"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Září 2014

Učím se žít.. - všichni se učíme žít..

28. září 2014 v 21:39 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím přátelé,
téma tohoto týdne je pro mne docela aktuální, protože v posledních pár týdnech jsem se zamýšlel právě proč žít.. Ano i cesta je cíl, ale každý si musíme uvědomit své priority ve svém životě. Pro co žijeme, co je náš úkol a poslání tady na Zemi a čím chceme být a přispět do dějin, protože každý tvoříme dějiny a dějiny nezávisí pouze na jednom mocném člověku a události, ale na všech jednotlivcích a jejich rozhodnutí. Každý ač jsme mladí, staří, bohatí, chudí, silní či slabí, chytří či blbý tak stejně tvoříme dějiny. Někdo výrazně a někdo je méně či nevýrazný, ale každý je důležitým bodem jež tvoří celistvou přímku (možná i kruh, jak chcete, záleží na interpretaci ;D).
A abych neodbočoval moc od tématu. Každý se učíme žít a učit se budeme po celý život, tím že opustíme školu, tak tím to nekončí. ;D Nelíbí se mi například, jak někteří rodiče se snaží, aby jejich děti byli jako oni a žili jejich život. Jenže není to jejich život, co máme žít, ale náš. Když spadnu, tak je na mně se postavit, když budu mít úspěch v jedné věci a nevyhovuje jim, je to stále náš úspěch a náš život. Pro to, jak žít život neexistují žádná pravidla - existují pouze pravidla, která říkají, jak žít správně či špatně, ale rozhodnutí stejně záleží na nás.
Člověk co žije si dle mého užívá života a naplňuje ho. V dnešní době je těžké žít opravdu těžké, ale věřte mi, mě už nebaví jen neustále plnit nějaká očekávání a přežívat. Vždy je čas vzít vše do vlastních rukou, ať to stojí co to stojí, za pokus nic nedáme. ;) Receptů na štěstí je mnoho, ale každý z nás musíme zjístit, který je ten náš, co nám vyhovuje. Rozhodně ale, chceme-li žít, tak musíme zapomenout na sebedestruktivní negaci a snažit se myslet pozitivně. Pozitivní myšlení za nás problémy nevyřeší, ale pomáhá, zatímco negace nás táhne ke dnu - věřte mi, já to zkouším na sobě.. ;D A mimo to, když se podíváme na úspěšné lidi, tak tam opravdu negativního člověka nenajdete. ;) Dobrý web, který se tím zabývá je First Class.cz.
Na závěr zde pošlu pár citátů k tématu a jednu písničku k zamyšlení krásnou hudebně i s krásným textem a myšlenkou! ^^
~ Váš Doctor

Povídky - Stvořitel

26. září 2014 v 17:51 | Stvořitel

Zde budou povídky co jsem napsal :D nebo alespoň většina :D


Jednorázovky


Probuď se...

GoodbyeŽivot je jen příprava na smrtD&S aneb jak potkal Stvořitele


Goodbye

26. září 2014 v 17:48 | Stvořitel
Pár slov na začátek: Připravil jsem si pro vás povídku. Je krátká a dost mi hraje na emoce.. mám jí rád.
Vznikla díky písničce, která mě taktéž u srdíčka zasáhla.

Pokud vám nevadí poslouchat song a číst dohromady nevadí.. pak doporočuji si k tommu pustit!


Goodbye

Svíral jsem chladné tělo svého nejlepšího přítele a rivala. Jeho zelené oči byla bledé, bez lesku, který, tam jindy byl. Jeho rty byly bez barvy, i přesto že jindy by je měl rudě vy-rýsované. Jeho pokožky byla bledší než obvykle. Tělo měl bezvládné, jindy by sebou škubal a přetékal by energií.
Ale teď mi ležel v náručí na zelené louce, kterou vždy miloval. Ležel bez známky života.
Po tvářích mi stékali slzy, bylo mi to jedno. Okolo mě se seskupovali lidé, nikdo mě však od mrtvého těla nezvedal. Hleděli na to jak jsem se skládal a propadal černým myšlenkám.
Uplynulo spoustu času, slunce se přehouplo nad obzor - tuhle denní dobu on vždy miloval. Slzy se opět probojovali ven a já se opět utápěl v smutku. Bylo to jako by mi chyběla nějaká část. Byla to tupá bolest, která neustávala, byla tu pořád.
Slunce svítilo na jeho tělo. Jeho bledší a bledší kůže se v paprscích zalesklo. Na rameno mi dopadla tíha něčí ruky. Svůj pohled jsem však od již nestárnoucího těla nezvedl. Přes hlavu mi byl přehozen šátek, tím dotyčný skryl můj obličej přede všemi, co tu zbyly.
"Přál bych si, aby to viděl," zašeptal jsem a stisk ruky dotyčného zesílil.
"Vidí," řekl pevně hlas, který jsem kdekoli pozval. Byl to muž, který prošel tím samým, co já. Stáhl jsem si šátek a pohlédl muži do očí. Jeho oči byly zahalené do lesklého obalu a bylo vidět že, se přemáhal, aby se smutku nepodal.
"Vidí vše, co chceš," položil si ruku na srdce. Položil jsem jemně jeho tělo na zem. Postavil jsem se a pohlédl do tvrdých očí muže, který nás téměř vychoval. Očí muže, který si prošel těžšími situacemi. I přes zdlouhavé zdráhání jsem ho objal a skryl svůj obličej v saku menšího.
Když jsem se podíval na tělo přítele, zabolelo to. Vedle leželi nosítka a přátelé ho na ně pokládali. Když je zvedli jeho ruka visela přes okraj. Přistoupil jsem k nosítkům a jeho ruku položil na jeho hruď. Jeho oči stále hleděli k nebi. Co asi vidí? - pomyslel jsem si a rukou přejel po jeho víčkách, ty se pod tíhou a tlakem mých prstů zavřely.
Otočil jsem se zpět k muži, který na mě čekal. "Je na čase jít dál," řekl tiše a já přikývl. Vydal jsem se pryč od místa, které by mi ho připomínalo. Vydal jsem se vstříc světu, který mi sebral přítele, vydal jsem se dál, aby mu mohl ukázat vše o čem snil.


Zůstaň navždy v našich srdcích...

Pár slov ke konci: Rád bych aby jste mi řekli, co si o té povídce myslíte. Jetli se vám líbí... jetli ne... popřípadě proč...
rád bych slyšel váš názor :)

Stvořitel

Anketa o nemocích posledních dnů

20. září 2014 v 21:15 | Doctor
Zdravím dnes již podruhé,
občas se tak zajímám jestli spolu některé věci souvisejí v globálnějších měřítkách a jak tak pozoruji, zdá se mi, že v těchto dnech - první tři týdny září, je mnoho lidí nemocných. A je to o to zajímavější, že většinou se jedná o nemoci dýchacího ústrojí tedy o kašel, chřipku, rýmu, angínu či možná i zápal plic. Zjišťuji, že já včetně mnoha mých přátel máme nemoc současně a že i více lidí je nemocných, tak vás poprosím ať vyplníte anketu a pokud možno i zadebatujte a pojďme se podívat, jestli to je globální problém či jen anomálie a můj pocit. ;D
Moje příznaky svědčí spíše o kašli - nejprve únava, poté suchý kašel, později zvýšená teplota, bolest v krku a bolest v oblasti hrudníku.
S pozdravem
~ Váš Doctor

K mé delší neaktivitě

20. září 2014 v 16:56 | Doctor
Zdravím,
možná se někteří z vás asi zamýšeleli nad mou delší neaktivitou. Důvodů je zde více, ale tím hlavním bylo, že nešel blog.cz a to téměř nikomu, čehož si možná někteří povšimli. Dále začala škola a já se musím více věnovat učení (i adminé ;D) a pak příprava těch správných článků vyžaduje také čas. ;)
Mám ale i dobrou zprávu pro lidi, co mají facebook - založili jsme stránku našeho blogu, takže bude aktivita i zde. :)
S pozdravem
~ Váš Doctor

Pan D a Pan S - Ve škole

17. září 2014 v 20:32 | Stvořitel |  Slabé chvilky Adminů
Tak... Pan D, chtěl abych pár věcí ukázal :D

So, For you, Doctor :3Tady máme prosím arabské počty, ještě z 1. ročníku... :D


A toto už máme z letoška :D Prosím toto povtrzuje mojí technickou stránku :D

Nějaké TARDIS pro dobrý večer

12. září 2014 v 19:30 | Scientist

TARDIS pro hezký večer
To je Desítka s Amy, nebo mě šálí zrak? O.o


Za případné opakování obrázků se omlouvám. Hezký večer,
Vaše (nejméně oblíbená :P) Paní Času, Scientist.