"Každý je poutníkem, poutníkem svého života. Hledáme tu pravou cestu a s každým krokem zanecháváme stopy
- v místech kde jsme byli, v lidech, které jsme poznali a činy, jež jsme učinili…"
~ Doctor, Stvořitel a Scientist

Květen 2016

Spořík a výpis jeho oblíbených sloganů a hlášek - Poprví

31. května 2016 v 15:45 | Spóřa |  Pan S - "Deníček"
Ahojte zemšťané,
Hlasím se opět, aby jste se snad necítil pozapoměni. Dnes nebude žádná povídka, žádná básnička, ale jak již nadpis napovídák šoupnu sem pár vět, které miluji...

Takže tedy upororňuji je to odevšat, z knih, amatérských příběhu, písniček, filmů nebo jen věci ci jsem prostě jen vymyslel...

If it has never mattered before, then why does it matter now?
Některé věci je skutečně radno nechat v původním jazyce :3 - popravdě nevím odkud mám tenhle slogan...

Všichni jsme je postavičky ve hrách mocných - ale i já chci být něco víc...

Někdo moudrý mi kdysi řekl "Určité věci mají zůstat skrytými, tajemnými, neobjevenými a nepoužitými..."
Dva starší, ale již ve mě nevyvolávají pocity, co kdysi vyvolávali - Tvůrce? Já...

"Neptej se, jestli je tohle konec...

Konec je, když už se nechceš dívat.."

Až budeš mít děťátko... Jak tu malou dušičku pojmenuješ?

Je naprosto absudní aby se anděl zamiloval do démona...
-Spoořa


Je to na internetu, musí to být pravda!

31. května 2016 v 15:41 | Doctor |  Různé Informace
Vím, další téma z předchozího týdne. xD Holt nestíhám, ale témata jsou nanejvýše krásná ke psaní. :D

Je to na internetu, musí to být pravda!
Nadpis už sám o sobě nutí k zamyšlení, nejsem z těch, kteří si myslí, že vše, co je napsané na internetu musí být pravda. Žijeme ve světě, kde si každý může na internetu psát, co chce a kde chce. Co na tom je horšího, nevíme o koho jde - ach ty vtípky, že za počítačem může sedět i pes nebo kočka! :D

A ne každý, kdo si napíše před jméno titul, titulovaný je - drzost některých lidí nezná mezí! Proto je třeba vše, co čteme brát s určitým nadhledem a případně si informace (pokud máme čas) ověřovat.

Internet je založen na "slepé" důvěře v to, že ten druhý ví, o čem píše a nelže nám, ostatně pravidla netikety říkají, aby jsme se chovali tak, jak bychom to udělali v realitě, jsou ale založena na slušném - etickém chování a pravidlech.
Jenže někdy to zkrátka zakto nefunguje. ;)


Všimli jste si také, že nepíšu tolik už o esoterice?
1) Nemám o to moc zájem, nejsem z těch, co v duchovním vědění hledají oporu pro své ego. :D
2) Nechci zde psát zamyšlení o esoterických tématech:
- jsou jich na světě kvanta a některá jsou zajímavější, než, co tu "vysypu" z hlavy já.
3) Má smysl psát to, co sám vím, co jsem sám zažil, co můžu nějak při případném dotazu okomentovat.
Titulek obrázku: "Já jsem guru a diktuji ti jak žít!" :D
(obrázek - kočičí yóga, volba obrázku :
parodování, pozice vyvolává pocit nadřazenosti )

Vody esoteriky jsou chaotické, protože jsou založené na slepé víře a přesvědčeních, nejsou podložena obvykle něčím více vědeckým. A teď nehonestuji esoteriku jako takovou, protože není podpořena vědeckými studiemi. Psychologie - pocity snad někdo vyjádřil matematicky? :D Jestli ano, tak bych to rád viděl.

Ovšem je rozdíl mezi esoterikem, který se naučí kvanta vědění a sype na vás všeobecně platné poučky a mezi takovým, co . A ti co opravdu v-ě-d-í je málo, obzvláště na internetu jsou k dohledání ztěží.
Dříve, což je dané už historie a středověku, se tato vědění utajovala a šířila dále mezi pár vyvolenými jedinci - jedním z důvodů byl hon na čarodějnice.
V dnešní době je moc založená na víře v to, co je nám vykládáno, v rukách: vědy, médií a vedení států.
Proto je nutné vše brát s nadhledem a určitým odstupem a pokud možno se snažit informace ověřovat na vlastní pěst.

Stále platí jedno dobré pravidlo: "Důvěřuj, ale prověřuj."S pozdravem,
~ Váš Doctor

Je jedno jak...

24. května 2016 v 18:41 | Stvořitel |  Povídky

Je jedno jak...

Pointa v závěru, snad se bude líbit... (starší povídečka, a možno již na těchto stránkách k dohledání...)

Lesem se ozývalo tiché vzlykání. Tak tiché, že jste se museli na ten zvuk soustředit, aby jste ho zaslechli. Kapky slané vody dopadaly na zem, rozbily se a maličkaté kapičky se vsakovaly do půdy.
Mýtina osvětlená měsícem skrývala něco kouzelného. Něco, co jste mohli zahlédnout jen dnes a jen při velkém štěstí. Dnes totiž zanikal a vznikal život jednoho elfa.

Všude byly rozevřené květiny a pěly smutnou píseň. Jediným svědkem, kromě květin byl člověk. Černé vlasy halily jeho zčervenalé oči. Jeho třesoucí se tělo nám prozrazovalo, že ho něco trápí. Vzduch zchladl. Elf se naposledy nadechl, už nevydechl. Člověk, který svého přítele svíral v náručí jej pustil a poodstoupil. Skryl se před světlem všudypřítomného měsíce do stínů lesa. Elf se vznesl. Vzduch se všude začal hýbat. Tělo elfa vypotřebovávalo poslední energii. Opět ho vítr položil do měkka trávy a mechu. Chvíli se nic nedělo, ale člověk věděl, co se stane, už to viděl tolikrát...
Tělo začalo zářit. Jeden by řekl, že vybuchne a světélka z něj poletí svou cestou k nebi. Mýlili by jste se. Ze záře se vynořil uzounký kmen a stoupal a mohutněl. Když záře ustala a jediným zdrojem světla byl opět měsíc, strom dominoval okolí.
Poslední slzy doputovaly na zem. Nebyl čas prolévat slzy za někoho, kdo o to nestojí. Setřel si vlhkou cestičku a vystoupil na mýtinu. Strom se rozevřel a odhalil malého chlapce. Blonďaté vlasy se mu snášeli až na zem. Obličeji dominovali dvě krásně tvarované mandlové oči s modrými zornicemi. Špičatá ouška působila roztomile. Stál před ním tak, jak ho strom stvořil.
Přehodil přes malého elfa deku.
"Pojď, je pozdě..." odcházeli bok po boku, jako vždy, bylo jedno kdy, kde, jak a proč... Bylo jedno co se stalo v minulých životech, nyní bylo vše smazáno a oni šli vstříc přítomnosti, budoucnosti...

Nemělo smysl se zaobírat, tím co stalo se před tím...
-Spóřa

Věrný sobec

24. května 2016 v 18:14 | Spořík |  Pan S - "Deníček"
Zdravíčko lidička i nelidičky,
po velmi dlouhé době se Vám zde hlásí i ten jehož jmého je Stvořitel. Je mi to opravdu líto, ale nic není tak lehké, jednoduché, jak to bývalo... nejsem to jenom já, ale i Doctor.. jsme časově vytíženi... ale to se dá čekat že, všichni stárneme a na hlavu a ramena nám padá stále více věcí, o které se musíme stratat...
Nevím zda to víte, ale jedním takovým břemenem je můj kocourek

ale co už... Pro dnešní den jsem si zvolil téma STRACH... můžete tu uvítat povídku (spíše úvahu, nebo tak něco) s básničkou v závěru...

Za chyby se moc omlouvám, psáno ve spěchu.... :3

Věrný Sobec


Nepoznala jsem věrnějšího přítele. Vždy když jej vidím rozklepou se mi kolena, nedokážu říct souvislého slova a někdy i dýchat zapomenu. O kom to mluvím? Ale kdepak o žádném hrdinovi, mluvím o nejvěrnějším příteli člověka - a nemyslím tím psa.
Jmenuje se strach a rád nás chytá nepřipravené. Dělá mu radost nás děsit a strašit. Máme mu to ale za zlé? Nikoli, on za to nemůže, má to přeci jen v popisu práce. Je to většinou on, kdo nás posouvá dál a kdo nám vyznačuje hranici, za kterou bychom jít opravdu neměli.
A ten nejkrásnější pocit zažíváme když jej obelstíme, přehrajeme a porazíme jeho vlastní zbraní. Motivuje nás i ovládá, ani si toho nevšímáme, je to samozřejmé. Posloucháme jej jako mámu, která nás učila první krůčky, věříme mu, věříme v jeho úsudek, který nebývá špatný.
Více po rokliknutí článku...

Svět který nás obklopuje

22. května 2016 v 19:49 | Doctor |  Zamyšlení, Esoterické
Zdravím všechny naše čtenáře,
je tu zas nějaké to "téma týdne", na které se dá něco zajímavého napsat, nad čím pouvažovat - toto téma je "Svět který nás obklopuje".

Pohled na svět si tvoříme sami
Téma je velice zajímavé a hned mě navedlo na myšlenku toho, že každý vnímáme svět kolem nás trochu odlišně - někteří více, někteří méně, někteří s nadhledem, někteří jej zavrhují.
Pravdou ale je, že svět není špatný, to jaký je, mu přisuzujeme my sami (obdobný článek na téma).
Mnoho lidí říká: "Dnešní svět jde do *****." Ale není to tím, že by "šel svět". To, jak se cítíme, to jakým ho vnímáme, určujeme sami a valná většina se cítí špatně kvůli okolnostem z venčí.
Tyto okolnosti, za ně obvykle nemůže svět jako takový - buď za to můžeme my a nebo za to můžou jiní lidé. To lidé určili, že existují peníze a ty získáte prací. To lidé vystavěli města a vynalezli dopravní prostředky.
Pokud si tedy stěžujeme, jak je život krutý a stěžujeme si Bohu - tak se nad tím zamyslete prosím. ;) Adresujete to špatnému příjemci. Je velice vtipné, když nevěřící lidé vykřikují "Pane bože za co..?", "Pro krista pána...!". :D

Pozitivní, realistické a negativní
Každý vnímá svět jiným způsobem. Pokud jsme veselí a máme radost, pociťujeme vděčnost atd.. - Pak je pro nás svět plný barev, je živý. Naopak když máme náladu "pod psa" může být sebehezčí počasí, ale my to nevnímáme, svět je sice barevný, ale v našich očích, jako by stejně měl ponurý nádech.
Pokud jsme realističtí vidíme i to krásné i to špatné.

Aury
Rád bych také zmínil, že ne všichni vnímají svět stejně i z jiného pohledu. Jedná se například o vidění aury. Pokud se jedná o tuto záležitost, vidíte vše obdobně jako jiní lidé, ale navíc s tím, že předměty, zvířata, rostliny, horizont a lidé jsou obklopeni barevným světlem. A to světlo je podobnější spíše slunečnímu záření, než-li z lampičky pro představu, ale zase je jemnější, než sluneční. Nejlépe je to přiblížitelné ke světlu z plamenu.

Vnímání světa jiným způsobem
Někteří lidé také tvrdí, že vidí vše okolo průhledné, ne-pevně. Jako kdyby se dalo tou věcí projít.

Svět okolo nás
Vnímáme tento svět, to, co nás obklopuje, ovšem to neznamená, že neexistují další světy, které jsou přímo vedle toho našeho a tím nemyslím pouze sousední vesmír, ale také dimenze a minivesmíry (malý vesmír ve vesmíru - prostor v prostoru).
Dobré vysvětlení je např. na wikipedii:

Podle některých vědeckých teorií je tento "náš" vesmír součástí systému většího počtu vesmírů zvaného multivesmír nebo mnohovesmír (z anglického multiverse). Tyto jiné vesmíry přitom mohou mít zcela odlišné fyzikální zákony než ten náš. Termín mnohovesmír se používá také v populární kultuře, především ve sci-fi literatuře.

Definice reality

Tyto tři principy vesmíru (časoprostor, hmota, energie a fyzikální zákony) zhruba odpovídají představám Aristotelovým. Ve své knize Fyzika (Φυσικῆς, od které odvozujeme slovo fyzika), Aristoteles dělí τὸ πᾶν (vše) do tří zhruba analogických složek: hmoty (látka, ze které se skládá vesmír), tvaru (uspořádání hmoty ve vesmíru) a změny (stvoření, zničení nebo změna jeho vlastností, změna jeho tvaru). Fyzikální zákony jsou koncipovány jako pravidla pro vlastnosti hmoty, jejího tvaru a jejích změn.


Zajímavé příběh na téma jiného vnímání světa se objevily v knize "Největší záhady světa". Je zde popsán tajemný neviditelný poutník a také vnímání do jiných světů zkrze temné kouty, nějakého slavného spisovatele.

Téma jiného vnímání světa se objevuje samozřejmě i v některých dílech Doctora Who a to zejména z éry 11. Doctora, z éry 10. je vhodné zmínit "filtr vnímání" - aneb, jak Doctor, Martha a kapitán Jack byli pro ostatní nepovšimnutelní, pokud se nepohybovali (End Of Time 1 & 2). Z éry 12. Doctora stojí za zmínění např. vánoční speciál, kde je těžké rozlišit, zda sníte a nebo ne (kvůli mimozemským parazitům).
S pozdravem,
~ Váš Doctor


10 years of 10th Doctor

6. května 2016 v 19:13 | Doctor |  Aktuality
Zdravím,
letošního roku jsme se dočkali jedinečného a nádherného výročí - je tomu už 10 let, kdy se David Tennant zvěčnil v myslích fanoušků seriálu Doctor Who (a na obrazovkách :D) jako 10. Doctor.
Pro dnešní den připadá nádherná 4. epizoda z 2. série "Dívka v krbu".


Informace z:

S přáním hezkého dne a oslavou výročí,
~ Doctor