"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Toulky ve hvězdách

23. srpna 2014 v 15:55 | Doctor |  Info
Zdravím,
tohle téma mi připomnělo dobrodružné cestování, jež doprovází Doctorův život. Začne to tím, že nasedne do TARDIS a pak má pro sebe celý čas a prostor, stačí si jen vybrat z těch různých vesmírů a ještě více planet a hvězd. Chcete vidět zrod vesmíru? Chcete navštívit nějakou slavnou osobnost minulosti či navštívit jednu z planet, co se nachází ve vašem oblíbeném souhvězdí? - Žádný problém, pokud máte tento úžasný stroj. Dějiny se samosebou měnit nemají dle zákonů (i Pánů času) - pouze být pozorovatelem. A když se historii rozhodnete přeci jen vzít do vlastních rukou - i když je to pevný bod v čase, tak to obvykle nedopadne dobře, viz např. epizoda Vody marsu (Waters of Mars), kdy se Doctor rozhodl zachránit posádku základny a porušil staré zákony, ale podařilo se mu zachránit pouze velitelku, jež svůj život stejně ukončila, protože věděla, že je to špatné a poté se její dcera nestala slavnou badatelkou ve vesmíru, ale vedla mnohem prostší život. Což nám ukazuje, že sice pomoc je mnohdy vítaná, ale někdy je lepší nechat vše volně proběhnout.
Oblíbenou diskuzí co se světa DW týče jsou i společnice a společníci. Téměř pořád Doctora na jeho cestě někdo doprovází, jestli se někdo ptá proč a stále ho to nenapadlo, já jednu takovou myšlenku mám.. Stejně jako Doctor jsem osamělá duše a jakýsi poutník, ale to neznamená, že nemáme rádi společnost. V jednom citátu od Demokrita stojí: "Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit." Není to tak úplně pravda - i když jste "bez přátel", tak váš život má cenu a nějakým způsobem přispívá do historie a je něčím významný. Historii sice může změnit jeden člověk, ale né nikdy bez nějakého přičinění ostatních. Největší síla je v davu a ten tvoří jednotlivci. Když ale žijete bez přátel, tak pravděpodobně na vás časem dolehne tíha vašich problémů, vést rozhovor sám se sebou je také o ničem. Každý touží mimo jiné po pochopení, troše lásky, s někým pohovořit o svém životě, úspěších či pocitech nebo objevech a podobně. Když je Doctor sám a cestuje sám, je to sice fajn, ale není to ono, jako sdílet své nadšení a objevy s někým jiným, také ho přátelé "drží nad vodou", co se týče vzpomínek na minulost. Občas také potřebuje někoho kdo ho zastaví, jak říkala Donna, protože právě přátelé nám mohou pomoci nespadnout do problémů, také jsou přátelé dobří pomocníci, co se týče inspirace, dobrých nápadů či myšlenek. To co nenapadne nás, napadne nejspíš někoho jiného - každý potřebujeme občas povzbudit a vyřešit tak brilantně svůj problém a občas vám i vaši společníci zachrání život, což není také k zahození. ;D
A stejně tak toužím cestovat i já, vím, že na cestování časem - na to mohu zapomenout bez TARDIS či manipulátoru časového víru, ale cestovat na jiné světy zní báječně, ano nejprve jednu planetu prozkoumat a pak až další, ale ta myšlenka, že existují jiné civilizace, různě vyspělé a mnohé i vyspělejší a vy si říkáte, jak to asi vypadá tam nahoře někde, kde je sluncem jedna z těch hvězd tvořící souhvězdí, jaká je tam příroda, stavby, města a technologie - jak vypadají zdejší obyvatelé, zdejší zvěř či jídlo a jak asi chutná! A snad tam nejsou stejně šílení a mají tam opravdový řád, né jen iluzi a zdejší zákony, jež se nás snaží jen okrást a mařit vám sny - smutno s toho jest, kéž tam by nebyli. Né každý rád filosofuje nad tím, jaké by mohlo něco být, ale pro mě je to jako snít, na okamžik se zřeknout reality - na chvíli se zastavit a odlehčit mysl - to je krásné! Kdykoliv mám možnost podívám se nahoru do oblak a říkám si, jaké to tam asi je a jestli v nějakém tom paralerním vesmíru není i Doctor sám, ten osamělý anděl, jež je jako oheň, led a hněv.. - je jako měsíc a srdce slunce, je starodávný a věčný, hoří v centru času, může viděl otočení vesmíru.. a je úžasný!
Trochu článek psaný formou zamyšlení - tu mám nejraději - snad se vám bude líbit a užijte si hudbu k tématice. ;))
~ Váš Doctor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama