"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Co ovlivňuje naše zdraví?

15. října 2014 v 18:37 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím,
nedalo mi to nesepsat tento článek v němž jsou zmíněna fakta o tom, co zásadně ovlivňuje zdraví. Zdraví je věc, kterou si nekoupíme za peníze, leda si můžeme koupit něco, co nám může ke zdraví dopomoci, ale obvykle to vyléčí pouze následek - ne příčinu. Ať se dívám kamkoliv, ve všem nalézám psychologii. Začíná to v dětství, kdy nám rodiče říkají co máme dělat, jak se chovat a jak to máme dělat a pro samou péči zapomínají na to podstatné - na to, jak se cítíme a co chceme. Když se tak stane je velice pravděpodobně možné, že časem onemocníme - bum a je tu nemoc! Rodiče se starají o to, abychom se uzdravili (fyzicky) a když se "uzdravíme", tak začne stejný rytmus odznovu. Divíme se, proč jsme nemocní, přitom nemoc je ukazatelem, že není v našem životě něco v pořádku - ač je to správné stravování či jiný problém. V dnešní době obvykle nemoci věnujeme jen malou pozornost, pokud nejde o něco vážného ohrožující život, pak se začneme snažit vše změnit a nemoc je náhle tatam a lékaři se diví (příklad v tomto článku).
Neříkám, že všechny nemoci jsou způsobeny jen psychikou, ale vždy tam nějaké procento prokazatelně je. Nemoci můžou způsobovat i léky a nebo je naše nemoc pouze dobrý výmysl pro farmaceutické společnosti. Jako příkladový přikládám článek o ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou).
Je logické, že kdyby nebylo nemocných, nebylo by koho léčit a tak se nesnaží lékaři vyléčit i příčinu nemoci, ale pouze její dopad. Ve skutečnosti pojem "zdraví" zahrnuje jak fyzickou, tak duševní pohodu, lékaři dnes raději zapomínají na tento význam a Hippokratova přísaha jakoby byla jen básnička pro úspěšné složení zkoušky.
Přidávám dva dobře zpracované články o této tématice, co vám doporučuji si přečíst:
V prvním se pojednává právě o problematice léčení nemocí a je více esotericky zaměřen a v druhém totéž, ale dozvíte se tam i pravdu, na kterou přicházím v posledních pár letech a kterou jsem již řekl či naznačil i ve svým předchozích článcích - o tom, že se musíme přijmout i své špatné stránky a vyrovnat se s tím a o tom, že pouze pozitivní myšlení naší situaci nevyřeší, ale pomáhá, když k němu přidáme i patřičný výkon.~ Váš Doctor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama