"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Listopad 2015

Yuri, aneb ten geniální kritik

21. listopadu 2015 v 22:34 | Stvořitel |  Pan S - "Deníček"
Ahoj,
před pár chvílemi jsem se namíchl, protože byl "zneuctěn" článek mého drahého bratrance Doctora... Jakože vážně se mi to nelíbilo, proto jsem neodolal a napsal Yuri co si o tom myslím....
NO, přečetl jsem si i jiné komentáře a drtivá většina píše to samé... Ano, autorka ví proč to dělá, nahání si ego a snaží se si vybudovat kariéru na "šikanování" a kritizování jiných (mnohem lepších) blogerů a ani nehlesne :D
No jednoduše, my si jí všímat jednoduše nebudem a její komentáře budem přecházet s lehkou vahou (budeme je mazat) :D

YURI

Vážně prostě nasaďme ignor :D
Pokud někoho uctívat tak mě :D :D :*
Stvořitel :D
(Možná ji i bloknu, když bude štvát :D )

Život bez kouzel

21. listopadu 2015 v 19:26 | Doctor |  Různé Informace

Pan D hovoří k tématu..

Na toto téma jsem měl před pár dny debatu. :D No bavil jsem se s jedním známým, který zrovna moc v esoterice se nikdy nepohyboval, netušil jsem tedy, jak to přijme, nicméně i moderní věda připouští, že se určité věci mohou stát - ovšem je těžší to odůvodnit a na základě vědeckého průzkumu a výpočtů ověřit. :) No nakonec to šlo. :D

Bavil jsem se s ním o použití magie ve snech - ve snech, pokud si to uvědomujeme, můžeme dělat cokoliv - nejčastěji lidé ve snech létají či levitují. :) Já se také umím ve snech teleportovat a přeměnit se v nějaké zvíře. :D Nedávno jsem měl i sen s ovládáním živlů a portálů do jiných světů.

Je-li toto možné ve snech - je to možné i v této realitě? A jaký by to mělo dopad?
- V první řadě nechci nikomu vnucovat svůj názor, takže, pokud s ním nesouhlasíte, nemusíte dál tento článek číst, pokud jste zvědaví až všeteční v této tématice, pak si jistě tento článek přečtete. :D


> Podle mě ano - je to možné, znám i lidi, kteří tvrdí, že se jim podařilo něco za pomoci myšlenky zhmotnit - ale je v tom háček - kdyby jste si mohli zhmotnit jídlo, auto, atd.. - vše na co si pomyslíte, k čemu by vám byli peníze hm? :D
Také je k tomu nutné opravdu z celé své duše tomu uvěřit, což je další háček. :)

> Dalším faktem je, že pokud bychom v této realitě mohli si vyčarovat, na co pomyslíme, mohli bychom toho využívat v negativních měřítkách, což je také riziko, které mluví proti použití kouzel v této realitě. Takže na to, je třeba mít jistou sebekázeň a určitou duchovní úroveň.
Říká se mezi esoteriky, že dokonce dříve žili bytosti, které mohli v této realitě vše zhmotnit, na co si pomysleli a to okamžitě - ovšem právě někteří toho zneužili a tak tedy v druhé lize mohli kouzel využívat jen ti, kteří toho využívali ve všeobecné dobro.

> Každopádně život bez kouzel je o mnoho obtížnější, ale na druhé straně i to je na této realitě jedinečné a potřeba.

Učíme si více vážit svých schopností a práce na sobě i v oblastech které nás zajímají. :)O snech jsem psal také ve článku: Život ve snu a jak se ve snu odráží realita

Toť vše k tématu tomuto... :3 Snad se Vám můj článeček líbil. x)
~ Váš Doctor

Final Fantasy VII - Novinky

17. listopadu 2015 v 17:04 | Doctor |  Singleplayer Games

Zdravím,
nedávno se nám s Operatorem Deltou podařilo zprovoznit emulátor pro PSP1 a na něm i Final Fantasy VII: Crisis Core. :) Z čehož jsem měl (a stále mám) neuvěřitelnou radost! :D Takže brzy bych rád napsal i nějakou tu recenzi na to, jak se mi líbila hra a co nabízí oproti "Cute scénám" ze hry. ;)

K mému nadšení nejen z Crisis Core, ale i celé herní série. :)
Jsem zjistil, že nejenom že byl dělán remake na versi VII z roku 1997 (asi v roce 2007, byl udělán tento remake), ale protože to byl jen upgrade 7 a nebyla zde pořádná grafika, se v letošním roce budeme moci dočkat i nového - pořádného remaku. :3
Nutno jen podotknout, že v tomto roce 2015 asi vyjde nejprve japonská verse, ale i tak Square Enix myslí na fanoušky celosvětově, takže se dočkáme i anglické verse a zpožděné verse pro pc. :)


Více informací se dočtete v těchto článcích:

Přímo o novince Remaku:
S historií sedmé série:

EN article about Remake of FFVII:
[[ - jsem rád, že v tomto článku zmiňují, že Summoni už nebudou brát tolik času na zabití.. :D ]]


Co nás čeká v tomto remaku (EN video) ? :)
Máme se tedy na co těsit! :)
S nadšením,
~ Váš Doctor

Rychlý průlet č.1 (anime světem)

16. listopadu 2015 v 14:04 | Doctor & Stvořitel |  Oblíbené Anime
Takže než se dostaneme, či nedostaneme k pořádným recenzím na již shlédnutá i stále neshlédnutá anime, chtěl bych zde učinit recenzi na některá, co jsem již viděl alespoň z části či celá. ;)

Princezna Mononoke

Klasika v anime, kterou zná snad každý a kdo to neviděl, tak vážně neví, o co přichází - je Princezna Mononoke.
Příběh v němž je ukázáno, jak lidé bez rozmyšlení si berou, co chtějí a jaké to může mít dopady, příběh kde je v kontrastu úcta a drzé jednání, konání rozkazů či povinnost ctnosti.

Žánr: Fantasy, Dobrodružné, Psychologické, Drama
Motivy: láska, nenávist, chtíč - touha po moci či zisku, boj o přežití, pokora, moudrost, přátelství, zloba, vzájemná pomoc

Krátký rozpis:

Hlavním hrdinou je mladý Ashitaka, jež pochází z lidu, o němž si všichni myslí, že dávno vyhynul. Jednoho dne směrem k jeho vesnici se přiřítí bůh kanec, kterého ovládá jeho zloba a nenávist, tu pociťoval k lidem a kůlka v jeho těle z něj učinila démona. Ashitaka sice zachrání vesnici, avšak démon se při boji dotkl jeho ruky a tak pocítil nenávist, kterou v sobě kanec měl. Kvůli tomu, co se stalo musí Ashitaka odejít a hledá způsob, jak se z toho předaného prokletí vyléčit - je-li vůbec nějaký...

Pan D:
Tento anime film vám určitě doporučuji, mě se velice líbí a líbí se i mnoha dalším lidem co znám, o oblíbenosti svědčí i množství fan artů. ;) Zaujal mě všemy myšlenkami, zpracováním příběhu, hudbou i krásnou kresbou - vážně není zde nic, co bych chtěl a měl vytknout. :)


Pan S:
Ták, k tomuhle filmu jsem se kopal velmi dlouho, protože nebyl čas. Když jsem však zjistil, že i mý Ne-Otaku kamarádi ten film zkoukli a libil se jim, musel jsem s tím už něco udělat a konečně se na to podívat. :D Prostě to jinak nešlo...
Film sám o sobě měl téměř vše, co by měl mít, byl zajímavý, ze zajímavé doby i posazen do dobrých míst. Námět byl podle mě, více než dobře zpracován a myslím, že bych opravdu nic nevytkl... je to taková pohádka pro starší děti :)

The Sky Crawlers

Na tento anime film jsem se chtěl podívat, protože mě zajímalo, jestli vzniklo nějaké anime na téma letectví se sci-fi prvky.

Zvědavost a očekávání vůči tomuto anime jsem měl velká, nicméně nedá se říci, že by je naplnila. Děj tohoto příběhu je velmi plytký a má zádumčivý charakter.

Krátký rozpis:
V tomto anime je zobrazen život mladých pilotů ve válce dvou leteckých protistran, při čemž žádná ze stran již ani neví, proč se válčí, přesto ale dál diváci a nadšenci obou stran tento konflikt podporují (obdobně jako vidíme v současné době na utkáních například Sparty a Slavie (určitě naleznete i lepší sportovní rivalské teamy :D)).
Samotní účastníci války mají na to názor všelijaký - i nováček do teamu na zdejší letecké základně si snaží udělat si jasno o celé situaci, ovšem čím více se ale zajímá o bývalého kolegu, tím více zjišťuje absurditu celého válečného konfliktu i dopadů na osobní život lidí v jeho okolí.

Žánry: Drama, Sci-fi, Psychologické
Témata:
  • absurdita války
  • dopad války na lidské životy
  • lidská snaha vyvinout dokonalé věci ve prospěch lidstva, ovšem tyto věci bývají zneužity
  • ti co jsou ve válce, umějí dobře jen to, k čemu jsou vycvičeni
Motivy: přátelství, láska, osobní životy pilotů, smysl pro povinnost

Pan D:
Tento anime film nenaplnilo má očekávání, vyzobrazuje absurditu války a její dopad na lidské životy, ale nedá se říci, že to zobrazuje velice dobře - to si raději přečtěte knihu: Erich Marya Reamarque - Na západní frontě klid - tato kniha má nádherný příběh a skvěle vystihnuté myšlenky. ;)
Kresba ta mě zaujala z pohledu toho, že jsem se vážně nemohl vyznat v tom, který charakter má být zobrazen jako ženský či mužský. :D Jinak jsem viděl různá anime s mnohem hezčí kresbou postav, avšak kresba animace vrtule letadla mě vážně zaujala. ;)

Ovšem soundtrack z tohoto filmu je nádherný. :)Haikyuu

Hledáte nějaké další sportovně zaměřené anime? Pokud ano - toto anime je zaměřené na volleyball a věřte mi, je to nádherně zpracované anime! :)
Zobrazuje krásu a vhled osob, který se zabývají a zbožňují volleyball - mimo popsání krásy jednotlivých pozic a jejich důležitosti ve hře, důležitost každého jedince v teamu pro úspěch - má toto anime i skvělý a opravdu promyšlený příběh!

Toto anime patří mezi ty, které mě zaujaly od první epizody => skvělé anime! :D

Krátký rozpis:
Hlavní postavou je Shoyo Hinata, ten se chce stát esem, touží být tak slavný a uznávaný jako jeho vzor přezdívaný "Malý obr". Ve volleyballu si zamiloval smečování a chtěl se stát velice dobrým ve volleyballu, aby toho dosáhl, musel ale mít i dobrý team. Na jeho škole ale žádný volleyballový klub nebyl, tak přemluvil své kamarády, aby mu pomohli trénovat - ti viděli jeho nasazení a snahu a proto se do toho pustili s ním. Vytvořili tedy team a jako team se jednou měli utkat i v zápase - ovšem v tom zápase, i přes jeho skvělé smečování a neustálé snahy prohráli a zde se setkal i se svým rivalem Tobio Kageyamou přezdívaným "Král hřiště", kterému prohlásil, že ho porazí. Jenže situace se dále zkomplikuje - přihlásí se na střední vyhlášenou úspěchy ve volleyballu. kde dřív hrála jím uznávaná esa a tam se i přihlásí jeho souputník...

Žánry: Sportovní, Akční, Komediální, Škola, Bishōnen

Téma: spolupráce v teamu, jít si za svým snem, život hráčů volleyballu
Motivy: přátelství, oddanost, spolupráce, rivalita, touhy a sny, práce na sobě, touha po vítězství

Odkazy

Pan D:
(Budu se trochu opakovat :D)
Toto anime rozhodně doporučuji nechybí mu osobitý humor ani zpracování emocí - tedy psychologická stránka. Velice mě fascinuje na tomto anime a také se mi líbí to, jak popisují jednotlivé postavy, proč milují právě svojí roli v teamu a tedy zobrazuje i krásu tohoto sportu. Dějová liniie je složitější, postupně se nabírá s tím, jak poznáváme jednotlivé postavy, avšak toto anime mi nepřišlo zvlášť náročné na přemýšlení. :) Děj je zpracován tak, aby nebyl příliš jednoduchý ani příliš složitý, takže prostě akorád.
Nemám, co bych tomuto anime vytknul, takže se na něj podívejte a uvidíte sami, jak vás chytne! ;)

Pan S:
Ták tohle anime se řadí k jednomu z mých nejoblíbenějších, je to vtipná komedie, u které nemusíme nic moc přemýšlet :D. Navíc pojednává o jednom z mých oblíbených sportů :3

Mirai Nikki

Toto anime patří mezi ty známější a také mezi populární anime, tak jsem se rozhodl sám se na něj podívat, abych věděl o čem je. ;)

Krátký rozpis:
Mnoho z Vás už určitě bylo ve své třídě odstrkováno, ať už kvůli svým zájmům, kvůli svému chování a nebo vzhledu. Bylo Vám smutno a tedy nezbývalo nic jiného, než si vytvořit imaginární přátele spolu s deníkem do kterého budeme zapisovat vše, co se událo. Jenže, co když ti přátelé doopravdy existují? Dali Vám Deník Budoucnosti podle kterého můžete zjistit, co se stane , než se to stane. Přesně takový je Amano Yukiteru, kterému se do ruky dostane jeden z Deníků Budoucnosti, jeho deník se nazývá Deník Náhod. Jenže Amano netuší, že vlastníků Deníků je více a je přímo ve středu hry o přežití, hry o zvolení nového Boha času. To vše dozví, až tehdy když mu Gasai Yuno zachrání život. Zároveň se dozví, že Gasai je Druhá, vlastník Deníku. Bohužel Gasai je stalker a tak sleduje pořád Amana, její Deník zaznamenává vše o Amanovi, není tedy nejnebezpečnější ze všech? Anime Mirai Nikki nám přesně ukáže, co se mezi nima stane, jestli vůbec přežijí, co budou dělat pokud zbydou jen oni dva, kdo všechno jsou vlastníci Deníků?

(Převzato ze stránky shirai.cz)

Žánry: Akční, Dobrodružný, Thriller, Horor, Sci-fi, Shōnen

Téma: Boj o přežití, Jít si za svým snem a cílem, Determinace postav
Motivy: láska, nenávist, přátelství, oddanost, věrnost, lstivost, chtíč, touhy a sny, naděj, beznaděj, právo na život a osobní práva, sobectví

Odkaz:

Pan D:
Toto anime má originální myšlenku, na které je postaven děj. Děj je složitější, za což jsem byl i rád, jsou zde totiž i detektivní prvky, můžete přemýšlet nad tím, jak se příběh vyvine a proč se děje to, co se děje. Příběh jako obvykle je zaměřen na psychologii a determinaci a osud jednotlivých postav i jejich vzájemné působení na druhé. Zpracování a podání příběhu i jednotlivých příběhů postav se mi líbilo - je velice dobře promyšlené a ten konec anime mě opravdu překvapil, i když jsem tušil, že to nebude jen tak. ;)
Musím říci, že ten konec na mě působil velmi rozporuplně, i protože jsem si ty postavy opravdu oblíbil. :D :3 A abych pravdu řekl, má nejoblíbenější postava byla Akise Aru. :)

Uta no Prince-sama

Na toto anime jsem se chtěl podívat, protože mám rád hudbu, tak mě zajímalo, jak si s tímto tématem poradili. ;) Byl jsem mile překvapen, protože zde je krásně vyjádřeno, co lidé pohybující se v hudební oblasti, tak na hudbě milují. :)

Krátký rozpis:
Haruka Nanami se rozhodne ke studiu na Akademii Saotome, aby si mohla splnit sen, kterým je napsat píseň pro jejího idola Hayata, jehož píseň jí pomohla zvednout naději, když cítila naprostou beznaděj. Na škole se poznává ale s dalšími lidmi a to s mnoha kluky - prvními byli Otoya Ittoki a Ren Jinguji, dalším je Natsuki Shinomiya, Syo Kurusu, Masato Hijirikawa a v nepodlední řadě i Tokyia Ichinose, který jako by z oka vypadl jejímu idolu. Na pokoji s ní bydlí Tomochika Shibuya, obě se stanou velkými kamarádkami.
Hned v prvním semestru si musí vybrat pěveckého partnera se kterým bude spolupracovat do konce jejího studia, ovšem jak si ale vybrat, když vás zaujme šest temperamentních mladíků…?


Žánry: Komedie, Romantika, Hudební, Škola, Reversní harém, Bishōnen

Téma: Jít si za svým snem, Práce na sobě
Motivy: láska, přátelství, touhy a sny, spolupráce, žárlivost, cílevědomost, naděje, pomoc potřebným, radost z práce a života

Odkazy:

Pan D:
Toto anime je opravdu krásné a dobře vymyšlené, ovšem nemůžu říci, že by se mi zde extra líbilo pojetí romantiky - mám na mysli typ "reversních harémovek". Toto anime je v tomto ohledu velice idylické (velice obtížně reálné), ale na druhou stranu nevím, jak by se bez toho příběh obešel, protože je na tom postaven i děj. Opravdu krásně je zde popsána krása hudby - to, co mají skladatelé a zpěváci na hudbě rádi. Je zde zaměření na osud a emoce jednotlivých postav.
Anime je opravdu krásné a promyšlené, takže pokud vás výše uvedené informace zaujaly - mohu vám jej s radostí doporučit. ;)

P.S. Operátora Deltu opravdu zaujalo trollení ředitele této akademie. Já se mu ani nedivím, je to tak absurdní a zároveň vtipné, že se to nedá popsat - jedině se na to kouknout. xD
A některé písničky jsou zde fakt hezké. ;)

Ohledně názora Spoříka..
Toto anime viděl a líbilo se mu, jen nevěděl, co k němu napsat za názor.. :D Takže to píšu za něj.
Co se týče Kamigami no Asobi - tak to má rozkoukané, ale nelíbila se mu zpožděná zvuková stopa, proto jej (zatím) nedokoukal. :D Jinak se mu líbilo a také přiznával, že zpracování je zvláštní nicméně hezké. :)

Kamigami no Asobi

Máte zájem o různé božstvo - antické, japonské, egyptské a severních národů? Tak toto anime udělá radost právě vám! Protože na některé nejznámnější bohy těchto kultur narazíte. ;)

Krátký rozpis:
Kusanagi Yui prožívá poklidný život na střední škole. Jednoho dne se to ale změní. Samotný Zeus jí povolá k tomu, aby zlepšila vztahy, které stále více chladnou mezi lidmi a bohy. Je na ní, aby naučila mladé božstvo lidskosti a lásce.

Žánr: Komedie, Romantika, Fantasy, Škola, Supersíla, Reversní harém, Bishōnen

Téma: Lidskost v kontrastu s božstvím
Motivy: přátelství, pokora, pomoc, láska, vzájemné porozumnění, přizpůsobení se změnám

Odkazy:

Pan D:
Toto anime má originální myšlenku na které je i postaven příběh a děj do ní skvěle zapasován. Anime je vtipné, nechybí zde ani zamýšlení nad osudem a chováním samotných bohů, takže obsahuje i sociálně psychologickou stránku. Vztahy, které mezi bohy panují a jejich zpracování se původní mytologií inspirovalo, nedrží se jí striktně a o to originálnější děj vznikl. Nemyslím si ale, že to anime nějak uškodilo - spíše naopak a činí v anime o to krásně zvláštnější atmosféru. To, že je zpracováno dobře zjistíte i tím, že si oblíbíte snad všechny postavy (tak to mám například i u Princezny Mononoke a FFVII). Co se týče harémovek, tak zde to je zpracováno vcelku dobře, takže mi to tolik nevadilo. ;)
Celkově krásné anime na odreágování s tématem bohů. :)