"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Maze: Runner

27. října 2014 v 11:43 | Stvořitel |  Filmy
Ahoj lidi,
včera jsem se odhodlal jít opět do kina (s mým bráchou) a udělal jsem dobře. Byl jsem na Filmu Maze: Runner (Labirint: Útěk) a jsem skutečně nadšen. Abych se přiznal, filmu jsem propadl stejně jako pár jiným, mám pro podobné filmy skutečně slabost.

"Je to sakra dobrej film."

Jop, nemůžu si stěžovat. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Měl skvělý příběh, obsazení, grafické zpracování. Konečně film podle mých představ.

Rok vadání: 2014
Žánr: Sci-fi, Thiller, Akční
Knižní předloha: Labirint: Útěk


Děj: Když se Thomas (Dylan O'Brien) probudí na "Placu" uprostřed smrtonosného labirintu, nic si nepamatuje - pouze své jméno (i když z počátku ani to ne). Zjistí, že všichni, co se tu nachází, neví proč tu jsou, ani co mají dělat. Mají pár pravidel, které se Thomasovi podaří během tří dnů porušit a tím vše, co "Placeieři" znali, převrátit naruby... A tím je možná dostat je ven...

Dojmy a hodnocení: Vzhledem k tomu, že jsem na ten film čekal více než rok, jsem nadměrně spokojen. Nečekal jsem ho tak skvělý, poměrně se stydím, že jsem film podcenil.
Každopádně lituji, že jsem na film nešel dříve... I přes to nelituji toho, že jsem tam šel a skutečně si to užil. Téměř celý film jsem byl napjatý jako struna, nemohl jsem oči odtrhnout od plátna a k tomu všemu jsem měl skvělého spolusledovatele (mého bráchu). Dost jsem se smál, když u pár nechutných scén odvracel pohled, ale byl stejně nadšen jako já.
Nemůžu říct, že byl film vtipný nebo zábavný, ale i pár takových scén se tam našlo. Což je naprosto skvělé a odlehčilo to vážnost filmu.
Jsem docela rád, že filmu neusekli konec, jak to u podobných filmů dělají (což má u mě další plus, protože jsem se bál, že by to useknout mohli...).

Co mě těší ještě více, je že můj brácha, který do podobných žánrů není moc zapálený, ocenil, že se jedná o skvělý film.

"Něčekal jsem to, ale ten film byl naprosto skvělí."

Tak si říkám: Ještě aby ne, když jsem ho vybral já.

Doporučení: Řeknu vám to asi takhle: "Neváhejte a jďete, pokud se vám líbilo... kupříkladu HungerGame, tak se vám jisto jistě, bude líbit i tohle. Protože, tenhle film má všechno, co by film měl mít." Možná jsem blázen, ale ti co vědí, jaké to je čekat na film delší dobu, tak ví o čem mluvím.

Každopádně, napište mi co si o filmu myslíte.. nebo chystáte se na něj také do kina?

A teď song, kterému jsem naprosto propadl.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Matoušek :) Matoušek :) | 27. října 2014 v 11:48 | Reagovat

Teda brácha fakt jsem netušil že ten film bude až takhle moc good děkuji Ti že si mě vytáhl do kina..... půjdeš se  mnou ještě do kina :D :-P  :-P  :-P  :-P  :-P

2 Stvořitel Stvořitel | Web | 27. října 2014 v 11:56 | Reagovat

[1]: Hele: POČÍTÁM S TEBOU :D  taky se těším :)

3 Matoušek :) Matoušek :) | 27. října 2014 v 11:58 | Reagovat

[2]: jistě bráško

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama