"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Říjen 2014

Život je jen příprava na smrt

27. října 2014 v 18:33 | Stvořitel
Příběh na počest mé oblíbené postavičky:

Deidary

Život je jen příprava na smrt

Divka, jenž se přidala k Akatsuki dostala jeden ze svých první ukolů. Je více než nadšená, ale netuší, že je to pouze prověření jejích schopností.
Akatsuki s ní má totiž jiné plány. Co se stane, když se doní jeden z organizace zamiluje? Co když ona jeho city opětuje?
Co s ní má vlastně Akatsuki v plánu?

Život je jen příprava na smrt I.

27. října 2014 v 18:32 | Stvořitel |  Fanfiction
Okej, tak vám přináším přiběh, který jsem dosadil do světa Naruto... miluji ten příběh... a doufám, že se vám bude také líbit... krom toho byl byl rád, za zhodnocení :)
Pak už jsem říct užíte si to :D

Maze: Runner

27. října 2014 v 11:43 | Stvořitel |  Filmy
Ahoj lidi,
včera jsem se odhodlal jít opět do kina (s mým bráchou) a udělal jsem dobře. Byl jsem na Filmu Maze: Runner (Labirint: Útěk) a jsem skutečně nadšen. Abych se přiznal, filmu jsem propadl stejně jako pár jiným, mám pro podobné filmy skutečně slabost.

"Je to sakra dobrej film."

Jop, nemůžu si stěžovat. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Měl skvělý příběh, obsazení, grafické zpracování. Konečně film podle mých představ.

Rok vadání: 2014
Žánr: Sci-fi, Thiller, Akční
Knižní předloha: Labirint: Útěk

Blíží se TARDIS day a Wholloween

26. října 2014 v 16:06 | Doctor |  Aktuality
Krásný den Whovianům i všem ostatním,
blíží se nám listopad a s ním i dva svátky - Halloween (31.října), pro Whoviany i Wholloween a pak TARDIS day, který se koná 23. listopadu. Tento den je i dnem seriálu Doctora Who, protože je to den odvysílání první epizody, letos slavíme 51. narozeniny seriálu. :) K Halloweenu jen dodávám, že je to původně keltský svátek (Samhain).

Hlášky

25. října 2014 v 16:45 | SDTS |  Slabé chvilky Adminů
Ani Doctor není "perfektní", jak si každý myslí, i on má SVÉ DNY.

Zpověď anděla s růžky

24. října 2014 v 20:45 | Stvořitel |  Pan S - "Deníček"
Tak jsem k vám opět zavítal na Zem,

(To měl být pozdrav *směje se*)
doufám, že máte radost. Já ji totiž skutečně mám.
Přesně tohle téma se mi skutečně líbí. Skvěle vystihuje více než polovinu lidstva a nemohu říct, že bych svého vzhledu nikdy nevyužil... musím se přiznat, že ani já nejsem tak nevinný a perfektní, jak se snažím být.
Přesně tak, ani já nejsem nevinný, hodný, jak se snažím vystupovat. Využívám však více, než své neviňoučké tvářičky. Abych to všechno uvedl na pravou míru, nepřetvařuji se, jen nedávám určité věci najevo.
(Proč vám to tu vlastně říkám? Chci aby jste mě viděli v tom pravém světle...*přemýšlí* Jop s tou odpovědí jsem spokojený...)

Plánování má smysl

19. října 2014 v 20:58 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím všechny osoby, co zřejmě čekají na tento článek, :D
otázka jestli má smysl něco plánovat mi připadá naprosto zbytečná - ano má to smysl a velký potenciál. Chtele-li mít úspěch, tak jedna z věcí, co jsou potřeba je i umět si vše dobře naplánovat. Já jsem s plánováním svého času a jeho využití začal poměrně brzo. Čím jsem starší, tím více mám zájmů, chci se jim více věnovat a mám i méně volného času. Jak se to dá vše zkloubit dohromady? Tím, že si čas rozvrhnu. Když jsem to začal provozovat měl jsem úspěch - stihl jsem, co jsem měl a ještě jsem měl čas navíc. Né vždy se vám mohou plány vydařit - záleží vždy na situaci a okolnostech. Může se mnohdy stát, že za vámi příjde nějaký starý známý se kterým jste se dlouho neviděli nebo prostě někdo známý příjde narychlo s nějakou suprovou akcí. A co pak? Plány se najednou zbořili, vy potřebujete dodělat, co musíte, ale také nechcete odbít lidi, na kterých vám záleží.
Dá se to vyřešit. Od doby, kdy se mi něco takového poprvé stalo jsem se zamyslel nad řešením - musíme totiž plánovat za pochodu a vždy počítat s nějakou časovou rezervou do které může právě něco obdobného přijít. Já protože mám i více zájmů si plánuji kdy který den, co budu dělat a na co se zaměřím a pokud nemám chuť, tak prostě jdu na nějaký jiný. Pojem nuda proto v mém slovníku prakticky není - téměř vždy si dokážu najít nějakou zábavu. Jde jen o to, překonat lenost a přijít a přemýšlet nad tím, co uděláte. Nevím jak vy, ale sedět pouze nečině celý den u televize by mě absolutně nebavilo a máme celý život před sebou. Já bych teda nemohl umřít s pocitem, že je ten čas absolutně promarněn a prakticky nikam sem se neposunul. ;) Nezapomeňťe ale plán i realizovat, plánování je postup, jak něco udělat, ale hlavní je akce a její výsledek.
Lenost je velkým problémem dnešních lidí a překonat jí je těžké, ale jakmile to uděláte a začnete něco dělat, tak pak obvykle přichází i pocit z dobře vykonané práce. A i kdyby nebyla odvedena dobře - nemůžete pak říct, že jste pro to nic neudělali. ;) Já lenost považuji spíše za negativní vlastnost i když jsou výjimky, kdy může být i užitečná - popisuje to i tento článek. V tomto případě je lenost užitečná - když nás donutí k většímu výkonu v kratším čase než obvykle.
A jindy někteří úspěšní lidé dají do rukou svou záležitost spíše lidem, co mají toho více navrch, protože když máte více volného času, obvykle se vám do ničeho nechce a jste méně schopní udělat to, co po vás půožadují. Naopak člověk, co má hodně práce si to naplánuje i přes svůj nabitý program - když už je v tom "pracovním módu - není tak obtížné zpracovat něco navíc. Naopak když nejste, je mnohdy obtížné se do něj dostat. To vše záleží na vašem charakteru a schopnostech. Je na vás zjístit a vymyslet, jak si to máte rozplánovat.
Také se doporučuje si své plány do budoucna zapisovat s datem, kdy to vykonáte a jak se situace podaří, či kolik peněz získáte.


Již nemám více, co bych k tomu řekl pouze:
Plánujte, má to smysl. ;)

~ Váš Doctor

Co ovlivňuje naše zdraví?

15. října 2014 v 18:37 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím,
nedalo mi to nesepsat tento článek v němž jsou zmíněna fakta o tom, co zásadně ovlivňuje zdraví. Zdraví je věc, kterou si nekoupíme za peníze, leda si můžeme koupit něco, co nám může ke zdraví dopomoci, ale obvykle to vyléčí pouze následek - ne příčinu. Ať se dívám kamkoliv, ve všem nalézám psychologii. Začíná to v dětství, kdy nám rodiče říkají co máme dělat, jak se chovat a jak to máme dělat a pro samou péči zapomínají na to podstatné - na to, jak se cítíme a co chceme. Když se tak stane je velice pravděpodobně možné, že časem onemocníme - bum a je tu nemoc! Rodiče se starají o to, abychom se uzdravili (fyzicky) a když se "uzdravíme", tak začne stejný rytmus odznovu. Divíme se, proč jsme nemocní, přitom nemoc je ukazatelem, že není v našem životě něco v pořádku - ač je to správné stravování či jiný problém. V dnešní době obvykle nemoci věnujeme jen malou pozornost, pokud nejde o něco vážného ohrožující život, pak se začneme snažit vše změnit a nemoc je náhle tatam a lékaři se diví (příklad v tomto článku).
Neříkám, že všechny nemoci jsou způsobeny jen psychikou, ale vždy tam nějaké procento prokazatelně je. Nemoci můžou způsobovat i léky a nebo je naše nemoc pouze dobrý výmysl pro farmaceutické společnosti. Jako příkladový přikládám článek o ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou).
Je logické, že kdyby nebylo nemocných, nebylo by koho léčit a tak se nesnaží lékaři vyléčit i příčinu nemoci, ale pouze její dopad. Ve skutečnosti pojem "zdraví" zahrnuje jak fyzickou, tak duševní pohodu, lékaři dnes raději zapomínají na tento význam a Hippokratova přísaha jakoby byla jen básnička pro úspěšné složení zkoušky.
Přidávám dva dobře zpracované články o této tématice, co vám doporučuji si přečíst:
V prvním se pojednává právě o problematice léčení nemocí a je více esotericky zaměřen a v druhém totéž, ale dozvíte se tam i pravdu, na kterou přicházím v posledních pár letech a kterou jsem již řekl či naznačil i ve svým předchozích článcích - o tom, že se musíme přijmout i své špatné stránky a vyrovnat se s tím a o tom, že pouze pozitivní myšlení naší situaci nevyřeší, ale pomáhá, když k němu přidáme i patřičný výkon.~ Váš Doctor

Smile please, smile is important :)

3. října 2014 v 20:47 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím dnes podruhé :D
protože je 3.10.2014 doufám, že Ti co šli na Whocon na to nezapomněli. :) Jinak píši pro to, že za pár dní - respektive 5.10. je Mezinárodní den úsměvu, Whoviané ho mají zřejmě i dnes, co jsem tak koukal na některých stránkách! :D Jinak je i dnem učitelů.
Pojďme lidičky a přidejme se, na chvíli zapomenout na problémy a zasmát se. :) Kdo chodí na fb, je i pro tento den vytvořena událost. ;)

Proč se radovat ze života.. - jeden z důvodů

3. října 2014 v 20:36 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Zdar všem poutníkům,
tento článek bude opravdu esotericky zaměřen, nicméně to neznamená, že by měl být brán s pohrdáním. Věříte na anděli? Nedávno jsem čekl prosbu od archanděla Michaela. To je anděl bojovník, ale i dobrý opravář mechanických či elektronických přístrojů (ale tím nemyslím, že se stane zázrak a opraví se vše za vás, jen povede vaši ruku ;D).
Pro ty, kterým dělá potíže veršovaná forma, je to prosba o to, abychom se začali lépe starat o přírodu, navracet se k původním hodnotám, žít v radosti, lásce a pečovat o zemi. P.S. jestli se vám zdá myšlenka živé planety absurní Whoviané a jiní ať si shlédnou díl 42 (3. série - 7. díl). ;D
Ač jste či nejste esoterik, bez lásky se žít, jako opravdu žít nedá a války pramení obvykle právě i z nedostatku lásky, radosti a jiných důležitých hodnot, jako je například svoboda a spravedlnost. Podle některých vyprávění Hitler jako mladý chtěl na uměleckou školu - 3× se na ni hlásil a nepřijali ho. Vidíte zde nějakou spravedlnost? A nenávist pramení (mimo jiné) také z nedostatku pravé lásky a pochopení. Zatím neznám člověka, který by vyrůstal obklopen láskou a pozitivními věcmi a chtěl válčit. Takový člověk nemá důvod válčit, válku hledá a žádá temná strana, láska hledá pokoj, harmonii, mír a sounáležitost..
Jak jsem psal již v minulém článku "učím se žít -..", tak negace či stres chcete-li nás ničí, zatímco pozitivní hodnoty nás naplňují a pomáhají nám k úspěchu. Chcete-li další články andělského vydání (nenutím nikoho to číst ;3) zde jeden o stresu a další od Michaela pro český národ.


Tu slíbený vzkaz ze dne 25.9.2014 :

Prosba archanděla Michaela

Toto je však varování,Já archanděl Michael,
promlouvám k Vám lidé dobří,
vyslyšte mé poselství,
s láskou starejte se o svou zemi,
nechť radost a láska vyklíčí i ve Vás.
chovejte se lépe zas,
k této zemi,
matce vaší, která život Vám přináší.
Dokud máte ještě čas!
Zem se chvěje, otřásá se,
nelahodí její kráse,
války,boje, negace,
všechno cítí, nasává vše,
krev je všude,
kolem Vás!
Proto prosím starejte se,
o svou zemi lépe zas.
K přírodě se navracejte,
energie jí neberte,
očistěte matku zemi!
Nastal právě její čas.
Všechno cítí, nasává vše,
krev je všude kolem Vás,
matka ze všeho zla
otřásá se.
Nastal právě její čas!
Proto, prosím, starejte se
o svou zemi lépe zas.
Vrátí Vám to všechno s láskou,
kterou do ní dodáte,
neklejte a nermuťte se
čisté zdroje přijmete.
Starejte se o ni lépe,
k přírodě se vracejte.
Neničte ji svojím egem,
bomby do ní nesejte.
Zem se chvěje, otřásá se.
A to nelahodí její kráse.
My andělé, žádáme Vás,
starejte se lépe zas
o svou zemi,
matku Vaši,
nechť radost a láska
vzroste i ve Vás!
Neházejte na ni bomby,
neválčete více již!
Prosíme Vás v míru,
s láskou chovejte se ke své zemi,
lásku necítí žádnou již!

~ Váš Doctor