"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Červenec 2015

Free! (anime)

27. července 2015 v 21:50 | Doctor & Stvořitel |  Oblíbené Anime
Zdravím,
napsat tenhle článek jsem se dlouhou dobu nemohl dokopat.. :D Nicméně, je to Anime, jež jsem oblíbil.. - nejlepší jsou ale stejně ty vtipy (a SNK crossovery) na to dělané. :D

Pokud hledáte anime na odreágování - nenáročné na přemýšlení u kterého se zasmějete (mnohdy i kvůli absurditě či střeštěnosti) zaměřeného na pocity a plavání - pak se koukněte na toto anime. ;)
Hodně lidí toto anime odsuzuje, já musím říci - i přes některé úseky značně tíhnoucí k Yaoi (Yaoisti by více Yaoi jistě uvítali), já jsem se bavil. :D


Jméno anime: Free!
Jméno následující série: Free!: Eternal Summer
Žánry: komedie, sportovní, střední škola, ze života, sociálně psychologický

Stručná charakteristika:
Haruka miluje pocit vody a rád v ní plave. Na základní škole se se svými přáteli Rinem, Nagisou a Makotem zúčastnil plaveckého turnaje, který společně vyhráli. Pak šli však každý svou cestou.
Na střední škole, kam 3 z nich společně šli, se rozhodnou společně obnovit plavecký tým. Ukáže se i čtvrtý člen jejich týmu, Rin, který studoval v Austrálii, a vyzve Haruku na závod. Později se ukázalo, že se vrátil, aby Haruku porazil v závodě v plavání. Ale proč to chce udělat a co způsobilo jeho změnu v chování?

Postavy:
Haruka Nanase - ten jež, je středem pozornosti, podivín, zprvu nedává najevo skoro vůbec emoce
Makoto Tachibana - nejlepší kamarád Haruky, milý, přátelský, loajální
Rin Matsuoka - Harukův nejlepší kamarád, pevně jde za svými cíly, opak Harua - je energický
Nagisa Hazuki - chová se jako dítě a je zženštilý, ovšem jeho chování je vtipné
Ryuugasaki Rei - nový kamarád Makota, Nagisi a Harua, intelektuál a nejde mu plavání, motivuje ho krása z plavání Harua
Miho Amakata - učitelka ze střední, pomáhá teamu
Gou Matsuoka - sestra Rina a manažerka teamu
Aiichiro Nitori - stalker Rina :D, nemá sebevědomí, jeho vzor je Rin
Goro Sasabe - rozvažeč pizzi a bývalý plavecký trenér na základní škole (významnější roli má až v druhé sérii)
Sousuke Yamazaki - Rinův dávný přítel z dětství, staví se do pozice ochránce Rina, nemá rád Harua, vůči ostatním se jeví v pohodě, ovšem vůči Haruovi je chladný místy až agresivní (objeví se na scéně až v druhé sérii)


Odkazy:
První série je online pouze zde: http://www.hns.moe/anime/free
Ke stažení:


Free! Information - some other languages:

EN subtitles - anime online - first season:

Second season - subtitles for some other languages:
Moje oblíbená znělka :D

----------------------------\\ Spoilers inside :D //--------------------------------------------------

Charakteristika:
První série
Haruka miluje plavání, vodu a pocit z ní. Na základní škole vždy plaval pouze volný styl a nerad se účastnil jiných závodů. Ovšem měl také přátele Rina, Makota a Nagisu jež ho v plavání podporovali a Rin chtěl, aby neplaval jen "pro pocit z toho, že plave". Bylo pro něj nepochopitelné, že nemá žádný vyšší cíl s jeho talentem. A tak jednou ho donutil, aby se společně zúčastnili školního turnaje - "pro team". Turnaj společně vyhráli, ovšem tím skončila i jejich společná cesta, protože následně každý z nich musel na nějakou střední a Rin se rozhodl pro plaveckou školu v Austrálii.

Na střední se společně sejdou Makoto, Haru i Nagisa - rozhodnou se pro založení plaveckého klubu, aby Harua donutili zase plavat. Nakonec ho přemluví, ale potřebují nového člena. Tím novým členem bude nakonec Rei - kluk jež chodí na atletiku ovšem při podávání perfektních výkonů se hodně soustředí na výpočty a méně na své tělo (musí se zlepšit, protože jeho výsledky nejsou nejlepší). Jednoho dne Haru potká ve městě Rina, zjistí, že chodí na zdejší plavecký bazén. Haru chce dát do pořádku vztah, jež se mezi ním a Rinem jednoho dne pokazil a on si to dává za vinu. Jak události jdou, tak se sřetávají čím dále častěji a mezi nimi to čím dál více jde na ostří nože. Rei se nakonec přidal k teamu "Iwatobského plaveckého klubu", ovšem jediný styl, jež dokáže plavat je motýlek, a aby jejich snahy nepřišli vniveč, musí zvítězit v nějakém plaveckém turnaji.
Jak to dopadne se podívejte sami. ;D

Druhá série
I zde se něco změní, Rin se setkává se svým starým kamarádem z dětství. Sousuke Yamazaki přijel do města a plave v teamu s Rinem, Rin mu vypráví o Haruovi a dalších jeho přátelích. Sousukue si myslí, že Haru ho odvede od jeho cílů (stát se olympionickým plavcem a pokračovat ve stopách svého otce) a to také dá Haruovi najevo. Včele Iwatobského teamu se stane po přemluvě trenérem Goro Sasabe, tomu se zalíbí manažerka teamu a učitelka ze střední Miho Amakata. Team musí zapracovat na lepších výsledcích, protože nestačí teamu jež vede Rin a tak tvrdě trénují. Tvrdý tréning je i ze strany Rinova teamu. Jednou při speciálním tréningu Sousukeho si všimne Haru, že nemá v pořádku rameno a když se k němu nechová mile, má o něj starost kvůli turnaji. Dále se projednává v teamu, co dále budou dělat až odejdou ze střední - Haru stále nemá ponětí co dál, což Rina docela deptá...
A abych se opakoval zbytek spoilerovat nebudu. :D~ Doctor zde předává své slovo Stvořitelovi ;D

Názor:
Tak co k tomu říct, má to nádhernou anime kresbu, výborné vtipy a každý si přijde na své. Já jako milovník vody a plavání jsem byl v ráji :D a jakožto milovní Yaoi jsem byl v sedmém nebi...
Mojí oblíbenou postavou byl Rin- jaho povaha, oddanost, výbošnost... byl dokonalý...
o něco méně jsem měl rád Harua, ale to jen kvůli jeho ležérnímu postoji k věcem jako byla budoucnost. Jeho lásku k vodě a plávání a volnému stylu jsem obdivoval.
Nebyla tam vyloženě postava, kterou bych neměl rád.
Pokud chcete odpočinkovou komedii, neváhejte a koukejte :D
~ Stvořitel :3

Příběh o Caře

27. července 2015 v 17:21 | Stvořitel |  Pan S - "Deníček"
Ahoj,
omlouvám se že jsem se dlouho neozval, ale byl jsem pořád pryč v místech, kde internet prostě nebyl.

Myslím, že je tohle téma prostě ideální v mnoha věcech, a konečně jsem se odhodlal napsat to co plánuji již dlouhý čas. Chci, aby jste si toho všimli, stejně tak jak jsem to udělal já. Je pro to nejvyšší čas.

Pro začátek bych měl říct, že nesnáším davy, mám z nich strach. Nesnáším místa, kde je spousta lidí. Mám strach z cizích lidí.... a proto Vám chci povědět příběh o jedné holčině.

Tou holčinou může být jakýkoli člověk, já, můj bratr, Doctor nebo kdokoli jiný, kdokoli z Vás se může dostat do její kůže.
Říkejme tý holčině "Cara".

Cara měla sestru stejně starou a chodila s ní do stejné třídy. Díky Caře, která byla inteligentní, vnímavá a každému nápomocná, její slabší nevyrazné sestře nikdo neubližoval. Měla ji pod svými ochranými křídli a bila se za ní, kdykoli byla třeba. Jenže v tu dobu byla malé dítě, které si nic neuvědomovalo... neuvědomovala si, že je sama, že je na vše úplně sama, nevěděla že ji všichni využívají - byla navivní. Dokonce jí to ani nedošlo, když na rozlučku kterou do detailu naplánovala, přišli jen dva lidé.

Creature Island - nový CZ & SK IT server

23. července 2015 v 17:29 | Doctor |  Servery
Creature Island
je IT server jež vznikl opravdu poměrně nedávno (začalo se s jeho tvorbou ke konci června tohoto roku).
Tvůrkyně tohoto serveru se rozhodla, že server bude určen zatím pro CZ & SK komunitu, pokud se ukáže časem, že na serveru bude málo hráčů, bude server změněn a zaměřen pro zbytek veřejnosti.


Pokud máte zájem server zkusit musíte se prvně registrovat na fórum a přečíst (+ dodržovat) si pravidla serveru.
Hra se zatím testuje, tudíš očekávejte, že zde narazíte na nějaké chyby a bugy (např. chybějící textura, hra spadne).

Staff Team
Tvůrci:
- Ink & Paint Production

Administrátoři:
- Isira
- IzunaWolf
- MollyAkie

Moderátoři:
- Ashiro
- Miami


Nějaké screeny:
~ Doctor

Život ve snu a jak se ve snu odráží realita

11. července 2015 v 20:08 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Jednoho večera jdete rutinně jako obvykle spát, ulehnete do postele a chvíli přemýšlíte nad prožitým dnem, než usnete - pokud se vám to povede.

Jít spát, je něco na co se neskutečně těším, protože mnohdy se Stvořitelem raději žijeme ve snu (možná pak k článku doplní svou část nebo něco návazného napíše, když bude chtít :) ).
Mnozí si pravděpodobně myslí, že sny jsou pouhý výplod fantasie mozku nebo mají jiné teorie, ale rozhodně to se sny není tak prosté, jak to vypadá.

"It´s more like a big spectrum of wibbly-wobbly-timey-spacey-dreamy stuff." :D

Moje teoretika a názory ohledně snů

Snad nemusím nikomu říkat, že sny se dají myšlenkou ovládat - stačí si to uvědomit - že sníte, snít a při tom vaše vědomí musí být bdělé a tehdy dokážete sen ovládat. Říkám tomu: "být na jiném stavu vědomí". Když jsem já na "tomto stavu vědomí" uvědomuji si, že sním a vnímám zvuky, které v tomto reálném světě vyluzuje něco v mém okolí. Například pokud to bude nějaký mazlíček, tak mu klidně během snění v mé mysli řeknu něco ve významu: "Oi, rámusit takhle večer, když všichni spí.." :D - zajímavé a fantastické že?

Během spaní se dá i astrálně cestovat na jiné světy či mít tzv. lucidní sen - to je sen který připomíná realitu, kterou můžete ovládat a máte živé snění - cítíte na těle třeba například, že vás někdo vezme za ruku, i když v realitě se tak nestane nebo zde cítíte velice živě pocity. A některé sny mohou být vtělení do jiné bytosti nebo do našeho jiného já v jiné realitě a čase.
Například informace, co jsou zde a promyšlenost příběhu a věcí zde jsou tak dokonale propracované, že se nezdá, že by si to člověk vymyslel i když má třeba velkou fantasii - to pomáhá odhalit zda-li sen je pouhý výplod mysli nebo ve snu astrálně cestujete.

Avšak já mému lucidnímu snění tak neříkám, já tomu říkám "mít realistické sny". Protože tyto sny se nemusí odehrávat v této realitě a na této planetě a též je mi to takhle nazývat milejší. ;)
Realistický sen má tyto znaky:
- děj probíhá lineárně
- při ději snu můžete cítit nějaké fyzické či psychické podněty na sobě*
- sen má určitou logiku (zpravidla sny bývají nelogické, údajně proto, že mají vznikat v pravé hemisféře mozkové)

* Ucítili jste například, že vám někdy spadne kapka na ruku, ale obloha je naprosto vymetená, modrá a bez mráčků? Tak něco podobného se odehrává i při realistickém snění.
- Také se mohou objevit nepatrné fyzické změny - stále si nedokážu vysvětlit, co za tím je, ale je to možné. Znám lidi, co říkali, že se jim na těle objevila menší jizva v místě, kde je třeba někdo ve snu řízl - pro běžné chápání mozku je to neuchopitelná myšlenka.

Dále sny mohou mít nějaké skryté poselství, či mohou to být dokonce předtuchy. V mých snech pokud je skryté poselství je fantazií mého mozku zabudováno do snu ve formě různých přirovnání, symboliky - např. obrazových či řečnických obratů nebo je zapasováno do děje tak, aby bylo jasné, co má říci.
Předtuchové sny jsou takové, které se vám zdají o realitě dříve než-li se opravdu ve skutečnosti stanou.
Pokud se některé sny opakují a jsou příliž realistické a velice prociťované, je možné, že to o čem sníte jsou to pravděpodobně útržky vaší minulosti v jiném životě.

A víte, co je na mém snění ještě zajímavé - ve snu můžu být zároveň dvěma osobami. :) Podobně jako herec hraje dvě role současně - představte si Davida Tennanta v díle Journey´s end a budete vědět, cca jak to myslím. ;)

Říká se, že ve snech se může objevit pouze to, co jste již někde viděli - jistě jste si všimli, že se ve snu objevuje často něco, co jste viděli či máte ze svého života a této reality.
Př.: Jedete po ránu tramvají MHD, ovšem je skoro prázdná.
- nelogický prvek -> je skoro prázdná xD
- realistický prvek -> tramvaj MHD

P.S. Vize jsou podobné realistickým snům (pravděpodobně někdy se v nich i astrálně cestuje), ale dějí se za plného vědomí, aniž by jste spali.


Příklady snů

Realistický sen
Letěl jsem v TARDIS vystopovat nějaký mi hodně známý a nepravděpodobný signál, co se stahoval k něčemu hodně dávnému a nejspíš stopově něčemu Time Lordskému.

Ten signál mě dovedl až do jedné továrny sloužící i jako výzkumný ústav. Když jsem ale byl v budově, tak ten signál byl najednou nejasný a skoro vyrušen, takže jsem ho nalezl až po delším bádání po budově, ale vycítil jsem během toho společnost jiného Pána Času - přesněji Mastra. Stál jsem u přístroje, jež vydával ten signál a zjístil, že byl vyrušen signálem jiného sonického zařízení. "Tak to vyrušilo ten signál.. Jiné sonické zařízení!" Pronesl jsem nahlas a zírala na mě nějaká dáma zde pracující - nejspíše moje minulá společnice, rozhodně jsem měl pocit, že je mi nějak známá. Poté jsem vyrazil po stopě Mastra, který jinou cestou vyrazil směrem k přístroji - ta místnost totiž byla jeho pracovní a začal tam vytvářet roboty a různé pokusy k uskutečnění jeho plánů. Než jsem konečně ho vystopoval zrovna u přístroje, tak už měl vyrobeny své roboty, kteří připomínaly trochu replikátory. Master se snažil je aktivovat a roboti chtěli vše živé zničit - včetně jejich tvůrce samotného. Vypadalo to, jakoby se porouchali, ale Master tu poruchu pravděpodobně plánoval. Pak jsem začal tvořit kyselinovou směs - jednou přísadou byl dusičnan draselný a v dalších jiné různé kyseliny - celkem jedna modré, žluté a červené barvy smíchané dohromady - po smíchání reagovali navzájem zvýšením teploty asi o 500 °C a trochou bublání a prskání. Následnou směs jsem vylil na podlahu, protože roboti se mohli pohybovat pouze po zemi a pokoj byl uzavřen. Pak jsem jako Pán Času uviděl tři různé možnosti budoucnosti, které se mohou stát - v jedné Master zemře - bude to vypadat jako nehoda, ale plánovaná. A v dalších dvou Master přežije, jen bude děj jinak probíhat. V té první na mě Master volal: "Běž!.. - "Uteč!.." - poslední, co jsem uviděl, byl Mastrův smutný výraz s trochou obav, než jsem uprchl oknem (přede mnou i ta dáma, která vyšetřovala se mnou) a replikátorští roboti byli už u něj.

Sen, který jsem pak vědomně restartoval a změnil v něm dění
(poté jsem se rozhodl, aby se mi zdál sen jiné tématiky, která neměla být o zabijení a pamatuji si, že následující sen byl opravdu poklidný)
Byl jsem v nějaké kanceláři - vysoko postavené (mrakodrap) s velkým proskleným oknem, z nějž byl dobrý výhled dolů na zbytek města. Byli jsme v nějakém čase z budoucnosti na Gallifrey a povídal jsem si s nějakým Pánem Času, ptal se mě, ze kterého jsem období a já řekl, že z 11. století, stále se mě nezdravě vyptával a vypadal podezřele. A pak znenadání se mě pokusil bodnout dýkou do břicha, v prvním snu se mu to podařilo (v reálu jsem cítil, jak dýka pomalu projíždí tělem). Pro Pána Času to však není tak strašné, vzhledem k regenerační energii, ale po rekapitulačním snu jsem raději změnil scénář na to, že projela skrz jen špička a v mžiku jsem jeho dýku použil proti němu.

Normální sen - fantastické a realistické prvky (možná se pobavíte :D)
Na začátku jsem chtěl upozornit na lež, nesprávné jednání, chtěl jsem nastolit pořádek a bojovat za pravdu. To se ale hlavním zastupitelům nelíbilo, zavolali stráže a já sem nemohl utéci hlavním vchodem a tak jsem to vzal přes jídelnu/čajovnu skrze sklo a na svém létajícím stroji (Zajímavostí je, že ty stráže a budova připomínala scénu z dílu Dark Water z Doctora Who, co tehdy měl teprve vyjít. Link na video scénu - 0:37.)
Pak jsem z něj slétnul a v lese přesedlal na koně a chvíli poklusem cestoval dál, než jsem narazil na mini asassíny na vílích motýlech. Jich sem se optal na cestu a jel dál, než jsem narazil na lesní bydliště nějakého elfa, věděl jsem, že tam nemám, co pohledávat, a že mě zřejmě bude chtít zabít, jakmile mě uvidí, ale i přesto jsem tam šel a prozkoumával terén okolo a jestli tam není. Zvenčí z jedné strany jsem skrze křoví zahlédl asi 5 jednorožců, jeden vypadal zraněn či mrtev a další byli u něj. Když v tom přede mě vyskočil vlk: "Vypadni, tohle je moje loviště, zde není místo pro dalšího vlka.." V tom jsem si uvědomil, že vidí na mě asi vlčí podstatu a já se rozhodl toho škodného vlka zpacifikovat a hodil jsem jej přemoženého a svázaného do domu toho elfa. Ten elf byl moderní, protože měl pod zemí i elektrické vedení. :D Bylo to úžasné, a zajímavý pohled - vše jako bych pozoroval jinýma, ale svýma očima a mapoval terén, rozhlížel se, vše vypadalo reálně, i když tam byli prvky fantasie a této reality. Pak jsem utíkal dál a viděl zvláštního koně s normálním, ten zvláštní připomínal nějaké lego či špatný vtip modeláře ve hře - byl divoký a nedal by se ochočit, pak jsem šel dál a potkal asassína (normal velikost), zeptal jsem se ho na cestu, pak jsem pokračoval dál lesem...Sny v sobě skrývají mnohé záhady, jsou ukázkou uvažování naší mysli, našich tužeb, mnohdy odrážení naší duši, jindy nás na něco upozorňují a někdy zde i zahlédneme a promluvíme si s našimi dávno zesnulými.
Je neskutečné, jaké možnosti se ve snech skrývají a fantasie snoubící se s ovládáním snů vědomím je klíčem k našemu vysněnému světu a touhám.

Proto je snění pro mnohé z nás tak úžasné a někdo si možná i říká:

"Já nechci vstávat, ale snít!
Nechte mne spát a ve snu bdít..."~ Doctor

Život je jen příprava na smrt II

1. července 2015 v 11:03 | Stvořitel |  Fanfiction


Po šíleně dlouhé době pokračování :D.. tedy pokud to vůbec někoho zajímá :D