"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Impressive Title fakta a zajímavosti

9. listopadu 2014 v 16:40 | Doctor |  O IT
Hra Impressive Title vznikla původně jako dar pro Kovovu přítelkyni, hra našla inspiraci v animovaném filmu Lví král. Nebyla to však jediná inspirace - inspirovala se a získala prvky i z jiných her a filmů. Dost význačný podíl tu má například Final Fantasy a co se týče hudby tak i Skyrim nebo World of Warcraft.

Inspirace

Jedna část z písně Skyrim (0:50) je právě Ambient č. 4 z IT:


Melodie nazvaná v IT "Credits" je ze hry World of Warcraft:V tomto videu kampaně z IT s názvem Halfblood v čase 6:54 uslyšíte hudbu (v IT nazvaná Boss1) jež byla na začátku scény (Final Fantasy VII Advent Children) v níž se střetne Cloud znovu se Sephirothem.
Část zvaná "Finale" jež je na konci videa (cca 9:53) a boje Aquanite (modrý charakter, fialový se jmenuje Natsume) je v FF II A.Ch. je v části kdy Cloud poráží tu dračí příšeru.
Hudba nazvaná "Hurry" (4:33) byla použita ve Final Fantasy VIII.


O malé inspiraci můžeme spekulovat i u křídel - jejich tvaru. Zdá se, že tam je malá podobnost.U Feral Heart také najdeme nějaké hudební shody.

Title u FH je stejný jako u IT.
A při zaposlouchání do soundtracku zvaném "Plains 2" se vám melodie může zdát známá - jde totiž o melodii z filmu Poslední Mohykán.


Hra Impressive Title byla zpočátku neznámá a měla původně jiný význam, postupně se ale stávala hrou hranou lidmy, co mají rádi kočkovité a psovité šelmy, fantasii a pohádku o Lvím králi. Po pádu Impressive Title svou činost KovuLKD obrátil k Feral Heart, jež je hra volně navazující na IT, ale grafika už je o něco jinačí. Nevím proč, ale ani tento server nedošel ke zdárnému konci - zřejmě neshody v admin teamu a málo volného času či lenost (moje úvahy). Asi před rokem začal Kovu s novou hrou Feral Tales. Je to hra pro FB a je ve 2D - také postavena na IT prvcích.

V IT servrech se sem tam objevili i malé známky Whovianství.
Zprvu to bylo v SoE - tam byl item TARDIS na sebe, takže jste na mapě utíkali jako policejní budka. :D Významnější roli ale sehrál v dostání prvků z DW server Dragons Den.
Musím říct, že mě mile i nemile překvapili - totiž to, že tam dali něco DW se mi líbí, nicméně tímto krokem zas zabodovala rychlost - měl jsem totiž stejný nápad a ve svém servru jsem chtěl sonický šroubovák desátého Doctora, Dálekové a TARDIS (Crater jak upravili byl můj podobný nápad též - telepatie je občas k naštvání xD). Hold budu muset být originální. ;D Při tvorbě servrů platí podle KovuLKD totiž pravidlo, že v servrech mohou být stejné prvky, pokud je nějak pozměníme. S tímhle opatřením můžeme použít nějaký item z jiného servru. ;) Zvuk TARDIS je tam také přidaný.

V některých servrech tuším že mají i tvar křídel inspirovaný hrou Okami, ale asi je spíše na presetech.

Nejdříve to bylo SoE a později i jiné např. Dragons Den a soudím, že i La
st Moon. A některé servery se inspirovali i animovaným seriálem My Little Pony. A některé i Pokémonem.
Rozmanitost v servrech

Každý server má něco jedinečného a serverů už jsou mraky. Některé servry se navrací k hodnotám staré
ho IT, protože retro je ve většině případů super a lidé si chtějí připomínat krásné chvíle. :)
Další servery se snaží být netradiční a něčím výjímečné a tím si nalákat hráče. Pár jich zde uvedu.

  • V serveru Impressive Space to je úžasná grafika. Byl to první server s PVP mapou a mají zde item křídel, který když si nasadíte, tak s ním můžete létat. Jsou zde i jiné funkce, ale ty jsem moc neprobádal.

  • Server Last Moon má pár základních IT itemů, tento server narozdíl od ostatních se snaží mít
    vše jedinečné, originální a netradičně nové
    . Mají zde modely těl a mapy, jež jinde nenajdete. Originálním prvkem, který donutí lidi se "nenudit" je zde plnění úkolů, které si sami vyberete a za jejich splnění získáte medaily a za tu můžete získat itemy, útoky či pety. O něco více se můžete dočíst zde.
  • V serveru Dragons Den je jedinečnost v DW prvcích, v originálních mapách. Má tradiční i nové prvky z jiných serverů, ale i své originální mapy a zvířata. Mají zde propracované modely a textury draků. Nově jsou zde přidané PVP mapy.


  • V neposlední řadě server Wolf Soul - ten je jedinečný svou grafikou. Oproti tradičnímu modelování a texturování zde z počátku připomínalo kreslenou 2D hru, ale je to ve 3D. Jsou zde také originální itemy, mapy, modely a pohyby.

Doufám že se Vám článek líbil. ;)
~ Váš Doctor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarabi Sarabi | 2. prosince 2014 v 17:48 | Reagovat

nice :3

2 Doctor Doctor | 3. prosince 2014 v 16:38 | Reagovat

[1]: Díky moc! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama