"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

I správné držení prstů pomáhá..

13. srpna 2014 v 16:15 | Doctor |  Různé Informace
Czezíí,
říkáte si "Co?" :DD - Jen můj nově vymyšlený pozdrav a zni sooo czech! x33 No nevím jak dlouho ho budu používat.. :"DD ..ale Ahojns-y se uchytilo! ^^ No, ale ale o tom tento článek není, je o správném držení prstů, protože i to je velice důležité a podstatné, co se týče pomoci k úspěchu. ;)
Všimli jste si například Sherlocka, jak drží ruce, jakoby v modlitbě? - Někdy i modlitebně. I to má svůj důvod! Všimli jste si, že je tak drží, když nad něčím usilovně přemýšlí? A už se dostáváme k jádru!
Všichni určitě znáte pojem "jóga". Ty cviky, které když sledujete, myslíte si, že ten člověk je ohebný jak had nebo mu co nevidět křupne páteř! ;D Ano vím, že jsou to cvičení pro tělo a duši, ale spíš bych dal přednost Tai-chi. ;) Tenhle typ je, ale zaměřený na práci rukou a především prstů. Každé specifické držení má dopad na naše různé fyzické či psychické oblasti. Některé "mudry", jak je to nazýváno pomáhají i ve společných problémech, takže občas si můžete vybrat tu lepší. Sherlock (nejslavnější představitel Benedict Cumberbatch) používá nejčastěji dvě mudry. Tak zvanou "Hakini mudru" (Hakini, božstvo čakry čela) a "Atmandiali mudru" - gesto modlitby.
Hakinni mudra je vynikající pro koncentraci - když si potřebujete na něco vzpomenout nebo znovu najít ztracenou niť a také když se soustředíte delší dobu a hledáte nápady či si chcete něco zapamatovat, co čtete.
Tato pozice prstů je vědecky dobře probádaná - tak se zjistilo, že podporuje spolupráci pravé a levé hemisféry mozku. Dnes se také doporučuje v kurzech managementu a tréninku paměti. Má otevírat přístup k pravé hemisféře mozku, kde je také sídlo paměti. Díky této mudře se také zlepšuje a prohlubuje dech, a z toho profituje i mozek.
Motlitební mudra podporuje vnitřní soustředění, přináší harmonii, vyrovnanost, klid, ticho a mír. Toto gesto aktivuje a harmonizuje koordinaci levé a pravé hemisféry mozku. Může podpořit prosebnou meditaci, pokud božské o něco prosíte - když se má splnit nějaké přání vašeho srdce.
V Indii je to také gesto pozdravu nebo díku - lidé tak ukazují bližním svou úctu. Staří Keltové a Germáni navazovali kontakt se svými bohy se zdviženými pažemi. Toto gesto je velice mocné a při pokřesťanštění bylo zakázáno. Později bylo zase zavedeno, ale už jej praktikovali kněží a členové řádů, a ne prostý lid.
Krom těchto dvou jsem si povšiml, že používám podvědomně pár dalších. Jedna je "Uttarabodhi mudra"
(mudra nejvyššího osvícení) Tuto mudru můžete používat, kdykoli se cítíte tělesně a duševně bez energie, když se chcete uvolnit nebo když potřebujete nějaký dobrý nápad - záblesk inspirace. Pomáhá navázat kontakt s universem a následně vám pomoci s nacházením nápadů či k vytvoření spojení s posluchači.
Další, kterou jsem používal nevědomky před chvílí je "Ksepana mudra" (gesto vylévání a neulpívání). Tato mudra je dobrá pro uvolňování veškerého napětí, ale nesmí se držet dlouho, protože po několika nadechnutích a vydechnutích začne odplývat i čerstvá energie. Také podporuje odtékání spotřebované nebo negativní energie a potom nové přijetí čerstvé a pozitivní energie. A když je vám zima můžete použít "Linga mudru" nebo-li vzpřímenou mudru.
To je vše, co Vám zde nastíním, tato technika jógy se dá použít v mnoha případech a každý máme jiné potřeby, takže si musíte najít i tu svou. ;) Já jsem tyto informace stáhnul z internetu odtud. Jinak tyto mudry používám podvědomně již delší dobu a musím říci, že fakt fungují, jen jsem nevěděl, že je na to i studie. ;)
S přáním úspěšného "mudrování",
~ Váš Doctor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kukka Kukka | Web | 23. srpna 2014 v 16:08 | Reagovat

No tedy... to jsem nevěděla! Jak překvapivé! Odteď budu asi dělat ve škole to, co dělá s rukama Sherlock.

2 Doctor Doctor | 23. srpna 2014 v 21:14 | Reagovat

[1]:Je spoustu věcí, co nevíme a jsou nám stále na očích a všude přítomné, jen čekají na naše objevení.. ;)Já rád tyto věci zkoumám. Jen nezapomeň, že důležité je spojení mysli a rukou - jen držet ruce je téměř o ničem. ;-)Já jsem se naučil pátrat v paměti i bez použití této mudry, ale s ní je to účinnější a rychlejší. P.S. Přeji mnoho úspěchů se studiem. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama