"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Plánování má smysl

19. října 2014 v 20:58 | Doctor |  Různé Informace
Zdravím všechny osoby, co zřejmě čekají na tento článek, :D
otázka jestli má smysl něco plánovat mi připadá naprosto zbytečná - ano má to smysl a velký potenciál. Chtele-li mít úspěch, tak jedna z věcí, co jsou potřeba je i umět si vše dobře naplánovat. Já jsem s plánováním svého času a jeho využití začal poměrně brzo. Čím jsem starší, tím více mám zájmů, chci se jim více věnovat a mám i méně volného času. Jak se to dá vše zkloubit dohromady? Tím, že si čas rozvrhnu. Když jsem to začal provozovat měl jsem úspěch - stihl jsem, co jsem měl a ještě jsem měl čas navíc. Né vždy se vám mohou plány vydařit - záleží vždy na situaci a okolnostech. Může se mnohdy stát, že za vámi příjde nějaký starý známý se kterým jste se dlouho neviděli nebo prostě někdo známý příjde narychlo s nějakou suprovou akcí. A co pak? Plány se najednou zbořili, vy potřebujete dodělat, co musíte, ale také nechcete odbít lidi, na kterých vám záleží.
Dá se to vyřešit. Od doby, kdy se mi něco takového poprvé stalo jsem se zamyslel nad řešením - musíme totiž plánovat za pochodu a vždy počítat s nějakou časovou rezervou do které může právě něco obdobného přijít. Já protože mám i více zájmů si plánuji kdy který den, co budu dělat a na co se zaměřím a pokud nemám chuť, tak prostě jdu na nějaký jiný. Pojem nuda proto v mém slovníku prakticky není - téměř vždy si dokážu najít nějakou zábavu. Jde jen o to, překonat lenost a přijít a přemýšlet nad tím, co uděláte. Nevím jak vy, ale sedět pouze nečině celý den u televize by mě absolutně nebavilo a máme celý život před sebou. Já bych teda nemohl umřít s pocitem, že je ten čas absolutně promarněn a prakticky nikam sem se neposunul. ;) Nezapomeňťe ale plán i realizovat, plánování je postup, jak něco udělat, ale hlavní je akce a její výsledek.
Lenost je velkým problémem dnešních lidí a překonat jí je těžké, ale jakmile to uděláte a začnete něco dělat, tak pak obvykle přichází i pocit z dobře vykonané práce. A i kdyby nebyla odvedena dobře - nemůžete pak říct, že jste pro to nic neudělali. ;) Já lenost považuji spíše za negativní vlastnost i když jsou výjimky, kdy může být i užitečná - popisuje to i tento článek. V tomto případě je lenost užitečná - když nás donutí k většímu výkonu v kratším čase než obvykle.
A jindy někteří úspěšní lidé dají do rukou svou záležitost spíše lidem, co mají toho více navrch, protože když máte více volného času, obvykle se vám do ničeho nechce a jste méně schopní udělat to, co po vás půožadují. Naopak člověk, co má hodně práce si to naplánuje i přes svůj nabitý program - když už je v tom "pracovním módu - není tak obtížné zpracovat něco navíc. Naopak když nejste, je mnohdy obtížné se do něj dostat. To vše záleží na vašem charakteru a schopnostech. Je na vás zjístit a vymyslet, jak si to máte rozplánovat.
Také se doporučuje si své plány do budoucna zapisovat s datem, kdy to vykonáte a jak se situace podaří, či kolik peněz získáte.


Již nemám více, co bych k tomu řekl pouze:
Plánujte, má to smysl. ;)

~ Váš Doctor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama