"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Prosinec 2014

Pokračování SoE: Isles of Eventide

27. prosince 2014 v 17:19 | Doctor |  Aktuality ohledně serverů
Zdravím,
již v minulosti jsem napsal článek o serveru Sanctum of Eventide a zmínil sem zde, že hra by měla mít pokračování, na pokračování se vážně pracovalo a hra nyní nese název Isles of Eventide. Graficky se hra podobá velmi hře Arokai, jež měla vyjít, zřejmě kvůli malé podpoře hry Arokai, stále nevyšlo.
Isles of Eventide by mělo vyjít, co nevidět, k tomu, aby hra vyšla, je ale potřeba přispět nějakou peněžní částkou - rozmezí a odměna za to je vypsána na stránce: https://www.kickstarter.com/projects/1020002493/isles-of-eventide/description.
Na stránce je k vidění video s ukázkou nádherné grafiky. Hudební doprovod je skladba vytvořená Adrianem von Ziegler zvaná Wolf Blood.

Návod převedení hudby z 440 na 432 Hz a úvod ohledně ladění

26. prosince 2014 v 20:17 | Doctor & Operator Delta |  Různé Informace
Možná, že jste se na Youtube setkali s videji, která mají označení 432 Hz a jiné. Hudebníci a zvláště pak kytaristé určitě zjistí či vědí, že ladí obvykle výšku tónů na 440 Hz. Většina dnešních nástrojů se na tuto frekvenci ladí, příčná flétna je dokonce nastavena bežně (je-li zasunutá celá hlavice) na frekvenci okolo 442 Hz a tedy naladit ji na 440 je obtížné. Když se zaposloucháte do skladby, která původně měla frekvenci 440 Hz a poté do té samé, co má 432 Hz poznáte, že ta skladba, která je laděna ve frekvencích 432 Hz je jemnější a příjemnější na poslech. Vysvětlení se můžete dočíst ZDE. Více obsáhlý a esotericky zaměřenější článek je ZDE.

Použité video pro návod (v aj):

Návod:
1. Nejprve si otevřeme skladbu kterou chceme převést (konvertovat) v programu Adobe Audition (případně se dá použít Audacity, ale zde v případě volby uložení skladby v mp3 a či uložíte-li změněnou skladbu přepsáním původní dojde k malému poškození skladby a dále je s ní manipulace obtížná nebo soubor nepůjde uložit vůbec).
2. Nyní půjdeme do effect > Time and Pitch > Stretch and Pitch (process) ...
3. Otevře se vám takováto tabulka...
Skoro vše by mělo být v pořádku a nám stačí zkontrolovat zda je možnost "Semitones" (pultóny) na -0,32. Pokud to tak není stačí kliknout na dotyčné číslo a objeví se vám box ve kterém můžete toto číslo změnit.

4. Nyní stačí kliknout na OK a pak už musíme jen čekat.
No a poté stačí jen uložit a máme hotovo.

Nějaká hudební videa pro porovnání:
1. Officiální (440 Hz), 2. Převedené na 432 Hz
Sám jsem to ladičkou pro jistotu překontroloval, kdo nevěří a má ladičku, nechť si to ověří. ;D
Obrázek, jak skladby podle ladění působí na vodu:
Toť vše, více není potřeba dodat, snad vám náš návod bude užitečný, zapojíte se do tohoto experimentu také a převedete svoje oblíbené melodie. ;)

~ Vaši Páni Času Doctor a Operator Delta

Final Fantasy VII

25. prosince 2014 v 18:04 | Doctor |  Singleplayer Games
Abych řekl pravdu, tuto hru jsem si zatím nezahrál, protože jsem pro to dosud nenašel čas, ale její vzhled, hudba a příběh mě natolik uchvátily, jako hra Impressive Title či jako seriál Doctor Who, jak IT a DW, tak FF 7 mi přirostlo k srdci a je nyní mou nedílnou součástí.
Final Fantasy jsem objevil celkem nevinně, nejprve sem poznal některou jeho hudbu v IT a později mě zase jiná hudba přivedla k FF. Hledal jsem totiž melodie od Two Steps From Hell, skupiny s jednou z nejlepší filmovou a epicko-lyrickou hudbou. V jistém videu jsem spatřil Noctise, ta postava a filmový anime 3D vzhled mě uchvátily, v jiných hudebních videjích jsem pak narazil na postavy z FF VIII. Později jsem díky přátelům objevil i FF7 - tak začalo mé pátrání po videjích a informacích ohledně příběhu, nejdříve jsem si oblíbil Clouda a později propadl i Zackovi a dalším charakterům. :3


Final Fantasy VII je herní série, akční RPG hra od japonského vývojářského týmu Squar, původně je to hra vytvořená pro PSP.
[[ Článek je zaměřen na příběhovou část hry - nejsou zde odkazy na stažení pro pc atd... ]]

Final Fantasy VII
Zde se setkáváme s Cloudem - (rádoby) bývalým Soldierem, neví moc o své minulosti a vzpomínky má zamlžené - ovšem velmi mu pomáhá Tifa a časem si na vše vzpomene.
Tato série FF byla velice úspěšná - viz tento článek.

Odkazy:

Final Fantasy VII: Crisis Core
Tento díl ze sedmé série je zaměřen na Cloudova nejlepšího kamaráda Zacka. Je zde ukázáno, co spolu s Cloudem a dalšími významnými postavami zažili. Dějově se příběh odehrává před FFVII a FFVII: Advent Children.

Odkazy:

Final Fantasy VII: Last Order
Anime, které pojednává a zaměřuje se na to co se stalo Zackovi a Cloudovi na cestě do Nibelheimu.

Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus
Zaměřuje se na život Vincenta Valentina. Rámcově se odehrává před FFVII a FFVII: Advent Children.

Final Fantasy VII: Advent Children
Počítačově renderovaný film o tom, jak se žije Cloudovi a jeho přátelům dva roky od hry (FFVII).

Final Fantasy VII: Before Crisis
Sleduje příběhy Turků před událostmi z hry.


Historie a info o Final Fantasy VII (stručná) - http://www.rk-translations.cz/ff7cz.php


Postavy (hl.) vystupující napříč více sériemi:
 • Cloud Strife
 • Tifa Lockhart
 • Sephiroth
 • Zack Fair
 • Vincent Valentine
 • Aerith Gainsborough
 • Reno a Rude
 • Red VIII
 • Lucrecia Crescent
 • Tseng

Filmová Videa (sestřih scén):
1) Final Fantasy VII: Crisis Core (En)
2) Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus (En)
3) Final Fantasy VII: Last Order (En Subtitles)

Final Fantasy VII: Advent Childern - Download (cz titulky, jap)

Hudba z FFVII mě také velice zaujala a je velice krásná, co se týče IT hráčů, některá hudba právě z FF VII a VIII byla použita v této hře (Halfblood).

Výběr některé dobré hudby:


FF7: Advent Children Soundtrack - The Promised Land

FFVII Crisis Core Soundtrack: Sky Blue Eyes

FFVII Crisis Core Soundtrack: Burden of Truth


FFVII Crisis Core Soundtrack: Scars of Friendship


FFVII Crisis Core Soundtrack: Moonlight Wandering


Příběh této hry a série Final Fantasy mě velmi zaujal, jak jsem již výše zmínil.
Další sérií co mě a Stvořitele zaujala je Final Fantasy VIII (Versus) a zde nás zaujala postava Noctise. Ve FFVII si Stvořitel oblíbil postavu Vincenta Valentina. ;)
~ Doctor

Mluvíte někdy pro sebe? - Poslouchej..

24. prosince 2014 v 15:55 | Doctor |  Info
Často hovořím sám se sebou, dělá to hodně lidí, člověk nižšího myšlení si pravděpodobně bude myslet, že jste blázen, ale je opravdu tomu tak? "Proč mluvíme nahlas, když víme, že jsme sami - nebo nejsme a víme, že nás někdo poslouchá? Občas se pozastavíte a otočíte a nikdo tam není?" - "To dělá každý.."

Doctor: "Cos zahlédl v zrcadle, či v koutku oka svého? Čí kroky tě to sledují, nedojdou kroku tvého?"
Clara: "Přišli jsme na konec vesmíru kvůli dětské říkance?"

Doctor: "Možná že všichni čekají, až smrt nás všechny odvede, pak vyplazí se potají z pod naší hebké postele."

Orson: "Co se stalo? Co tam bylo? Co jste viděl?"
Clara: "A co když tam nic nebylo? Co když tam vůbec nikdy nic nebylo?" - "Nic pod postelí, nic za dveřmi.." "Co když se prostě jeden velký zlý Pán Času bojí přiznat, že se bojí tmy?"

Clara: "Poslouchej.. - tohle je jen sen. Velmi chytří lidé dokáží slyšet sny. Tak prosím jen poslouchej. Vím, že se bojíš, ale mít strach je v pořádku. Copak ti nikdo neřekl, že strach je super síla? Strach tě může učinit rychlejším. A chytřejším a silnějším.. A jednoho dne, se vrátíš do téhle stodoly. A v ten den, se budeš velmi bát. Ale to je v pořádku. Pokud jsi velmi moudrý a velmi silný, tak tě strach nemusí učinit krutým nebo zbabělým. Strach tě může učinit laskavým."


Zamyšlení nad tím, proč mluvíme pro sebe bylo i v epizodě Doctora Who osmé série s názvem "Listen". Je to zde zmíněno pro zápletku s tajemnou bytostí, o které se prý každému alespoň jednou v životě zdá sen, o bytosti, jež nás straší, schovává se pod postelí a pak když se zvedneme z postele nás chytí za nohu. Tuto epizodu rozhodně doporučuji shlédnout, jen ti co neviděli Doctora tak jim ujdou některé pasáže - nepochopí do hloubky smysl daných slov a rozuzlení zápletky. Každopádně jsem z celé osmé řady nadšen a těším se na další pokračování, 25.12. nám toto čekání obohatí vánoční speciál.

Doctor si kladl otázku proč mluvíme nahlas když jsme sami - odpověď je mnohem prostší, prostě jsme zvyklý mluvit nahlas a sem tam mluvíme i na rostliny či naše mazlíčky - ti jsou také živí. :D Když mluvíme sami pro sebe vlastně uvěžujeme nahlas, někdy mluvíme v myšlenkách, jindy šeptáme a jindy mluvíme nahlas - když jsme sami není nikdo kolem, kdo by nás považoval za blázna, tak proč si nezauvažovat nahlas? :D A teď vážně, kdo "trpí" samomluvou, tak dle mého není blázen, pouze, jak jsem řekl, uvažujeme nahlas. Na to většina lidí není zvyklá a tak to nazývá bláznostvím, obvykle ale ti co mluví pro sebe jsou inteligentní, utřiďují si myšlenky či se připravují na důležitý hovor.

Dle mého názoru je ale zajímavější záhada než-li příšera z podpostele a mluvení nahlas něco jiného.. Zajímalo by mě proč bývají kouty bytů zaplněny. Vodiče mívají kulatý tvar, aby se energie rozprostřela po vodiči, když je vodič destičkového tvaru energie se soustředí v okrajích. Máme-li rohy stolu "ostré" radí se ve Feng Shuei dát na okraje krystaly pro zjemnění energie. Ale proč je tomu tak u rohů bytu, že bývají zaplněné? :D

~ Váš Doctor

Fenomén indigové barvy - Carolina Hehenkamp

20. prosince 2014 v 19:34 | Doctor |  Oblíbené Knihy
Tato kniha vypráví o dětech dnešní doby, které jsou něčím zvláštní, pro někoho připadají nezvladatelní a možná i jako rebelové, jindy jsou až moc zvídavé či uzavřené, nějakým způsobem zvláštní a nezapadající do dnešních norem a vzorů světa. Jsou nazývany "indigové" podle charakteristické barvy, jež mají v auře, neznamená to ale, že nemohou mít v auře i jiné barvy, jen tato je pro ně charakteristická. Některým skeptikům připadají možná jako nevychované a nijak zvláštní, narozdíl od jiných lidí však tuto osobnost mají pořád - od narození a není způsobeno špatným vychováním či vnějšími okolnostmi, své vlastnosti mají vrozené a chování se mění maximálně se špatnou výchovou (následná uzavřenost či naopak agrese, nemění se ale osobnost) - špatným pochopením situace.
Názor na knihu:
Před tím, než jsem dostal do rukou tuto knihu jsem četl knihu Léčení s Anděly od Doreen Virtue, zde jsou vypsány některé vlastnosti a charakteristiky vtělených bytostí, zmíněny jsou v knize i indigové děti, ale opravdu jen okrajově. Tehdy jsem jako člověk nezapadající svým způsobem myšlení, až příliž odlišném od většiny dětí i dospělých (naopak s některými dospělými si rozumím jako bychom se znali léta), hledal odpovědi na to proč nezapadám, ale neseděli na mě příliš charakteristiky z knihy Léčení s anděli, o indigových jsem se ale snažil dozvědět více, jakmile jsem knihu začal číst, nemohl jsem přestat, protože skoro 90% knihy na mě sedělo přesně. Je skvěle napsaná a při sepsání knihy autorka spolupracovala i s vědci, psychology, učiteli a vychovateli, tedy s každým, kdo měl zkušenosti s těmito dětmi. Kniha je tedy doplněna i o vědecké poznatky, vysvětlivky, příběhy a osobní zkušenosti. Jsou zde vypsány i typy škol, které vyhovují specifickým podmínkám těchto dětí a informace o tom, jaké stravování je doporučeno. Je zde zmíněna i řasa Ganja - jež je prý zakázána, obsahuje velké množství minerálů, vitamínů, antioxidantů atd.. Kniha obsahuje mnoho informací, které jsou potřebné a skvěle vysvětlené a sepsané tak, aby jste plně pochopili tyto děti, jaký mají úkol a jak s nimi vystupovat. Knihu určitě doporučuji!

Vypíšu zde některé informace z knihy a dám odkazy ohledně indigových.

 • Z knihy mi například vyplynulo, že indigové děti obvykle milují emoce, dospělý by měli být pro děti vzorem, ale měli by umět přiznat i nějakou chybu či problém a snažit se ho dle možností dítěti vysvětlit. Dítě obvykle v situacích, kdy mají rodiče konflikt strhávají nějakým způsobem pozornost na sebe - jsou inteligentní, předstírání či neupřímnost rychle prohlédnou.
 • Vnímají velmi citlivě styl a tón, kterým s nimy či ostatní lidé mezi sebou hovoří a citlivě na to reagují.
 • Chtějí aby s nimi bylo zacházeno a hovořeno jako s vyspělými bytostmy (jako sobě rovnými), jakými opravdu jsou. Pak se s nimi dá dobře vycházet, v opačném případě se setkáte s negativním postojem.
 • Obvykle jsou na svůj věk až příliš zvídavé a inteligentní.
 • Často kladou na sebe i na jiné příliž velké nároky a jsou perfekcionistické.
Další vlastnosti, které jsou vypsány i z knihy se můžete dočíst ZDE.

Děti se podle zájmů a charakteristik mohou rozdělit na 4 typy:

Humanista
Bude pracovat s davy, bude jim sloužit a sice jako lékař, právní zástupce, učitel, obchodník či politik zítřka. Je často hyperaktivní, extrémně společenský, nenechý si ujít příležitost pohovořit s každým, všude a vždy, je nadmíru přátelský. Má vyhraněný vlastní názor, ale nechá se snadno rozptýlit a dělá rád tisíc věcí najednou. Také je to knihomol a není příliž svázán fyzickým tělem.

Koncepcionalista
Je více zaměstnán projekty než lidmi. Bude pracovat jako architekt, designér, astronaut nebo pilot zítřka. Má často velmi atletickou postavu a nosí v sobě jistý kontrolní vzor. Jinými slovy má sklon kontrolovat otce či matku, což s sebou může přinášet velké těžkosti. Má rovněž tendenci k závislostem (drogy v mladistvém věku).

Umělec
Je citlivý a často malého vzrůstu. Je učitelem a umělcem zítřka. Ať dělá cokoliv tato činnost leží ve tvůrčí oblasti. Ve věku mezi čtyřmi a deseti lety se pokouší hrát na všechny možné hudební nástroje, je kreativní v nejrůznějších oblastech, často ovšem jen pět nebo deset minut. Teprve ve věku dospívání si zvolí jasný směr a dokáže se koncentrovat.

Interdimenzionalista
Je větší než ostatní indigové děti, často velmi velký. Když bude mít dva roky, můžete mu vyprávět cokoli a on vám na to řekne: "Já vím, já už to znám, nechej mě na pokoji!" Přináší na Zemi nové filosofie, nové myšlenky a nová náboženství. Může mít potíže se společenskými styky, protože se do společnosti zařazuje ještě obtížněji než ostatní tři typy.
Rozdělení lidí podle životní barvy v auře:

Červená osobnost
Projevuje se svou smyslovostí a svým fyzickým tělem. Žije tady a teď plná odvahy, síly a sebedůvěry a věří jen tomu, na co si může sáhnout, co slyší, cítí nebo vidí. Nemyslí abstraktně a miluje fyzické aspekty života. Miluje "činy", staví kostely, organizuje slavnosti, tančí a zpívá ráda v nějaké skupině. Vždy dává přednost tělesným výzvám před výzvami emocionálními a duševními. Nejraději má tvůrčí činnost a pomáhá jiným uskutečňovat jejich myšlenky. Červená osobnost může být čestná a přímá, ale také špatně laděná a cholerická. Je bojovná, měla by se ovšem naučit vybíjet svou zlost například sportem. Má dobře vyvinutý pud sebezáchovy, disponuje obrovskou energií a vytrvalostí. Je optimistická, důvěryhodná, plná chuti do života a loajální, může být rovněž ale zlá, frustrovaná, explozivní, úzkoprsá a umíněná.

Oranžová osobnost
Oranžová osobnost vyhledává senzace, miluje vzrušení, riziko a tělesné nebezpečí. Aby cítila, že žije, zachází až do krajnosti: životní zkušenost a prožitek smrti, ale prosím s pořádnou dávkou adrenalinu! Oranžová osobnost je realistická a nemá ráda spirituální koncepce. Dokáže dobře odhadnout situace i lidi a duševně se na ně připravit. Své sny většinou uskutečňuje, má odvahu, sebedůvěru a umí zachraňovat ostatní z nebezpečných situací. Ale dokáže být rovněž egoistická, egocentrická a bez soucitu. Nemá ráda vlídné povahy, které kladou důraz na city, umí být chladná a nepřístupná. Náplní jejího života je přežít dobrodružství a nechce, aby jí v tom někdo omezoval.

Žlutá osobnost
Je to dětinská osobnost mající hravé povahové rysy. Je naplněna humorem, ráda se směje, vidí život jako radost a nebere ho příliž vážně, nýbrž zcela volně s humorem. Vnáší do života lehkost a spontálnost. Chce se líbit a chce, aby si jí okolí všímalo. Je to přítel pro všechny. Současně je to osobnost citlivá, lehce zranitelná a nesmělá. Je podnikavá a potřebuje hodně pohybu a her, jinak ji hrozí nebezpečí závislosti. Žlutá osobnost je kreativní a umělecky nadaná. Zvířata milují "žluté" lidi. Žlutá osobnost vycítí, že má někdo starosti, nechce se ale do nich nechat vtáhnout. Působí léčivě svým intuitivním kontaktem. Rebeluje, nemá vlastní disciplínu, má strach ze zodpovědnosti.

Zelená osobnost
Zelená osobnost je velmi inteligentní, energická a veselá, organizovaná a efektivní, rychle myslí. Miluje myšlenky a koncepce, ale žádné detaily. Má ráda výzvy a rizika, má silnou vůli a ráda diskutuje. Musí mít vše pod kontrolou, jinak je frustrovaná, stresovaná a plná starostí. Chtěla by všemu rozumět a vše poznat a miluje duševní výzvy. Chce vědět všechno, rychle se učí a hromadí diplomy. Je ctižádostivá a často je to "workoholic".

Modrá osobnost
Modrá osobnost je osobnost milující, posilující a podporující všechny kolem sebe. Žije srdcem a emocemi. Má mateřskou energii, stará se o ostatní, je poradkyní, je oporou. Je přirozenou učitelkou nebo ošetřovatelkou. Pro přátele má všeho nazbyt, má ale sklon k tomu starat se příliž mnoho o jiné a sama pak často onemocní. Je citlivá, starostlivá, a proto je to také dobrá hostotelka. Je to emotivní osobnost, která se rozpláče, umí bezvýhradně milovat a má silnou intuici. Akceptuje a promíjí a vidí v člověku jen to nejlepší. Často je označována "příliš milá" a musí se učit říkat "ne". Snadno se dokáže naladit na osoby a situace, vnitřně ví, co se děje a je velmi spirituální. Následuje svou víru a umí dobře přesvědčovat. Chce, abychom ji milovali, zná ale velmi dobře také problémy se sebedůvěrou a pocity viny, stejně jako roli oběti, soucit se sebou samým a mučednictví. Může trpět depresemi a musí se proto naučit milovat sama sebe. Miluje vztahy a je romantická.

Indigová osobnost
Indigová osobnost je velmi spirituální, má vnitřní cit pro pravdu života. Zná všechny staré mystické nauky, je velmi citlivá a ví, že my všichni jsme duchovní bytosti. Materiální skutečnost a hmota jsou pro ni iluzí, ví, že život je božská energie, že vše je vlastně vědomí a energie. Je uvědomělá, bystrá, kreativní a nezávislá, žije podle vyšších principů. Je zvídavá a touží po vzdělání, vyhledává vědění, aby prověřila svou vnitřní pravdu. Dělá to, co považuje za správné. Sociální nátlak nebo vydírání na ni nepůsobí. Nezná žádné koncepce viny nebo trestu, je čestná. besprostřední a nenechá se tlačit do nějaké normy. Není snadné ji zmanipulovat. Je prudká a otevřená, má mnoho pochopení pro to, být člověkem. Neřeční příliš, raději ustoupí, život vidí jako jednu velkou zkušenost. Může být bázlivá a dezorientovaná, může se cítit ztracená a izolovat se. Běkdy se cítí na světě cizí, je často zmatená z pozemských věcí a těžko ji chápeme. Musí důvěřovat svému vnitřnímu hlasu a ten také následovat.

Fialová osobnost
Fialová osobnost je dynamická a charismatická. Je to vůdce, který chce zachránit planetu. Musí teď jen svou životní úlohu aktivovat a žít. Má velkou emotivní hloubku a je naplněna soucitem pro celý svět. Miluje hudbu, pomáhá mu léčit se. Je to osobnost vizionářská. Miluje cestování, jiné kultury a potřebuje mnoho volnosti. Dokáže "vidět" do budoucnosti (např. vidí obraz dříve, než vznikne). Je si jistá tím, že Země přežije a má pro lidstvo poselství. Poznává vyšší perspektivy, často je ale zneuznaná. Považují ji za idealistického snílka. Chce se nacházet v centru dění a umí být také narcistická, arogantní a pompézní. Umí dělat mnoho věcí současně nebo být duševně naopak jako ochromená. K dosažení vyrovnanosti potřebuje meditaci. Věří, že vše musí jít hladce a doufá v universální pomoc.


Význam slov:
Emoce znamená doslova "energie v pohybu" (energy in motion). Tento pojem vychází z latinského "movere", což znamená pohybovat se. Zatímco pocit je vědomou zkušeností nějakého požitku, emoci pociťujeme jako silný vnitřní pohyb. Emoce je zkušeností energie, která se pohybuje naším tělem a vytváří jak duševní tak tělesné reakce. Sama o sobě je emociální energie neutrální. Teprve vnímaný požitek a tělesná reakce dělají z emoce pozitivní nebo negativní, a teprve naše myšlenky ji dají význam.

Nadání
1. Všeobecné intelektuální nadání nebo inteligence zahrnuje:
- rychlou chápavost
- dobrou schopnost učit se
- prostorovou představivost
- vysoký paměťový výkon
- schopnost dosahovat zvláštních duševních výkonů v mnoha oblastech, jakými jsou přírodní vědy, jazyky nebo logické myšlení (např. hra v šachy)

2. Hudebně umělecké nadání
- zvlástní vlohy k malování, hře na hudební nástroj či zpívání, hraní divadla, psaní básní

3. Psychomotorické nadání
- oblasti kde záleží na zručnosti či tělesné šikovnosti - např. ve sportu (př. tanec) nebo v jemné mechanice (např. kutilství)

4. Sociální nadání
- schopnost jednat dobře s lidmy a schopnost vcítit se, působit na ně vyrovnaně nebo jim pomáhat

Kreativita
- schopnost spojovat spolu myšlenky, informace a věci originálním, to znamená neobvyklým a novým způsobem. Kreativní výkony vykazují několik typických charakteristických znaků:
1. Divergentní myšlení - myšlení rozbíhající se do nejrůznějších směrů myšlení, které se nespokojí s nejbližším řešením problému, nýbrž objevuje neobvyklé cesty řešení.
2. Originalita - jedinečnost idejí, které označují něco zvláštního, vůbec ne každodenního. Fantasie kreativního člověka častokrát překračuje hranice dosud možného a vede do nových, nepoznaných oblastí.
3. Flexibilita - duševní obratnost, která způsobuje, že člověk může rychle přepnout na různé myšlenkové roviny a problém může pozorovat hned z několika zorných úhlů.


Zajímá-li vás, jestli jste nebo někdo ve vašem blízkém okolí je indigové dítě, je v knize napsán i test, na internetu jsem jej našel také - odkaz ZDE.

V případě zájmu dozvědět se více, doporučuji si přečíst tuto knihu, protože obsahuje snad skoro vše, co je potřeba vědět.

Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část

18. prosince 2014 v 19:46 | Stvořitel |  Filmy
Ahoj lidi,
před nějakým časem, pár týdnů zpět, (jeden nebo dva) jsem byl opět v kině. Opět s mým bratrem a opět nelituji. Jsem rád, že jsem se tam smím opět vypravil.

"Celej rok jsem se na to těšil..."

Rok vadání: 2014
Žánr: Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller
Knižní předloha: HungerGame: Mockingjay

Děj: Jedná se o třetí a také předposlední díl (filmové zpracování) příběhu o Katness a ostatních, které jistě znáte z předešlích dílů. V tomto díle se vede jakási bitva mezi "protestanty" a Kapitolem (Tak jsem to tedy pochopil já). Hlavní myšlenkou a krokem, dle mého, bylo hlavně zachránění Peety, jenž se povedlo, ale jistý háček tu je...

Dojmy a hodnocení: Byl jsem poměrně nadšen, film měl hezké efekty, překvapivý děj i scény a celé mi to přišlo takové dobré. Ano, na film jsem ochoten se podívat opět, ale do kina na něj bych znovu nešel.
Osobně si myslím, že určité scény tam byly pouze na vyplnění a zklidnění předeších scén, ale myslím si, že by filmu asi moc neublížilo, kdyby byl o trošičku akčnější.
Ale celkový dojem je pro mě dokonalý, nemá chybu.

Musím také zmínit, že jsem se často nemístně smál a tím rozesmál celý sál, ač scéna byla spíše brekuhodná. Smál jsem se jenom proto, že jsem to co se staně předpovídal zprávně.

Doporučení: Určitě si to zařeďte do filmů co máte zkouknout, vlastně myslím tím všechny, díly pokud jste je neviděli. Ten příběh je propracovaný a mě se skutečně líbí. Je originální a takový, jaký by měl příběh i film být.
Každopádně, napište mi co si o filmu myslíte.. nebo chystáte se na něj také do kina?

A nazávěr song, kterému jsem propadl:

Vzpomínka

17. prosince 2014 v 17:12 | Stvořitel |  Pan S - "Deníček"
Ahoj,
Máme krátce před Vánoci, ano, již za pár dní všichni budem sedět u stromečku pohromadě s rodinou a radovat se z dárků a radosti, kterou druhým uděláme.
A protože, věřím, že se většina z Vás na Vánoce skutečně těší, musím se s Vámi podělit o vzpomínku, na kterou jsem si za poslední pár let vůbec nevzpoměl.
Mohlo se to stát tak 6-7 (možná i víc) let zpátky, zhruba v tento čas před Vánoci. Byl jsem málé škvrně a shodou okolností jsem před časem zjistil, že Ježíšek je vlastně pouze symbolem Vánoc a dárky si nadělují členi rodiny...
Nu, umínil jsem si tedy, že chci mamce něko koupit, proto jsem s taťkou šel do obchodu. Ale vysvětle dítěti, že dárky by měli být spíše praktické, než ty kreté někam jen položíte a práší se na ně (moje vidina dárku dnes: originální, ten jenž využiju v každodenním životě). Ale o vysvětlení mi to se nikdo nesnažil.
Fakt, že jsem neměl tušení, co své milované
mamince dát, jsem projenoval velice nápadně. Pak mi do očí vpadla ale keramická postavička ježečka (tou dobou jsem ježky miloval), chtěl jsem jí ho darovat stůj co stůj a hle, můj uplně první dárek byl na světě.
A máme ho doma do dnes, je sním spjata spousta dalších vzpomínek, na které jsem více než hrdý.
A to je asi vše, co jsem Vám chtěl říct, o co jsem se s Vámi chtěl podělit.
Váš Stvořitel :)
Konečně ve Vánoční náladě :D.

Doctor Who online - odkazy

14. prosince 2014 v 17:31 | Doctor |  Info
Mnozí určitě hledají a neví kde se dá shlédnoud DW online či některé Spin-offy, miniepizody a jiné doplňující seriály. Zde jsou tedy nějaké odkazy, musím jen dodat, že jsem tyto odkazy sdílel z fb stránky The children of Gallifrey SK/CZ, i když mnohé z nich znám a používám, tento seznam je kompletnější a přidávám jej zde i pro ty, co fb nemají. ;)

Online & Live
http://www.filmon.com/tv/bbc-one - horší kvalita obrazu, při velké sledovanosti se objevují lagy
http://www.vipleague.se/sports/uk-tv.html#selected (http://www.vipleague.me/…/uk-tv---bbc-1-live-stream-online.…) - 3 linky na různé kvality, hodně reklam, ale zato lepší zvuk a obraz
http://www.bbc.co.uk/iplayer + Hola Unblocker (rozšíření do prohlížeče)
http://freetvall.com/video/3D7RG2BY8AAU/BBC-ONE

Online & titulky (cz) /případně dabing/
http://www.sledujuserialy.cz/doctor-who (je možné, že zde chybí po rekonstrukci nějaké díly, doporučuji tedy kontrolovat názvy epizod s jejich pořadím - zde mají aj názvy a pořadí epizod sepsané, dříve zde byl ke shlédnutí i Torchwood a Lexx)
http://sledujemeserialy.cz/category/pan-casu-doctor-who/
http://www.teevee.sk/uvod/
http://www.serialycz.cz/2011/12/doctor-who/
http://www.xserialy.cz/category/doctor-who
http://topserialy.cz/category/doctor-who/
http://doctorwho79.webnode.cz/

Online & titulky (cz) - Classic

Online (eng)

Online (eng) - Classic

Vedlejší pořady (Confidential, Proms...)

Spin-offy
Sarah Jane Adventures: https://kickass.to/the-sarah-jane-adventures-seasons-1-2-an… - Titulky si googlete pomocí "Sarah jane adventures s00e00 titulky" a měl by to být první odkaz, a ten vést na titulky.cz
Torchwood: http://www.teevee.sk/serialy/torchwood

Doctor Who (Pán času) - Úvod a rozpis seriálu

13. prosince 2014 v 17:33 | Doctor |  Info
Doctor Who nebo-li u nás "Pán času" je britský sci-fi seriál, zároveň je jedním z prvních sci-fi seriálů, kolébkou ostatních sci-fi seriálů/filmů/myšlenek - jako například Star Treku (myšlenka kyborgů) a Matrixu (myšlenka a název). Také je známý tím, že je to nejdéle vysílaným seriálem - 23. listopu roku 2013 oslavil 50. výročí a krom tohoto má i další ocenění v Guinessově knize rekordů - například herec Doctora Who Matt Smith - představitel jedenáctého Doctora má ocenění "nejmladšího herce Doctora Who".
Hlavní postavou je Doctor, jež vždy je vždy v čele pozornosti, vedení a problémů. Pochází z mocné a vznešené rasy Pánů Času jejichž domovská planeta se nazývá Gallifrey a nachází se v konstalaci Kastelborouru. Také se jí přezdívá "Zářící svět sedmi systémů". Doctorův příběh začíná tím, že je vyhnán z Gallifrey a se svou vnučkou Susan v ukradené TARDIS (vesmírná loď cestující napříč časem a prostorem) přistanou na Zemi v 60. letech - právě zde se zasekl tzv. chameleonní obvod, jenž umožňuje změnu vzhledu podle období a místa, kde se nachází, díky tomu má vzhled policejní budky. Následně se ale nemohou dostat s unesenou Barbarou Wrightovou a Ianem Chestertonem zpátky na Zemi do správného času a místa odkud pocházejí, od té doby Doctor cestuje se společníky a pomáhá tam, kde ho je potřeba.
Rozlišuje se a dělí na klasické a obnovené série. Klasické začínají od prvního Doctora (William Harnell) a končí s osmým Doctorem (Paul McGann) - s devátým (Christopher Eccleston) začínají obnovené série a pokračují do současnosti s dvanáctým Doctorem, jehož hraje Peter Capaldi.

Seriál obsahuje mnoho jedinečných a originálních prvků a myšlenek. Má velice propracovaný a složitý děj a většinou opravdu dobře promyšlené postavy. Zajímavostí může být, že měl být původně vzdělávacím seriálem pro děti, ale po dílu s Daleky začal být více pro dospělé. Ohledně myšlenek také zmíním například "živé slunce" (S3E07 - 42) a z ras, o nichž se můžete jinde doslechnout tak zmiňuji Reptiliany. Celý seriál je prodchnut citáty a myšlenkami někdy až s jinotajným obsahem. Jsou zde fakta z historie, britské kultury, zároveň je to i cestopisné "po sci-fi způsobu" :D, jsou zde fakta či teorie z chemie (S3E07 - 42 "exotermická reakce") a fyziky, seriál jde i do hloubky co se týče emoční a psychologické či morální stránky.

O Doctorovi, technologiích, vládních organizacích a Pánech Času:

O Pánech Času:
Rasa Pánů Času například se umí vyhnout smrti tím, že zregeneruje, jestli dotyčný zregeneruje záleží na jeho rozhodnutí a také na tom, jak rozsáhlá a smrtelná dotyčná zranění byla, když budou opravdu vážná a smrtelná a nestihne regenerační proces včas může dotyčný zemřít nadobro (např. pád z opravdu velké výšky, sežehnutí obou dvou srdcí). Páni Času mají dvě srdce. A celkový věk každého Pána Času je rozdílný a dosti dlouhý pokud si dávají pozor a mají dosti regenerační energie.
Každý Pán Času má udělen cyklus o 13-ti regeneracích a po nich již zemře nadobro, pokud si nevyslouží u rady Pánů Času nějaké regenerace či dokonce nový cyklus navíc.
Děti z Gallifrey v 8 letech odcházejí od rodin v osmi letech k zasvěcení a pak do Akademie. Každý z nich uzřel "věčnost" - "nezměrný rozkol, díru v předivu reality, skrze celou lze vidět celý vír - surovou díru časoprostoru". Některé děti se inspirovali, některé utekli a někteří se zbláznili. Doctor byl ten co utekl a Master se zbláznil.
Ohledně osudovosti jmen:
Každý Pán Času co ukončí studium a zkoušky si zvolí jméno, které ho má charakterizovat a s ním složí i slib, jímž se pak řídí.
Doctorovo jméno zmiňovat snad nemusím. ;D Jeho slib je řečen v 50-ti výročním dílu "The Day of the Doctor": "Nikdy nebýt krutý či zbabělý, nevzdávat se a neustupovat."
Master si zvolil toto jméno, jméno obou z nich v překladu znamená i titul, významově do Češtiny si říká Vládce. U Mastra se ví jistě jen to, že mají s Doctorem nějaký velice blízký vztah. Ví se, že spolu vyrůstali na Gallifrey jako děti, ale nikde není úplně jasně řečeno zda se jedná o jeho bratra nebo jen přítele, i když podle některých dokladů měl původně být jeho bratr, ale epizoda v níž to mělo být řečeno nebyla natočena.
Každý Pán Času mívá i pravé jméno, Doctorovo pravé jméno zná jen opravdu vyjímečná osoba, jinak na Gallifrey si přezdíval Theta Sigma. Master se jmenuje Koschei.

O TARDIS a technologiích:
TARDIS kterou má Doctor je model 40. Schopností TARDIS krom cestování v čase a prostoru je i překlad jakýchkoliv jazyků, podle toho kde se nachází. TARDIS je určena původně pro více pilotů (mám tušení, že ta Doctorova pro 8), jen Doctor ji řídí sám. Také je velice podstatné zmínit, že "vypadá ze vnitř větší", ve skutečnosti je vnitřek TARDIS v jiné dimenzi a proto, je tak prostorná. To je technologie, jež je mimo jiné pro Pány Času význačná.


Slovníček pojmů a fakta:
Slovo a název vesmírné lodi TARDIS je acronym, jež vymyslela Doctorova vnučka Susan, je řečen již v prvním (classickém) díle.

T-Time
A-And
R-Relation
D-Dimension
I-In
S-Space

Torchwood je anagram k seriálu Doctor Who. Původně mělo být natáčení nových dílů DW maskováno pod tímto názvem, později tento název zakomponoval režisér Russel T. Davies do obnovených sérií jako tajnou organizaci pod záštitou OSN pro obranu Země před mimozemskými organizacemi, výzkum a sběr mimozemských technologií založenou královnou Victrorií roku 1879. Je to i spin-off seriálu Doctor Who o 4 sériích, ale neplánuje se zatím jeho pokračování.

UNIT je vojenská organizace působící pod záštitou OSN pro boj proti paranormálním a mimozemským hrozbám na Zemi.

U - United
N - Nations
I - Intelligence
T - Taskforce


Představitelé a regenerace:
Doctor
1. William Hartnell (1963-66)- první Doktor
2. Patrick Troughton (1966-69)- druhý Doktor a první regenerace
3. Jon Pertwee (1970-74) - třetí Doktor a druhá regenerace
4. Tom Baker (1974-81) - čtvrtý Doktor a třetí regenerace
5. Peter Davison (1982-84)- pátý Doktor a čtvrtá regenerace
6. Colin Baker (1984-86) - šestý Doktor a pátá regenerace
7. Sylvester McCoy (1987-89) - sedmý Doktor a šestá regenerace
8. Paul McGann (1996) - osmý Doktor a sedmá regenerace
9. John Hurt (2013) - válečný Doktor, který vypil jako osmý Doktor lektvar sesterstva Karnu, jenž mu pomohl započnout regeneraci. Přesto je válečný Doktor (abychom nepomíchali číslování) a tedy osmá regenerace
10. Christopher Eccleston (2005) - devátý Doktor a devátá regenerace
11. David Tennant (2005-10) - desátý Doktor a desátá regenerace
12. Meta krize - lidský Doktor, biologická meta krize, regenerační energie, kterou mohl využít Tennant na změnu byla odčerpána do náhradní ruky, z které vyrostl lidský Doktor, a tedy jedenáctá regenerace.
13. Matt Smith (2010-13)- jedenáctý Doktor a dvanáctá regenerace
14. Peter Capaldi (2014 - ?) - dvanáctý Doctor a třináctá regenerace

Master
1. Roger Delgado (1971-73) - první Master
2. Peter Pratt (1976) - druhý Master a první regenerace
3. Geoffrey Beevers (1981)
4. Anthony Ainley (1981-89) - třetí Master a druhá regenerace
5. Gordon Tipple (1996) - čtvrtý Master a třetí regenerace
6. Eric Roberts (1996) - pátý Master a čtvrtá regenerace
7. Derek Jacob (lidská podoba - profesor Yana) (2007)
8. John Simm (2007-10) - šestý Master a pátá regenerace
9. William Hughes (dětská podoba na Gallifrey) (2007) - první Master
10. Alex Macqueen (audio) (2012)
11. Michelle Gomez (Missy) (2014 - ?) - sedmý Master a sedmá regenerace


Pár slov ohledně článku: Tento článek jsem zpracoval pro lidi, co začínají se seriálem a chtějí si přečíst krátkou charakteristiku či si potřebují ujasnit některé informace, seriál je jinak mnohem obsáhlejší, složitější a některé věci se prostě člověk dozví nejlépe, když se na seriál sám podívá nebo si dohledá další informace tam, kde se na ně přímo zaměřují. ;)

Nějaké příklady webů zde:
Officiální weby seriálu:
~ Doctor

Vzestup do 5D - nějaké podklady

8. prosince 2014 v 20:52 | Guardian |  Zamyšlení, Esoterické
Někteří možná potřebují další informace či veděčtější podklady k této události, nějaké zde jsou. Pojďme se na ně podívat. ;)

Jeden z možných způsobů vzestupů lidské bytosti je zachycen i v SGA (StarGate Atlantis). Zde je video:

Vědecké + esoterické vysvětlení toho, co se odehrává:
A tu je další dokument - od Plejáďanů. Zde je vysvětleno proč vznikl na Zemi život a co bylo s ní zamýšleno. Historie, jak se to dělo a bylo nám to skryt

Zde si můžete aktivovat vaši DNA (jsme kódováni zvukem a obrazem):


Kdo má fb může se i podívat, že Slunce již svůj proces začalo: https://www.facebook.com/video.php?v=753760534671172&set=vb.118107518236480&type=2&theater.