"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Učím se žít.. - všichni se učíme žít..

28. září 2014 v 21:39 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím přátelé,
téma tohoto týdne je pro mne docela aktuální, protože v posledních pár týdnech jsem se zamýšlel právě proč žít.. Ano i cesta je cíl, ale každý si musíme uvědomit své priority ve svém životě. Pro co žijeme, co je náš úkol a poslání tady na Zemi a čím chceme být a přispět do dějin, protože každý tvoříme dějiny a dějiny nezávisí pouze na jednom mocném člověku a události, ale na všech jednotlivcích a jejich rozhodnutí. Každý ač jsme mladí, staří, bohatí, chudí, silní či slabí, chytří či blbý tak stejně tvoříme dějiny. Někdo výrazně a někdo je méně či nevýrazný, ale každý je důležitým bodem jež tvoří celistvou přímku (možná i kruh, jak chcete, záleží na interpretaci ;D).
A abych neodbočoval moc od tématu. Každý se učíme žít a učit se budeme po celý život, tím že opustíme školu, tak tím to nekončí. ;D Nelíbí se mi například, jak někteří rodiče se snaží, aby jejich děti byli jako oni a žili jejich život. Jenže není to jejich život, co máme žít, ale náš. Když spadnu, tak je na mně se postavit, když budu mít úspěch v jedné věci a nevyhovuje jim, je to stále náš úspěch a náš život. Pro to, jak žít život neexistují žádná pravidla - existují pouze pravidla, která říkají, jak žít správně či špatně, ale rozhodnutí stejně záleží na nás.
Člověk co žije si dle mého užívá života a naplňuje ho. V dnešní době je těžké žít opravdu těžké, ale věřte mi, mě už nebaví jen neustále plnit nějaká očekávání a přežívat. Vždy je čas vzít vše do vlastních rukou, ať to stojí co to stojí, za pokus nic nedáme. ;) Receptů na štěstí je mnoho, ale každý z nás musíme zjístit, který je ten náš, co nám vyhovuje. Rozhodně ale, chceme-li žít, tak musíme zapomenout na sebedestruktivní negaci a snažit se myslet pozitivně. Pozitivní myšlení za nás problémy nevyřeší, ale pomáhá, zatímco negace nás táhne ke dnu - věřte mi, já to zkouším na sobě.. ;D A mimo to, když se podíváme na úspěšné lidi, tak tam opravdu negativního člověka nenajdete. ;) Dobrý web, který se tím zabývá je First Class.cz.
Na závěr zde pošlu pár citátů k tématu a jednu písničku k zamyšlení krásnou hudebně i s krásným textem a myšlenkou! ^^
~ Váš Doctor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | Web | 28. září 2014 v 22:25 | Reagovat

:-)  Pěkné pojetí :))

2 Doctor Doctor | 1. října 2014 v 16:27 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama