"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Ztracené vzpomínky - minulé životy

31. srpna 2014 v 17:59 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Zdravím,
zas jedno hezké téma na zpracování tu máme - ztracené vzpomínky. :) Jsou dvě možnosti ztracených vzpomínek - ty, co máme z tohoto života nebo ty z minulého. Vzpomínky, co zapomínáme v tomto buď chceme zapomenout nebo je zapomeneme nechtěně či postupem času - protože pořekadlo "opakování matka moudrosti" není od věci. Když si něco nezopakujeme, tak na to obvykle velmi rychle zapomeneme. Také je třeba rozlišovat krátkodobou a dlouhodobou paměť. Dlouhodobá se trénuje lépe a když si tam něco "uložíme", tak to tam po jistou dobu zůstane - jak dlouho záleží na opakování - častém vzpomínání nebo po jaké době jí použijete. Já mám dlouhodobou paměť velmi dobrou, ale krátkodobou jako u mnoha jiných lidí horší. Někdo zapomene i ve vteřině, co dělal nebo viděl či jedl.
Co se týče vzpomínek na minulé životy, tak většina lidí si nic nepamatuje. A některým se vzpomínky vracejí, ale není schopen si to racionálně vysvětlit a zdá se mu šílená myšlenka na minulé životy. Já si myslím, že to až tak šílené není. Vždyť už i vědci potvrdili něco jako duši - co neumírá. A logicky když neumřeme, tak co se stane po smrti? Podle některých teorií možná budeme "plout vesmírem" jako energie (jiný pohled na "nebe" ;D), ale teorie o převtělení tak bláznivá není. Případů, kdy si někdo vzpomenul na nějaké jiné místo na Zemi, kde předtím v tomto životě vůbec nebyl a měl na něj nějakou určitou citovou vazbu je více. Navíc příběhy, které ty lidi vidí jako vize ve snech či ve dne se zdají být přesvědčivě pravdivé. Mám rád citát od Hana Christiana Andesena: "Nejlepší pohádky jsou ty, co píše sám život." Já poznám kde končí fantasie a začíná to mít prvky reality a tyto příběhy nám svou pravdivost dokazují odkazem na místo a detailností příběhu.
Osobně si nevzpomínám na nic ze svých minulých životů (související článek), ale občas zaslechnu nějakou píseň o které vím, že jsem jí slyšel, ale né v tomto životě - obvykle k ní mám nějaký osobní vztah. Jsou různá možná jiná vysvětlení - informace, které jsme sdědili po jednom z rodičů či i předků nebo právě minulé životy. Pak občas máme deja-vu, na nějakou situaci - tam je také potřeba rozlišit to a zamyslet se - "zažil jsem to v tomto životě?". Občas se dívám na vetřelce dávnověku a různá fakta směřují k souhvězdí Orionu a ke hvězdě Sirius. Některé indigové děti, co se "probudí" vzpomínají na minulé životy a jeden příběh (jež byl popsán ve videu) se vztahoval právě k Orionu. A odtud pochází většina legend o božstvu (prý odtud pocházel Ossirus a Isis - esočlánek o Isis zde).
O vzpomínání na minulý život byl natočen i film, ve kterém je to velmi pěkně zpracováno a je natočen podle skutečné osoby a události. Jinak upozorňuji, že ten film není pro děti, takže pokud na to nemáte věk či mysl, tak se na něj nedívejte a podívejte se, až nastane správný čas - protože teprve pak dokáže člověk pochopit do holubky některé věci. Také jej nedoporučuji psychicky labilním povahám.
~ Váš Doctor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 19:06 | Reagovat

Zajímavý článek, zatím jsem ještě nečetla žádný, kde by bylo o vzpomínkách na minulý život a ani mě by to nenapadlo a to v něj věřím. :)

2 Doctor Doctor | 31. srpna 2014 v 20:41 | Reagovat

[1]:Zdravím a mockrát děkuji. :) Ono záleží na člověku, jestli ho to napadne a také jestli má odvahu něco takového zmínit, protože v každé době bývají esotericky zaměření lidé odsuzováni. Zrovna dnes jsem o tom objevil pojednávat jeden článek. http://cestaduse.wordpress.com/2014/08/29/nevitani/
Jsem rád, že se Ti článek líbil. ;)

3 Janča Janča | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 21:11 | Reagovat

[2]: Já myslím, že tys to napsal ještě docela v pohodě, že by to neměl odsoudit nikdo. :) Ano, líbil se mi.

4 Doctor Doctor | 1. září 2014 v 12:42 | Reagovat

[3]: Vždy se snažím článek pojat, tak aby se líbil i ostatním lidem. :) Ale když už jde člověk, co se týče esoteriky do hloubky a méně pravděpodobných teorií - třeba když dojde na řeč o andělech nebo auře, pak už je to horší. Já jsem toho názoru, že ve všem je minimálně malé zrnko pravdy a že vše souvisí se vším - každý obor nějak s každým. Mnohdy, ale lidé obalí pravdu do lží či lež do pravdy a pak člověk si není jist, má-li tomu věřit. I to je důvod, proč esoteriku lidé zatracují - nemáš v mnohém důkaz, že to tak je, ale funguje to. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama