic nepamatuje. A některým se vzpomínky vracejí, ale není schopen si to racionálně vysvětlit a zdá se mu šílená myšlenka na minulé životy. Já si myslím, že to až tak šílené není. Vždyť už i vědci potvrdili něco jako duši - co neumírá. A logicky když neumřeme, tak co se stane po smrti? Podle některých teorií možná budeme "plout vesmírem" jako energie (jiný pohled na "nebe" ;D), ale teorie o převtělení tak bláznivá není. Případů, kdy si někdo vzpomenul na nějaké jiné místo na Zemi, kde předtím v tomto životě vůbec nebyl a měl na něj nějakou určitou citovou vazbu je více. Navíc příběhy, které ty lidi vidí jako vize ve snech či ve dne se zdají být přesvědčivě pravdivé. Mám rád citát od Hana Christiana Andesena: "Nejlepší pohádky jsou ty, co píše sám život." Já poznám kde končí fantasie a začíná to mít prvky reality a tyto příběhy nám svou pravdivost dokazují odkazem na místo a detailností příběhu.
Osobně si nevzpomínám na nic ze svých minulých životů (související článek), ale občas zaslechnu nějakou píseň o které vím, že jsem jí slyšel, ale né v tomto životě - obvykle k ní mám nějaký osobní vztah. Jsou různá možná jiná vysvětlení - informace, které jsme sdědili po jednom z rodičů či i předků nebo právě minulé životy. Pak občas máme deja-vu, na nějakou situaci - tam je také potřeba rozlišit to a zamyslet se - "zažil jsem to v tomto životě?". Občas se dívám na vetřelce dávnověku a různá fakta směřují k souhvězdí Orionu a ke hvězdě Sirius. Některé indigové děti, co se "probudí" vzpomínají na minulé životy a jeden příběh (jež byl popsán ve videu) se vztahoval právě k Orionu. A odtud pochází většina legend o božstvu (prý odtud pocházel Ossirus a Isis - esočlánek o Isis zde).
O vzpomínání na minulý život byl natočen i film, ve kterém je to velmi pěkně zpracováno a je natočen podle skutečné osoby a události. Jinak upozorňuji, že ten film není pro děti, takže pokud na to nemáte věk či mysl, tak se na něj nedívejte a podívejte se, až nastane správný čas - protože teprve pak dokáže člověk pochopit do holubky některé věci. Také jej nedoporučuji psychicky labilním povahám.
~ Váš Doctor

Výprava na Kozákov

27. srpna 2014 v 18:45 | Doctor & Stvořitel |  Slabé chvilky Adminů
Zdravíme všechny příchozí,
koho zajímá, co jsme se Stvořitelem nedávno podnikli, tak čtěte! ^^ Jelikoš jsme byli na výletě na Kozákov. Celý výlet byl skvělý a užili jsme si jej - vtipů a narážek zde bylo dost. Jediné, co nás mrzelo byl déšť, který se spustil zrovna, když jsme začali mít štěstí. Takže jsme objevili pár achátů, křišťál s trochou ametystu, karneol
u či jaspisu nebo jen křišťál samotný a jeden "druhořadý" zelený jaspis - narážka na druhořadý, páč toto označení mě nenechalo spát.. :c Zvlášť Stvořitelův byl nádherný! Alespoň jsme se tedy pokochali na výstavách drahých kamenů. ;))

Před tím, než uvidíte fotky, tu mám pro zájemce o drahé kameny pár článků, protože drahé kameny mohou pomáhat v praktickém životě.

Nejlepší kameny a info pro začátečníky ZDE.
Pořídíte-li si kámen k pomoci v různých oblastech, je nutné ho očišťovat a dobíjet - protože nic vám nebude fungovat bez správné energie.
A chcete-li vědět, co je karma a jak podpořit správnou karmu tak ZDE.

Jako informaci musím doplnit fluorit, protože fialový fluorit pomáhá s učením - budete se učit rychleji a pomáhá s pamětí a soustředěním.


Toulky ve hvězdách

23. srpna 2014 v 15:55 | Doctor |  Info
Zdravím,
tohle téma mi připomnělo dobrodružné cestování, jež doprovází Doctorův život. Začne to tím, že nasedne do TARDIS a pak má pro sebe celý čas a prostor, stačí si jen vybrat z těch různých vesmírů a ještě více planet a hvězd. Chcete vidět zrod vesmíru? Chcete navštívit nějakou slavnou osobnost minulosti či navštívit jednu z planet, co se nachází ve vašem oblíbeném souhvězdí? - Žádný problém, pokud máte tento úžasný stroj. Dějiny se samosebou měnit nemají dle zákonů (i Pánů času) - pouze být pozorovatelem. A když se historii rozhodnete přeci jen vzít do vlastních rukou - i když je to pevný bod v čase, tak to obvykle nedopadne dobře, viz např. epizoda Vody marsu (Waters of Mars), kdy se Doctor rozhodl zachránit posádku základny a porušil staré zákony, ale podařilo se mu zachránit pouze velitelku, jež svůj život stejně ukončila, protože věděla, že je to špatné a poté se její dcera nestala slavnou badatelkou ve vesmíru, ale vedla mnohem prostší život. Což nám ukazuje, že sice pomoc je mnohdy vítaná, ale někdy je lepší nechat vše volně proběhnout.
Oblíbenou diskuzí co se světa DW týče jsou i společnice a společníci. Téměř pořád Doctora na jeho cestě někdo doprovází, jestli se někdo ptá proč a stále ho to nenapadlo, já jednu takovou myšlenku mám.. Stejně jako Doctor jsem osamělá duše a jakýsi poutník, ale to neznamená, že nemáme rádi společnost. V jednom citátu od Demokrita stojí: "Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit." Není to tak úplně pravda - i když jste "bez přátel", tak váš život má cenu a nějakým způsobem přispívá do historie a je něčím významný. Historii sice může změnit jeden člověk, ale né nikdy bez nějakého přičinění ostatních. Největší síla je v davu a ten tvoří jednotlivci. Když ale žijete bez přátel, tak pravděpodobně na vás časem dolehne tíha vašich problémů, vést rozhovor sám se sebou je také o ničem. Každý touží mimo jiné po pochopení, troše lásky, s někým pohovořit o svém životě, úspěších či pocitech nebo objevech a podobně. Když je Doctor sám a cestuje sám, je to sice fajn, ale není to ono, jako sdílet své nadšení a objevy s někým jiným, také ho přátelé "drží nad vodou", co se týče vzpomínek na minulost. Občas také potřebuje někoho kdo ho zastaví, jak říkala Donna, protože právě přátelé nám mohou pomoci nespadnout do problémů, také jsou přátelé dobří pomocníci, co se týče inspirace, dobrých nápadů či myšlenek. To co nenapadne nás, napadne nejspíš někoho jiného - každý potřebujeme občas povzbudit a vyřešit tak brilantně svůj problém a občas vám i vaši společníci zachrání život, což není také k zahození. ;D
A stejně tak toužím cestovat i já, vím, že na cestování časem - na to mohu zapomenout bez TARDIS či manipulátoru časového víru, ale cestovat na jiné světy zní báječně, ano nejprve jednu planetu prozkoumat a pak až další, ale ta myšlenka, že existují jiné civilizace, různě vyspělé a mnohé i vyspělejší a vy si říkáte, jak to asi vypadá tam nahoře někde, kde je sluncem jedna z těch hvězd tvořící souhvězdí, jaká je tam příroda, stavby, města a technologie - jak vypadají zdejší obyvatelé, zdejší zvěř či jídlo a jak asi chutná! A snad tam nejsou stejně šílení a mají tam opravdový řád, né jen iluzi a zdejší zákony, jež se nás snaží jen okrást a mařit vám sny - smutno s toho jest, kéž tam by nebyli. Né každý rád filosofuje nad tím, jaké by mohlo něco být, ale pro mě je to jako snít, na okamžik se zřeknout reality - na chvíli se zastavit a odlehčit mysl - to je krásné! Kdykoliv mám možnost podívám se nahoru do oblak a říkám si, jaké to tam asi je a jestli v nějakém tom paralerním vesmíru není i Doctor sám, ten osamělý anděl, jež je jako oheň, led a hněv.. - je jako měsíc a srdce slunce, je starodávný a věčný, hoří v centru času, může viděl otočení vesmíru.. a je úžasný!
Trochu článek psaný formou zamyšlení - tu mám nejraději - snad se vám bude líbit a užijte si hudbu k tématice. ;))
~ Váš Doctor

I správné držení prstů pomáhá..

13. srpna 2014 v 16:15 | Doctor |  Různé Informace
Czezíí,
říkáte si "Co?" :DD - Jen můj nově vymyšlený pozdrav a zni sooo czech! x33 No nevím jak dlouho ho budu používat.. :"DD ..ale Ahojns-y se uchytilo! ^^ No, ale ale o tom tento článek není, je o správném držení prstů, protože i to je velice důležité a podstatné, co se týče pomoci k úspěchu. ;)
Všimli jste si například Sherlocka, jak drží ruce, jakoby v modlitbě? - Někdy i modlitebně. I to má svůj důvod! Všimli jste si, že je tak drží, když nad něčím usilovně přemýšlí? A už se dostáváme k jádru!
Všichni určitě znáte pojem "jóga". Ty cviky, které když sledujete, myslíte si, že ten člověk je ohebný jak had nebo mu co nevidět křupne páteř! ;D Ano vím, že jsou to cvičení pro tělo a duši, ale spíš bych dal přednost Tai-chi. ;) Tenhle typ je, ale zaměřený na práci rukou a především prstů. Každé specifické držení má dopad na naše různé fyzické či psychické oblasti. Některé "mudry", jak je to nazýváno pomáhají i ve společných problémech, takže občas si můžete vybrat tu lepší. Sherlock (nejslavnější představitel Benedict Cumberbatch) používá nejčastěji dvě mudry. Tak zvanou "Hakini mudru" (Hakini, božstvo čakry čela) a "Atmandiali mudru" - gesto modlitby.
Hakinni mudra je vynikající pro koncentraci - když si potřebujete na něco vzpomenout nebo znovu najít ztracenou niť a také když se soustředíte delší dobu a hledáte nápady či si chcete něco zapamatovat, co čtete.
Tato pozice prstů je vědecky dobře probádaná - tak se zjistilo, že podporuje spolupráci pravé a levé hemisféry mozku. Dnes se také doporučuje v kurzech managementu a tréninku paměti. Má otevírat přístup k pravé hemisféře mozku, kde je také sídlo paměti. Díky této mudře se také zlepšuje a prohlubuje dech, a z toho profituje i mozek.
Motlitební mudra podporuje vnitřní soustředění, přináší harmonii, vyrovnanost, klid, ticho a mír. Toto gesto aktivuje a harmonizuje koordinaci levé a pravé hemisféry mozku. Může podpořit prosebnou meditaci, pokud božské o něco prosíte - když se má splnit nějaké přání vašeho srdce.
V Indii je to také gesto pozdravu nebo díku - lidé tak ukazují bližním svou úctu. Staří Keltové a Germáni navazovali kontakt se svými bohy se zdviženými pažemi. Toto gesto je velice mocné a při pokřesťanštění bylo zakázáno. Později bylo zase zavedeno, ale už jej praktikovali kněží a členové řádů, a ne prostý lid.
Krom těchto dvou jsem si povšiml, že používám podvědomně pár dalších. Jedna je "Uttarabodhi mudra"
(mudra nejvyššího osvícení) Tuto mudru můžete používat, kdykoli se cítíte tělesně a duševně bez energie, když se chcete uvolnit nebo když potřebujete nějaký dobrý nápad - záblesk inspirace. Pomáhá navázat kontakt s universem a následně vám pomoci s nacházením nápadů či k vytvoření spojení s posluchači.
Další, kterou jsem používal nevědomky před chvílí je "Ksepana mudra" (gesto vylévání a neulpívání). Tato mudra je dobrá pro uvolňování veškerého napětí, ale nesmí se držet dlouho, protože po několika nadechnutích a vydechnutích začne odplývat i čerstvá energie. Také podporuje odtékání spotřebované nebo negativní energie a potom nové přijetí čerstvé a pozitivní energie. A když je vám zima můžete použít "Linga mudru" nebo-li vzpřímenou mudru.
To je vše, co Vám zde nastíním, tato technika jógy se dá použít v mnoha případech a každý máme jiné potřeby, takže si musíte najít i tu svou. ;) Já jsem tyto informace stáhnul z internetu odtud. Jinak tyto mudry používám podvědomně již delší dobu a musím říci, že fakt fungují, jen jsem nevěděl, že je na to i studie. ;)
S přáním úspěšného "mudrování",
~ Váš Doctor

Soul Society

12. srpna 2014 v 18:34 | Doctor |  Servery
Soul Society je server jež vytvořily Angelka, Osire a Shiranui. Později se dostaly do staff teamu i Sisi a Yamada.
Tento server je tvořen pro českou a slovenskou komunitu a hlavními jazyky jsou právě Čeština a Slovenština. Angličtinou lze komunikovat také, ale Angličan vám tu rozumět asi nebude. ;D
První zmíňky o něm byli znát na podzim v roce 2012. A beta verse jež mohli už hrát i nový zájemci vyšla okolo 15. listopadu 2012. Postupem času se měnili role hosterů - chvíli hostovala Osire a poté Angelka, jež ho vede dodnes. S ubdaty to bylo tak, že se konali asi jednou za 2 měsíce a více, z počátku byli častější. S každým ubdatem se uživatelé měli na co těšit - nový vzhled, hudba, mapy a itemy. Snaha byla i zajistit v servru více možností volby těla, jako to mají např. v Last Moonu či v Dragon´s Den, ale v hře byli problémy s tím, že nový hráči si nemohli vytvořit postavu a náprava byla složitá, takže dodnes je zde tělo podobné tomu, co lze vidět ve Feral Heart.
Jak je to s presety? Dříve zde byla podmínka pouze 3 presety, ale vzhledem k malému počtu hráčů může být tolerován jeden či dva navíc, když se přimluvíte u Angelky. Presety se tvoří klasicky jen tělo musíte nakreslit podle textur do FH, podkladem vám můžou být i markingy. ;))
Tento server má vymyšlenou spoustu vychytávek. Byli zde přidány krystaly a sněhové koule, co se dají zničit a vypadne item nebo alespoň útok. Také v První jeskyni (original First Cave mapa) lze objevit velikonoční vajíčka a když je seberete, máte "na sobě" (tedy v seznamu položek nebo-li items) a restartnete hru, tak se "vyklube" nový item. :))
Někdy v březnu roku 2013 již na server nechodilo tolik hráčů a i jiná aktivita zde už chyběla, tak byl server officiálně ukončen. Až začátkem srpna roku 2013 bylo znovu zprovozněno, od té doby se pouští na požádání adminky. Existovalo i fórum hry, jež již bylo vymazáno.
V létě tohoto roku (2014 pro zmatené cestovatele v čase ;D) vyšel ubdate servru. Byla odstraněna některá zvířata a itemy, na která neměl server autorská práva. Hra (poslední ubdate) je ke stažení ZDE.
Hudba v SS se také postupně měnila, ale obliba keltské hudby je znát i na tomto servru. Intro skladba a několik ve hře jsou právě keltské a pár od umělce, jež se nazývá na youtube Adrian von Ziegler.
Oblíbená a krásně zpracovaná videa:

Foto ze hry (i úprava ;D):
Preset Irsal a item peříček - textura upravovaná mnou. x33
Me a pan S - charakter pana S je jiný, né Stvořitel ;D P.S. Neptejte se proč mám parohy... ;"D
Me a TARDISka x33
Martha Jones a Doctor

Dobro a zlo, zlo a dobro - není to a to jedno?

1. srpna 2014 v 14:30 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Připravte se na velmi dlouhý a poučný a dle mého pravdivý článek protože.. ???
..otázka dobra a zla je věčně trvající a vše, co je kolem nás, nás na to upozorňuje, každý na to může mít svůj názor a já souvisím, s pravdou jež nese znak Yin a Yang, tedy že dobro má v sobě kousek zla a že zlo je i něčím dobré, neexistuje pouze čisté zlo ani 100% dobro, každý čin dobrovází obě strany a to je to, co se v křesťanství zvrtlo, původní křesťanská myšlenka se mi líbí, ale s tím, jak plynul čas si slova, jež vykládal Ježíš a jeho následovníci byla překroucena a využita k osobnímu prospěchu církve a tak začalo všechno to utrpení, které církev přinesla jak hříšným, tak těm dobrým i těm bytostem, kterých se to zdánlivě netýká. Tento libí obrázek a znak nese velký vzkaz a pravdu, jež nekončí pouze u otázky dobra a zla, ale také pokračuje dál a dál..
Například principy - každá barva nese princip. Bílá barva nese mužský a černá ženský. A to mě zas vede k tomu věčnému rozlišování co je ženské a co mužské - už od mládí! Holčičky musí být hodné, nosit růžové šatičky a hrát si s panenkami, které je mají uvést do role matky a chlapečkové můžou být zlobiví, nosit "co chtějí" a hrát si s autíčky, protože auta a stroje jsou mužská záležitost ne?
A to mě štve v dnešním zdánlivé "svobodném/svobodomyslném" světě se "můžeme" chovat, jak chceme a říkat, co chceme - vážně? Já si tím nejsem 100% jist, většina lidí neřekne svůj názor buď proto, aby si neznepříjemnila společnost a nepůsobila jako hlupák nebo prospěchář či šprt atd.. Co všechno jsme schopni udělat proto, abychom se někomu líbili za to co nejsme a být ani nechceme.. Říkáte si asi - a ty nejsi takový? Já jsem jak kdy - záleží na osobě a situaci, já používám hlavu, než přistoupím k činu. A někdy jen dávám přednost "tiché moudrosti, před upovídanou hloupostí".. A to je jedna z dalších věcí, která souvisí s naším tématem jelikoš "vše souvisí se vším"..
Vrátím se ale k rozlišování ženy a muže,.. Většina mé společnosti tvoří ženy - to neznamená, že mám něco proti mužům, ale obvykle ženy bývají sociálně a inteligenčně vyspělejší a v některých převažuje mužský princip. Hm.. najednou se narodíte jako žena a cítíte se jako muž a pak se všichni kolem vás diví jak je to možné! A víte vy co? Duše totiž nemá pohlaví! ;DD Takže když se mají rádi dva muži či dvě ženy, společnost se bouří a příjde jí to divné a nemorální, pravda je spíš taková, že lidé se bojí nových a cizích věcí a ego jim obvykle nedovolí přijmout tuto myšlenku a chtějí se neobvyklého, co se neshoduje s jejich principy zbavit. Já osobně tyto páry snesu, je to přeci jen úhel pohledu, co je dělá "barbarskými". Každý z nás má v sobě obsažen oba principy a ženy obvykle mají vyvynutější ten ženský a muži mužský a občas je tomu naopak či vyváženě. A rozdílnost, jak to už dříve psal Stvořitel v článku "Jako Puzzle?..", nás činí zajímavými a přitažlivými. Ideál mnoha žen je najít "dokonalého" chlapa, ale přitom myslí muže, který by měl být přesně jako ony jen s tím, že by měl být gentleman a něco dalšího na ten způsob. Pravda je v tom, že je velice důležité mít společné zájmy, ale když nejste na "stejné vlně" a nemáte i rozdíly + nejste tolerantní, tak váš vztah dlouho nevydrží.
Na téma dobra a zla mám i k dispozici pár příběhů a článek, který skvěle o problematice pojednává. :))
[[Bonus: Kdyby si někdo chtěl přečíst článek i o psychologii dnešní doby tak zde. ;) ]]

Příběhy (prosím o přečtení po rozkliknutí a přečtení článku o dobru a zlu v předchozím odstavci):